Какво правите когато детето има хрема?

  • 4 116
  • 16
Днес сутринта се събуди и му тръгнаха сополите. Киха, пък те се леят. Какво правите вие за да ги пресечете? Давайте съвети, че утре има рожден ден и замина празника Confused
Виж целия пост
# 1
Нищо....давам чай от шипки, лайка и коприва.....може без нищо, може с малко мед.........давам сок от грейпфрут ( мечешко кафе  Wink )............но не комбинирай грейпфрута с лекарства, че се оказа, че прави отровни комбинации с някои от тях...........давам плодове колкото поема.......и почти не променям режима
Виж целия пост
# 2
Освен написаното по-горе , давам витамин С, осцилококцинум или есберитокс.
В носа може лайка с вит.С ,/ но някои го отричат заради алергии/ -по този начин хремата мина за 3 дни.
 
Виж целия пост
# 3
Мажа ходилцана с Пулмекс бебе и промивам нослето с физиологичен разтвор. Давам вит С . Ако за ден,два няма промяна ползвам капки за нос.
Виж целия пост
# 4
Нищо.
Ако затруднява дишането, слагам Виброцил.
Виж целия пост
# 5
Капки за нос Виброцил , давам Осциликокциум и витамини.
Виж целия пост
# 6
НИщо друго, освен Стеримар или физиологичен разтвор със спринцовка.
Хремата с лекарства преминава за една седмица, а без лечение за 7 дена;)
Виж целия пост
# 7
Абсолютно нищо. Ако е много тежка хремата, преди вечеря/сън слагам физиол. р-р и/или капки за нос (Ксилометазолин, Виброцил), за да може детето да хапне и да се наспи спокойно. В редки случаи, ако се налага да не се разхожда с течащ нос, слагам капки по-редовно (3 пъти дневно) - примерно в твоя случай така бих процедирала да може да си прекарате празника нормално. Но иначе и да слагаш, и да не слагаш, в следващите 7 дни ще е с хрема...
Виж целия пост
# 8
 И аз мислех да пускам подобна тема. Вече ми омръзна от сополи, от както Вени тръгна на ясла от 04.09. за трети път има хрема, която продължава по една седмица, общо 7 дена е бил о.к. Давам вит.С, есберитокс, предните пъти капах Виброцил, после Коларгол, сега взех (по съвет на мед.сестра от яслата) Назохил. Кажете нещо ефикасно, или още не е открито такова??? newsm78
Виж целия пост
# 9
Промивам с физиолог. разтвор, ампула вит. С - вътрешно на ден, изцеждам сока на кромид лук и го давам да подиша, а след това го смесвам с мед. От тази смес от лук и мед давам по 1 к. л. на всеки час.
Виж целия пост
# 10
Промивам с физиолог. разтвор, ампула вит. С - вътрешно на ден.
Това е достатъчно, ако гърлото е спокойно.
С физиологичен разтвор промивай нослето през 3 часа - 6,7 пъти на ден да стане.
Виж целия пост
# 11
На всеки час промивам нослето с Стеримар и капвам по няколко капки коластра. Максимум три дни и всичко е ок. отново.
Виж целия пост
# 12
Когато е с хрема почиствам нослето единствено с физиологичен разтвор и давам вит.С.
Виж целия пост
# 13
НИщо друго, освен Стеримар или физиологичен разтвор със спринцовка.
Хремата с лекарства преминава за една седмица, а без лечение за 7 дена;)

И аз така правя.  Peace
Виж целия пост
# 14
Чета с интерес, защото аз съм хремава от 10 дни, а дъщеря ми от 14 без изгледи за подобрение.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия