Ще ставам донорка! /може би/

  • 2 018
  • 29
Здравейте момичета,

имам много кърма, и се обадих в банката за кърма. Казаха че те се занимават с всичко и от мен се иска само кърма. Днес ме посети една сестра взе ми кръв за изследвания и секрети разни и кърма, но се оказа че и аз трябва да ходя до личната и до кожен лекар. Освен това помпата трябвало да се вари 20 мин. преди всяко цедене  #Shocked Реших че не е за мен и се обадих да се откажа.  Sad  Вдигна ми една мила жена и така започна да ме разубеждава, че не устоях и и сазах че пак ще звънна. 10 мин. по-касно ми звъннаха отново от банката, пак да ме молят да не се отказвам.....колко деца имали нужда, колко малко били дарителките и т.н. Стана ми ужасно тъжно и реших да пробвам.....сега съм объркана и незнам дали ще се справя и дали няма да ги излъжа. Бебе ми отнема много време, а на ден се цедя 5-6 пъти, да варя всеки път... Embarassed Изповядах се! Пожелайте ми успех  Wink
Ако има други майки които дават, моля да споделят варят ли всеки път?

Благодаря!
Виж целия пост
# 1
Едно голямо ЕВАЛА за това твое решение
Стискам ти палци и съм сигурна че ще се справиш thumbsup
Виж целия пост
# 2
Това е една много благородна постъпка от твоя страна. Ако имаш стелиризатор за микровълнова, ще ти е по-лесно или пък с таблетки за стерилизиране, май на Chicco бяха. Свалям ти шапка, защото това е нещо наистина много хубаво.
Виж целия пост
# 3
Поздравявам те за благородната ти постъпка. Аз не бих събрала сили да го направя.
Наистина трябва да попиташ дали може да стерилизираш с таблетките, ще ти е доста по-лесно.
Виж целия пост
# 4
Аз те съветвам да се откажеш и ти излагам моите доводи:

1. Ако все още не си чела договора, който ще трябва да подпишеш с банката, там има клауза, според която ако се установи, че кърмата ти е замърсена (което е напълно възможно и абсолютно недоказуемо) те няма да ти платят кърмата.
2. Непрекъснато ще те притесняват у вас под предлог, че трябва да проверяват хигиената на дома (а влизат с калните обувки без да им прави впечатление).
3. Аз познавам една от лекарките там, която май е единствената свестна в организацията и трябваше да й се обаждат да си прекъсва отпуската, защото си губели донорките (заради арогантното отношение към тях разбира се).
4. В договора пише, че си длъжна да им осигуряваш по 500 мл. кърма на ден (а тя ще намалее с времето, повярвай ми) в продължение на 3 месеца.
5. Ако се наруши догвовора ще трябва да си платиш направените ти изследвания( между другото тези изследвания са най-ценното нещо в цялата работа, защото те проверявят за хепатит Б и С. Изследванията ги правят в лабораторията на ул. "Столетов" в Банишора - срещу затвора и можеш да отидеш и да си ги вземеш от там независимо че са ги платили те - около 30 лева)
6 Постановката с репликата за многото нуждаещи се от кърма деца е целенасочена за да те спечелят. Я им откажи категорично и ще видиш как ще ти кажат за разходите по изследванията ти (даже ако има нещо нередно в тях няма и да ти кажат......толкова са безотговорни)

Разбира се решението си е твое, но ми се струва, че не си заслужава ядовете и нервите.
Ние с нашата излишна кърма поливаме дръвчетата пред блока и те са дръпнали доста за 3 месеца Stuck Out Tongue
Виж целия пост
# 5
Е чудесно! Ами сега накъде....

 Sad
Виж целия пост
# 6
Направо съм отвратена ако наистина е такава реалната картинка както казва teo67. Като се каже банка за кърма, го приемам като нещо свято и благородно. Пък то егати комерсиализацията. 500мл кърма на ден! Това да не е крава бе ей. Ми ще се изтощи жената, то не и стига другото около бебето. И кво като се подпише договора и дай да се държим като прасета и да доим кравата яко.
То пък кво ли се чудя..........
Извинявам се, не се сдържах. Според мен откажи категорично. Ако наистина искат да събират кърма, да измислят по-добри условия и да се държат като възпитани хора.
Виж целия пост
# 7
Не съм запозната подробно с клаузите по договора, предлагам ти да прочетеш внимателно преди да се обещаеш и подпишеш.
За изваряването - има много начини за стерилизация, защо не ги обсъдите с Банката, щом толкова се притесняваш за времето. Аз лично използвах стерилизатор и съм много доволна.
Ако се откажеш от донорството - може да намериш бебе( на някоя приятелка или позната), което има нужда от кърмата ти и там да я даваш.
Каквото и да решиш - успех и кураж!
Виж целия пост
# 8
Страхотно е това, което си решила. Моето бебе яде от такава кърма. Взимаме я вече от една седмица и съм много доволна. Не знам какви са условията за донорките, но за потребителите (т.е. нуждаещите се бебета) условията са много добри. Не знам дали държавата ги субсидира, но те взимат по 1.80 лв. за 1 литър кърма. От къде имат пари да плащат на донорките не знам.
На шишетата с кърма, които ми дават пише номера на донорката. Решила съм, ако всеки път ми дават от една и съща донорка, да се свържа с нея и да й подаря нещо. Ужасно съм благодарна на тези жени, защото моето бебче има какво да яде.
Според мен това е много благородно от твоя страна. Естествено ти си преценяваш дали ще издържиш на тези условия, които поставят...
Виж целия пост
# 9
Аз те подкрепям, защото знам , че една моя приятелка нямаше кърма и си купуваше и направо благославяше майките, които дарават кърма като теб. БРАВООООООО!!!
МНого благородна постъпка. Ако имах и аз много щях също да давам, но моята дъщеря я кърмих до 2г6м. и след това започнах да се цедя, защото не искаше да яде от мен и така лека полека спря..........за съжаление.
Виж целия пост
# 10
Много благородна постъпка е да дариш кърма!

Аз нямам опит с това. Но мога да ти дам съвет за стерилизацията. Със сигурност е задължително да спазваш изискванията за стерилност. По-лесно е да стерилизираш в уред за варене на пара (стиймър). Там температурата е по-висока от 100 градуса, а и си слагаш часовника на 20 мин.  и не мислиш за това, кога ще заври водата и т.н.

Отделен въпрос е дали ще имаш нужното удовлетворение от това, че ще станеш дарителка. Въпрос на лично решение. Аз също още кърмя, но нямам време и сили да предлагам за дарителство. Както установих, кърменето е едно много изтощително занимание.

Трябва да знаеш, че кърмата от друга майка е жизненонеобходима за бебетата с непоносимост към кравето мляко. Донорската кърма не създава имунитет у приемащото бебе както кърмата от майката към нейното бебе.

Каквото и да решиш пази първо бебето си и себе си.
Виж целия пост
# 11
Едно голямо БРАВООООООООООООООООО!  Hands Clap
Виж целия пост
# 12
Цитат на: mama Fani
Аз те подкрепям, защото знам , че една моя приятелка нямаше кърма и си купуваше и направо благославяше майките, които дарават кърма като теб. БРАВООООООО!!!
МНого благородна постъпка. Ако имах и аз много щях също да давам, но моята дъщеря я кърмих до 2г6м. и след това започнах да се цедя, защото не искаше да яде от мен и така лека полека спря..........за съжаление.


Е на това му се вика рекорд!!!
Виж целия пост
# 13
Ако решиш да дарих кърма на банката, браво.Това е доста трудно и отговор но решение. Да знаеш, че някое бебенце, ще ти бъде много благодарно.
По въпроса за изваряването-трябва да ги питаш по подрабно.
Ако наистина се притесняваш от договора и смяташ, че ще се чувствяш зле, няма да се справиш, по- добре не започвай- твоеуто дете се нуждае от спокойна, уверена и щастлива майка.
Можеш да поразпиташ подробно какви са условията, че искаш да опиташ, какви биха били последствията от твоя отказ по- късно и т.н. И тогава да вземеш решение.
А можеш и да дадеш на някоя близка нуждаеща се майка.

Но най- важното е да си уверена в решението си !
Виж целия пост
# 14
Цитат на: Инка
Много благородна постъпка е да дариш кърма!



Трябва да знаеш, че кърмата от друга майка е жизненонеобходима за бебетата с непоносимост към кравето мляко.


За такива бебета - между които е и моето има соево мляко Crossing Arms !!!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия