Възможно ли е да повръща от имуностимулатора?!

  • 809
  • 5
       Това ми е въпроса. Моя син е на 2г и 8м и лекарката му препоръча имуностимулатор - For kids, пие го вече две седмици, по 5 мл сутрин, а от две нощи ми повръща. Дано не прозвучи глупаво от моя страна, че сутрин го давам, пък той през нощта повръща, но искам да го изключа като евентуална причина... Водих го в петък вечерта на лекар и педиатърката ми каза, че нищо му няма - прегледа му коремчето, слуша го на слушалка, нищо, реши, че са колики и така. Поуспокоих се, събота не повръща, тази нощ пак...Че ще го водя пак на лекар - то е ясно. Но просто ми се искаше и малко информация да получа относно тази "специална формула за имунната система на детето", дали има някаква връзка... newsm78
Виж целия пост
# 1
Не давайте на деца такива неща.
Никога не са работили и няма да.
Няма колики при дете на тази възраст. Може да има гастрентерит или коремна болка от различен произход. Повръщането също може да има различни причини.
Виж целия пост
# 2
       Да, пропуснах да кажа, че го боли  коремчето и понеже болката е за момента, присвие го и го отпусне, затова може би ни каза, че е колики... Дори ми каза да му давам капки саб или еспумизан, каквото имам вкъщи... Вчера през деня беше спокоен, весел, няма вид на болно дете, но тази нощ пак ми повърна...
Виж целия пост
# 3
По принцип избягваме болкоуспокояващи при коремни болки с неясен произход.
Дали повръщането се съпровожда от гадене?
Има ли температура-мерихме ли я?
Къде точно го боли коремчето и дали се мести болката?
Може ли да спи спокойно или го боли цяла нощ?

Много въпроси на които трябва да имаме отговор...
Виж целия пост
# 4
     Мерих температурата, няма. Спи си спокойно през нощта, няма проблем, явно като му стане гадно - проплаква, вдигам  го от леглото и той повръща. Олеква му и сега спи. През деня не е повръщал, имаше един два пъти позиви за повръщане, но само позиви и казва, че го боли коремчето, но докато го попитам къде точно го боли, той или ми казва "ето  тук" и сочи стомахчето или казва "не ме боли"...
Виж целия пост
# 5
Наблюдаваме...
Ще стане ясно днес до следобяд...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия