на кой първо да помогна?

  • 1 735
  • 15
Вие сте майки, ще ме раберете и ако знаете помогнете със съвет.

До месец издавам книга и ще имам известен хонорар, който реших да го дам на нуждаещи се деца в България. Те са толкова много и кой от кой по-зле. За съжаление парите не са чак толкова много, че да променя живота им, но мога да помогна. Тъй като не знам къде да търся инфо за домовете за сираци и деца с проблеми, ви моля който знае за център, който се нуждае от момощ да ми пише за него. В София има много, които често получават помощ от спонсори. Аз бих искала да помогна на дечица за които по-рядко се сещата и имат голяма нужда от моите не чак толкова пари  Rolling Eyes .

Благодаря ви!
Виж целия пост
# 1
За съжаление домовете са много и ти наистина не можеш да помогнеш на всички. Бих те посъветвала да се обърнеш към Български червен кръст, където би трябвало да имат най-много информация за подобни центрове. Аз разбирам желанието ти да помогнеш, но може би си наясно, че в голяма част от случаите предоставените благотворителни средства НЕ СЕ усвояват в полза на децата. Не знам как това може да бъде предотвратено и кой може да ти даде гаранции. Успех!
Виж целия пост
# 2
  На който и да помогнеш ще е от полза! Току-що Mardigras даде линк за мама с дете, на което му предстои тежка операция: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=129662.180
  В Клюкарника също има няколко заковани теми за такива деца, тук има много теми за домове за деца с увреждания, социално слаби семейства, деца излизащи от институции...Дай ги там, където ти каже сърцето. А то явно е добро и голямо Hug
  Каква е книгата ти?
Виж целия пост
# 3
Браво!  Hug Ако имаше повече хора, като теб, може би щеше да има по-малко нещастни души. Поздравления за решението. Аз също се интересувам каква книга издаваш.
Виж целия пост
# 4
В момента съм афектирана от темата за детето с хидроцефалия, чийто живот е в опасност. Знам, че има много такива деца, които чакат за операция и не се оперират само заради 2000-те хил. лв, които струва клапата. Затова бих те насочила да потърсиш такова дете - само че не знам къде - в дома в Перник със сигурност има такива деца, които чакат операция, момичетата да кажат - те знаят по-добре. 2000 лв. не са толкова много, а ето, че някои деца никога не получават шанса за по-дълъг живот.
Не бих се насочила към БЧК, но това е ЛИЧНО мое мнение.
Свържи се с хора в нужда, разучи тяхната история и помогни така - персонално.  bouquet
Виж целия пост
# 5
Движението на Българските Майки се занимава точно с това. Обърни се към тях.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=124018.0
Виж целия пост
# 6
аз бих те насочила - Ивайло, детето с трансплантацията - семейството има страхотна нужд от пари за следоперативния период........
на домовете за деца с увреждания..
на мамите от подфорум за деца с увреждания - много от тях трудно заплащт лечението на дечицата си......
кажи каква е сумата, ако искаш на лични и бих могла да те насоча най-правилно  bouquet
а за самият ти жест...........заради такива като теб продължавам да се боря и да съм до децата по домовете - ако ви няма вас.....тези деца загиват Hug
Виж целия пост
# 7
Момичета, безкрайно ви благодаря за думите и съветите. Сумата не знам още, колкото събера.
Премиерата ще е на 17, 18 или 19.10.
Книгата се казва Анатомия на илюзиите.
Влезте тук след десетина дни, ще пиша точно къде е представянето.
Мисля че ще събера между 500 и 3000лв.
Поздрави на всички
Виж целия пост
# 8
още нещо - можеш ли да вземеш копия от книгата и да ги продаваме на коледния базар.
А може ли и ние да си купим по една с автограв обаче.
Къде ще е премиерата newsm78
Виж целия пост
# 9
Moon Walk, благодаря ти за интереса. Със сигурност ще ви пиша къде и кога.

Обърнах се към няколко момичета от Движението на Българските Майки и вече има няколко идеи.

MardiGras, добра идея. Жалко че мога да помогна само на едно дете, но пък мога да призова приятели да помогнат на други. От къде мога да получа повече инфо?

Хапка, даваш ми много добри насоки, само дето нямам кога да се ровя в интернет. Имам син на 1 месец, а и покрай организацията на премиерата... хич време не остава. Имаш ли конкретна идея. знам, че са мнооооого

ver4e, Нямам му доверие на кръста, хич. Мисля, че вие най-добре ще ме насочите.
Виж целия пост
# 10
Поразтърсих се малко за инфо, но тук има само за домове в София и околността. До колкото знам те получават най-много от фирми и частни лица. В същото време много домове са напълно забравени в провинцията. Някой знае ли нещо за такъв?
Виж целия пост
# 11
да, например дома в гр. Медвен - той е за деца с тежки увреждания. Работим и с тях,но е далеко и не сме ходили. Само когато Директорката идва, взима памперси, дрехи, играчки и тн за децата.
Знам със сигурност, че имат нужда от два апарата - единият, Дживението ще закупи, но за другия - няма да ни стигнат парите, а апаратите са много важни - за мускулен тонус, електронезнам си какво - извини ме, Но Росица Буковска знае всичко за тези апарати, но тя в момента е в болница.
Един апрат струва към 1500-2000 лева.
До скоро този дом бе забравено от Държавата място, в адски окаяно състояние е материалната база, а това е лошо,защото за да живетя тези деца - иматъ нужда от апарати, имат нужда от специялни уреди за упражнения, специялисти,които да работят с тях - до скоро - това го нямаше. Децата просто отиваа там да си изживетя дните далеко от очите на света........
Мисля че на тях би могла да помогнеш много, мога да те свържа с Директорката - много свестен човек и с нея да разговаряте какво би могла да помогнепш на децата Peace
Виж целия пост
# 12
БРАВО!!! На който и да помогнеш, все е нещо. БРАВО!!!
Виж целия пост
# 13
Moon Walk, да това е добра идея за Медвен. Мога да купя един апарат или консумативи.

Дадоха ми и друга добра идея - да се съберат пари и да се помогне на деца с талант - сираци и соц. слаби. Мисля, че и това е супер идея, защото тези деца с една стипендия могат да променят съдбата и на Б-я - не знаеш кой какъв ще стане. Не знам обаче къде да ги търся. Може би с обява  newsm78  newsm78  newsm78

Delta, благодаря ти за думите!
Виж целия пост
# 14
Мисля,че си страхотна! Това първа книга ли ти е? И аз ще си я купя! Задължително!  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия