Сиропиран сладкиш с компот от кайсии, help

  • 3 886
  • 3
Преди време от тук съм взимала рецептата за един сладкиш, но сега не успявам да я открия.

Накратко: Карамелизира се захар, отгоре се слага малко масло и се нареждат плодове от компот. Залива се с тесто тип реване и след като се изпече се сиропира със сиропа от компот.

Може ли някой да ми каже пропорциите за тестото? Помня, че яйцата бяха 4, но колко захар, брашно, мазнина?

10х!
Виж целия пост
# 1
Аз го правя, обаче с 3 яйца, 1ч.ч. захар, 1 ч.ч. брашно, 1 бакпулвер и 1 ванилия. Нататък е както си го описала. Слагам и натрошени орехи измежду кайсиите  Simple Smile.
Когато е изстинал сладкишът, го заливам със сока от компот или разбивам 1 кисело мляко+малко захар и заливам сладкиша. Млякото се "отцежда" и сиропира блата, а отгоре остава един сметанов пласт и става много интересно на вкус.
Виж целия пост
# 2
Много благодаря за помощта Grinning!
Виж целия пост
# 3
Аз правя нещо подобно, само че с пресни плодове-карамелизирана захар на дъното, върху нея нарязани плодове/круши, кайсии, праскови, ябълки-пресни/-може даже да си направите формички и отгоре пухкавия кекс на Арина. Не го сиропирам, че не съм по тия работи, ама пак става много вкусно и леко Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия