Ухапване от оса ,моля какжете ми какво да правя?

  • 23 990
  • 9
Племенницата ми я ухапа оса и незнам какво да правя,майка и е на болница и неискам да я притеснявам.
Моля ви кажете ми трябва ли  да я заведа на лекар?
Виж целия пост
# 1
Здравей,

не знам дали ще ти дам професионале съвет, но мен когато ме ужили оса или пчела гледам да не е останало жилото. Ако да - трябва да се извади. После от баба си знам, че мястото се натрива с разрязана скилидка чесън. На мен само ми се зачервява и подува мястото на ухапването, но някой са алергични и може да има по-сериозни последици. Ако е малко детето можеш да го заведеш на лекар, за да си спокойна.
Виж целия пост
# 2
наблюдавай го да не започне да се подува - устичката , очите -или пък стане необичайно сънливо веднага тичайте в спешното .
Виж целия пост
# 3
Благодаря за отговорите.
Тя е 2.5г ,чудя се дали да се обаждам на педито.
Виж целия пост
# 4
Намажи ухапаното с Фенистил гел или Дефламол,но първо се увери дали е излязло жилото.Следи я за алергични реакции.
Виж целия пост
# 5
Обади се на педито за всеки случай  Peace

Знам че ако това е първо ухапване, няма опасност от алергична реакция. Тя обикновенно се проявява при второ и следващо ухапване, минути след ухапването.

За жилото и аз знам че трябва да се извади и може да се намаже с Фенистил Гел  Peace
Виж целия пост
# 6
педиатрите съветват да го натъркаш с чесън. наистина действа и до няколко часа дори не личи къде е ухапано
Виж целия пост
# 7
Чесън веднага. После се обади на педиатъра за да си спокойна. И наблюдавай детето.
Виж целия пост
# 8
Съвета ми е много нестандартен, но поне може да помогне в такива случаи на майките, които са избрали хомеопатията. За такива случаи винаги с мен нося хомеопатичната си аптечка - и на път, на планина, на море. За всякакви ожилвания (оса, пчела, кърлеж, конска муха, нажилване от комари, даже от медуза) се дава еднократно Апис 30CH.
За голямо съжаление лекарството се намира само по хомеопатични аптеки и може само да се поръча за следващия ден по кварталните аптеки.
Виж целия пост
# 9
Най-добре заведи детето на лекар. Но първо му натрий ухапаното с чесън, или бъз...направи и студен компрес с риванол. Може да дадеш някакво противоалергично, но най-добре е консултация с лекар.
Сина ми го ухпа оса преди няколко дни, но той направи алергична реакция. Цялата ръка подпухна, все едно е човек 100 кила и го болеше. Няколко дни пи противоалергични: Ериус сироп, Зодак таблетки и калции разтворими таблетки, и непрекъснато му правех компреси със студен риванол или ментолов спирт против сърбеж. Обаче продължи да се подува и му биха урбазон.
Днес е доста по-добре.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия