Бебе на 7,5 месеца и рефлекс на гадене

  • 558
  • 2
Дъщеря ми доста често проявява този рефлекс. Дори най-малките бучици я карат да й се гади, въпреки че всичко минавам през пасатор. Често изяжда само 30-40 гр пюре и след като веднъж й се пригади няма смисъл да продължавам с храненето, защото всяко нещо, което допре езичето й отново предизвиква гадене. Не се притеснявам, че остава гладна, защото първо я кърмя и пюретата и кашите са й добавка, но се чудя кога горе-долу изчезва този рефлекс.
 
Мили майчета, моля споделете вашия опит. Благодаря....
Виж целия пост
# 1
Румянка, според мен Габи ще свикне, че ти захранваш само от 1-1.5мес. Наистина пюрето не е такава фина консистенция както на мама млекцето, продължавай да опитваш и постепенно детенце ще се настрой към новото. А като Й се погади, повръща ли или просто извръща главичка и се мръщи? А даваш ли й да смуче коричка хляб? Успех и упорство Ти желая, и да цункаш малкото Си усмихнато цветенце- Габи! Heart Eyes
Виж целия пост
# 2
Благодаря ти за отговора Калида!
Наистина може би с времето това ще изчезне. Беше ми интересно, защото гледах едни брошури и за деца на нейните месеци казват, че вече могат да ядат по-гъсти пюрета с малки, меки бучици или просто храни, намачкани с вилица, а ние си караме още на фино смени, пюрирани храни.
Когато й се погади обикновено отваря уста и започва да се мъчи да повърне, но само да 2-3 пъти наистина ми е повръщала.
Все още не съм й давала да смуче коричка - скоро и това ще направя.


Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия