получаване на майчинство???

  • 1 353
  • 9
Здравейте, аз съм в 7 месец и ме притеснява че до момента имам само 1 месец и 12 дни трудов стаж, което означава че немога да получавам 2 години майчинство.Имам здравни осигуровки-редовни, но те помагат за безплатни изследвания и раждане.Предложиха ми да ме назначат със задна дата в една фирма, аз да си дам парите за осигуровките, в последствие да си пусна болничен и да мога да взимам 2 години майчинство.Това възможно ли е и как точно става?Къде и кой внася тези осигуровки, колко като сума са те?Благодаря ви предварително!!!
Виж целия пост
# 1
Мисля, че със задна дата не може. Но нека мамите, които са компетентни, си кажат думата.
Виж целия пост
# 2
Всички трядови договори се заверяват в НОЙ и няма как да те назначат със задна дата.

Може да взимаш майчинство 1г от социалните.
Виж целия пост
# 3
Много съжалявам, няма начин със задна дата да бъдеш назначена. Лошото е,че доколкото знам ако нямаш нужния стаж преди това нямаш право на болничен т.е. 6 месеца.Пак се получават от НОИ 160 лв., но само първата година.Но по-добре някой по-запознат да ти отговори по-точно,защото казуса е сложен.
Виж целия пост
# 4
Пак се получават от НОИ 160 лв., но само първата година.
няма такова нещо!ако имаш минимум 6 месеца стаж ще взимаш 160 лв за 2 години от НОИ, ако нямаш 6 месеца ще взимаш 100 лв за 1 година от социални грижи.среден вариант няма.ти не можеш до 9-тия месец да си събереш 6 месеца, НО имаш друга възможност,  от която те съветвам да се възползваш и тя е следната - понеже докато си по майчинство също ти се води стаж и ако сега те наеме някоя фирма(познати трябва да са, понеже ще е фиктивно наемане, колкото само да се води, че бачкаш някъде)започва да ти се трупа стаж над твоя месец и нещо, който имаш и след като родиш пак продължава да ти се трупа до момента в който ти се съберат 6 месеца и от тогава започваш да си взимаш 160 лв.губиш само това, че първите около 2 месеца, май някъде излизат, откакто станеш майка няма да взимаш никаква помощ, но пък после 2 години ще си взимаш по 160 лв.надявам се да не съм те объркала с обясненията си  Laughing
Виж целия пост
# 5
благодаря за мненията на всички!все пак се оказа че може със задна дата да се подпише трудов договор и да се внесат осигуровките накуп стига работодателя да е близък човек!аз вече реших проблема си и сега ще получавам по 160 лв. 2 години , а има слух че ще ги увеличават!Има една малка подробност-заради т.нар. закъснение на плащането на осигуровките се плаща малка лихва-но си струва!
Виж целия пост
# 6
Не ми стана ясно защо искаш да си внасяш осигуровки със задна дата,като ти трябват само 6 месеца  #Crazy?
Виж целия пост
# 7
ще получавам по 160 лв. 2 години , а има слух че ще ги увеличават!
Не е слух Laughing
До 9 месец(или там някъде - онези прословути 315 дни) на детето ще получаваш 90% от заплатата си, но най-малко мин. раб. заплата. а след това 170 лв до навършване на 2год.
Виж целия пост
# 8
благодаря за мненията на всички!все пак се оказа че може със задна дата да се подпише трудов договор и да се внесат осигуровките накуп стига работодателя да е близък човек!аз вече реших проблема си и сега ще получавам по 160 лв. 2 години , а има слух че ще ги увеличават!Има една малка подробност-заради т.нар. закъснение на плащането на осигуровките се плаща малка лихва-но си струва!

Не знам как ще сключиш "договор със задна дата" .... newsm78 Всеки сключен трудов договор се декларира в НАП в 3-дневен срок от сключването му и тогава влиза в сила.

Внимавай много на кой си даваш парите за осигуровки, защото за 5 месеца, колкото ти трябват на теб това са близо 300 лева. Naughty
Виж целия пост
# 9

Не знам как ще сключиш "договор със задна дата" .... newsm78 Всеки сключен трудов договор се декларира в НАП в 3-дневен срок от сключването му и тогава влиза в сила.

Внимавай много на кой си даваш парите за осигуровки, защото за 5 месеца, колкото ти трябват на теб това са близо 300 лева. Naughty
Peace
Да така е по закон. И на мен не ми е много ясно как ще се избегне това. Thinking
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия