Разширени вени

  • 337 864
  • 527
# 270
За довиждане искам да посоча на всички пациенти с разширените вени сайт на израелския доктор, който преди десетина дни заинтригува българските медии с не повече, не по-малко революционния си метод. Той твърде се надяваше, че България е богом забравена пустиня, в която живеят неграмотни аборигени, пред които може да се пробутва какво ли не.
Ние съдовите хирурзи се смяхме от сърце на тази отдавна известна революция, т.к. това е същата склеротерапия, но медикаментът е разреден с въздух уж за по-добро залепване на вената, но всъщност разрежда лекарството и носи големи икономии за доктора. В САЩ не е разрешен.Метода с използване на  пяната вместо концентриран медикамент е предложен отдавна от италианския лекар -Tessari. Цикнете в Гугъла: Tessari L. Nouvelle technique d'obtention de la sclero-mousse, Phlebologie 1997; и ще получите нужната информация от преди 13 год.или пък извикайте  http://www.blitz.bg/article/919. и ще прочетете информация от 5 год. в България. Разбира се моментният ефект е налице, както и навсякъде, но доктора не отговори на най-важния въпрос- колко време ще трае ефекта и дали след 4-6 мес  неговите пациенти няма да се развайкат , като в този форум-няма ефект, вените отново се появиха,  доктора е лош и т.н. И последно-предоставям на вашето внимание извадка от този сайт:
http://www.dr-galili-bg.com/
Моля всички да обърнат внимание на космическити цени от процедурата на един крайник- 1000 евро.
Това е добър урок за тези , които обвиняват ни за големите суми за един сеанс-35 лева. Приятно четене.
"Нов метод за лечение на разширени вени
18.01.2010 / 16:08
Инжекционна процедура под ултразвук контрол гарантира 100% успеваемост, твърди д-р Яир Галили
Съдовият хирург д-р Яир Галили от Израел демонстрира днес у нас инжекционна процедура под ултразвук контрол за третиране на вени.
В отделението по венозни заболявания към медицинския институт "Машон МОР" в Тел Авив, чийто ръководител е д-р Галили, лекуват разширени вени по нов метод – няма упойка, няма болка.
От колко години имате опит с новия метод за лечение на разширени вени?
Повече от 8 години и имам над 25 000 процедури направени досега.
Какво е новото във вашия метод?
Новото в този метод е, че той има огромна успеваемост - 100%, за разлика от операциите, където успеваемостта е 60-75%. Имаме секундно вкарване на определена субстанция под ултразвуков контрол. Веществото се инжектира в първата 1/3 на болната вена, но то отива в двете посоки и я изпълва. Предизвиква се склерозиране на вената.
Тук има ли рецидиви?
Ние използваме ултразвук, който ни насочва директно към болното място.  Това е причината, след като извършим процедурата, да нямаме рецидиви.
Има ли рискове от тази процедура?
Това е най-малко рискованият метод.
Д-р Галили вече е провел поредица демонстрации пред български лекари. Той сподели, че е за пръв път в България и тепърва предстои да се уточни в коя болница в София може да се прилага този нов метод.
Запитан за цената на този метод на лечение, Галили зави, че тя е различна за различните страни. Той обясни, че в  Хърватска цената е 1000 евро за лечение на един крак и 10% отстъпка при лечение на другият крак на същият пациент - т.е. 1900 евро общо за двата крака за 1 процедура. При нужда от наложи 2 процедура цената вече е на половина, а за всяка следваща процедура цената е по 250 евро на всеки крак. По думите на д-р Галили, той досега е извършил в Израел над 25 хил. процедури на лечение на разширени вени.
"Основният проблем е, че кръвта, вместо да отива към сърцето, отива в нозете. Методът, който аз прилагам, е първо да откривам вътрешната вена чрез ултразвук. Това е тайната на моето успешно лечение. После вкарвам във вената вещество под формата на пяна, която свива кръвоносният съд. Веществото, което се вкарва във вената, е разрешено за позлване в ЕС, то има няколко имена, едното от които е полидеканол”, обясни хирургът.
Доктор Галили има намерение да бъде в България след един месец"
Виж целия пост
# 271
Здравейте!  Знае ли някой какви са цените в момента на лазерната терапия във Варна?   Аз съм от Г.Оряховица. През лятото ходих на преглед при нашият съдов хирург д-р Хр. Георгиев и той ми предложи склерозираща терапия. Не можах да направя нищо, понеже кърмех сина си .  Отивайки през есента обаче ми казва, че трябва лазерна терапия, защото вената е разширена много близко до главната вена на крака. В нашият град идвал варненски доктор (не се поинтересувах кой) и правели тази процедура.  Говори ми за цена от около 800лв.  Разширената ми вена е отпред на бедрото до вътрешната страна на коляното.Замислям се за операция, макар че като гледах  в нета как се прави направо настръхвам #Crazy   Пия ДОКСИУМ , ама май ефект няма- кракът ми изтръпва . Нося и ластични чорапи, ама  newsm78 замислила съм се за чорапогащник.

   Моля някой да сподели за цената на процедурата, а и за самата лазерна терапия.  Много благодаря!

 
Виж целия пост
# 272
Браво, д-р Кнаяжев! Чудесна реклама направихте на израелския лекар д-р Галили!
Виж целия пост
# 273
Някой може ли да ми даде координати на д-р Хрелев от Варна,
че имам направление и личната ми лекарка каза да го издиря, а нещо не мога.
  bouquet
Виж целия пост
# 274
Някой може ли да ми даде координати на д-р Хрелев от Варна,
че имам направление и личната ми лекарка каза да го издиря, а нещо не мога.
  bouquet

Пиши какъв лекар е, защото гледам , че го няма при специалистите.
Виж целия пост
# 275
съдов хирург е.
и аз гледах там при специалистите ама го няма...
Виж целия пост
# 276
Много ми е странно заглавието на темата. Защо в него е името на д-р Големанов, а вътре пише д-р Княжев?! Странно...Нека вторият доктор си има отделна тема...
Виж целия пост
# 277
Здравейте Hug
Предстои ми операция при д-р Големанов следващата седмица - лазерна аблация.
Въпроса ми е скоро някой правил ли е такава и какви са резултатите?
Благодаря предварително  bouquet
Виж целия пост
# 278
Моя роднина миналата седмица се оперира по класическя метод. Операцията е траяла около 2 часа заедно с подготовката. Беше в Токуда. Уж отиде само за преглед , но спешно са я приели за операция. Поради дългото отлагане на прегледи, състоянието й наистина не беше много добро- имаше огромни възли от вътрешната страна на бедрото и вените вече бяха започнали да я болят. Та операцията е била с епидурална упойка, минала е без проблеми и я изписаха още на следващия ден. Чувства се много добре, движи се  , и дори се  наема да гледа малката. Конците щели да й ги махнат на 20.03 и до тогава ще ходи стегната с ластичен чорап.
b0bby63 , успех и на теб!



Виж целия пост
# 279
Здравейте,
още съм нова тук и не мога много много да се ориентирам.
Интересувам се от проблемите които възникват вследствие на ЛИМФЕН ОТОК.
Как се лекува това.
От къде си купувате еластични чорапи, и може ли да се поръчва по размер ?
Виж целия пост
# 280
Ластични чорапи има в аптеките. На марката Сегрета има означени схеми, за да се ориентираш в размера. Не зная дали при лимфен оток, обаче, може да носиш такива чорапи.
Виж целия пост
# 281
Повдигам темата за да попитам колко време трае възстановяването при "класическата" операция. Предпочитам мнение на минали през нея хора. И колко време след това сте могли реално да се върнете към нормалния си начин на живот + работата.
Виж целия пост
# 282
Аз въстанових може би за 2 седм. на 3.тата по4нах работа(работата ми е на крак) 1 4ас работа половин по4ивка с високо вдигнати крака...така  5,6 дена и после на 100% (нямаше как налагаше се Rolling Eyes)
Виж целия пост
# 283
аз бях на преглед преди няколко дни и лекарката ми обясни, че възстановяването от операцията много зависи и от теглото на човека т.е. за човек с нормално или слабо телосложение до 2 седмици, а за хора по-едри се стига месец и повече.
Виж целия пост
# 284
след като ходих при няколко лекари, се оказа, че няма нужда от операция, а от склерозираща терапия.
някой правил ли си е, боли ли, колко време трае процедурата......
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия