За темперетурата на водата при приготвяне на НАН

  • 606
  • 3
 Здравейте мами!
Малко съм босичка по темата с адапираните млека /кърмим се успешно вече 3 месеца, но от вчера съм болна и временно ще се лекувам с антибиотик, а бебка е на формула от днес/, така че предварително моля да ме извините ако въпросите ми са тъпи.
На кутията с адапте пише преваренота вода да се охлади преди да се сложи млякото, въпроса ми е до колко градуса горе долу трябва да е охладена? Аз имам шише с темперетурен индикатор за 37 градуса, но се притеснявам дали тази темперетура на водата е подходяща за разтваряне на млякото? И още един въпрос - водата за целия ден ли си я преварявате или варите преди всяко хренене?
Предварително благодаря за отговорите! Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Здравей,
аз лично винаги съм давала купена изворна или трапезна вода, на която е индикирано, че е подходяща и за бебета. Не съм я топлила, давам на стайна температура.
Ако държиш да я топлиш, то нека да е хладка. Много топло мляко не е добра идея.
Виж целия пост
# 2
И още един въпрос - водата за целия ден ли си я преварявате или варите преди всяко хренене?

Преварявах я за целият ден.

Млякото го правех с вода на стайна Т. / Фризовомът - с по-гореща вода и после го охлаждах.
Виж целия пост
# 3
Преварявах я за целият ден. Млякото и във вода със стайна температура може да се прави
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия