Въпрос на здравоосигурена.

  • 534
  • 6
Здравейте всички.  Hug

От много време не успявам да забременея. Явно, проблемът е сериозен. Опитвам се да си избера клиниката/лекаря, към които да се обърна. Срещам, обаче, отзиви само за най-големите светила, за най-лъскавите клиники. Може да съм пропуснала точните коментари, но, бихте ли споделили нещо за екипите, програмите и условията в Тина Киркова, Шейново и други "народни" лечебни заведения?

Има ли разлика в обслужването на пациенти, които "ползват здравоосигурителните си права"? За предпочитане ли е скъпата, лъскава клиника?

Похвали, разочарования, всякакви мнения ме интересуват.  newsm78

Благодаря ви.   bouquet


Виж целия пост
# 1
Клиниката, която посещавам сега е от наречените от тебе "лъскави", въпреки това работят със здравната каса.
А що се отнася до "народната" Тина Киркова, мога да ти кажа, че там ако искаш някой изобщо да те погледне, ще трябва да си бръкнеш в джоба, без значение дали си осигурена или не. Оперирана съм там, платих си на докторката. Всички момичета, които се оперираха по това време също си платиха. Е, в интерес на истината имаше едно момиче, което не плати. Но нея я докарах с линейка и веднага на операционната маса.
Аз ще направя всичко възможно да не се връщам в тази "народна" болница. Всичко тъне в мизерия, голяма част от персонала са меко казано нелюбезни... не искам да си спомням какво преживях там, а съвсем не съм глезла, родена със сребърна лъжица в устата.
Виж целия пост
# 2
Много зависи какво смяташ да правиш. Лечението на стерилитет не се покрива от здравната каса /с изключение на лапароскопията и хистероскопията, медикаментите за инвитро - ако имаш нерви да чакаш с години Simple Smile/. Така че, не се вглеждай в "народните клиники", ами си намери лекарят, който ще ти свърши работа!
И не разбирам защо по-добрите хигиенни условия се определят като "лъскавост"?!
И още нещо - щом срещаш отзиви само за тези клиники, ами - вероятно там успеваемостта е значително по-голяма, не мислиш ли? Успех ти желая!
Виж целия пост
# 3
Ами то вече и лапароскопията не се поема от касата. Сега като се замисля, само изследвания на хормоните се поемат. Да не говорим, че в народното Шейново два часа, след като ми направих абразиото при третия ми аборт, дойде една акушерка да ме пита "Ти няма ли да си ходиш?", аз я попитах: "А някой няма ли да ме изпише?", на което отговорът беше "Тук не изписват, мини през акушерската стая да ти дадат една рецепта за антибиотик и си тръгвай". Но когато си получих епикризата след 20 дни, на нея пишеше, че съм била хоспитализирана цели три дни.
В народния Майчин дом ме оставиха цял ден с 39 градуса температура без лекарства, а аз бях там за задържане и вечерта в 21 ч. ми казаха: "Ами ние тук нямаме лекарства, ти защо не си купи?".
Да добавя само, че съм здравно осигурена и посещавам лъскава клиника.
Виж целия пост
# 4
Аз също съм здравно осигурена, пациентка на "лъскава" клиника - приемат си ми направленията, правят ми безплатно манипулациите, прегледите и изследванията, които ми се полагат по каса (че и отгоре), но качеството на обслужване, използваната модерна техника и чисто човешкото отношение са много далеч от това, което можеш да получиш в "народните" АГ болници.
Виж целия пост
# 5
kakayaka, защо да не се поема лапарото от касата?  На мен ми предстои и док каза, че се поема от касата  newsm78 Къде я видя тази информация?
Виж целия пост
# 6
И на мен ми предстои, но някой тук беше споменал, че от от този месец вече не се поемало. Не съм проверила, така че силно се надявам да не е така.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия