За странните приложения в домакинството

  • 7 165
  • 85
Днес реших да извадя нещо от камерата, обаче тя замръзнала. Нямаше време да размразявам хладилника и ми дойде гениалното решение да стопя леда със... сешоара. Като се замислих ,той влиза в употреба най-редовно и като трябва да си доизсуша някоя дреха. Отделно в хладилника понякога вместо хранителни продукти преобладават кремове, лакове, кола маска и т.н. А като казах кола-маска веднъж опитах да се оскубя не с друго, а с тиксо. (Това последното май беше за форум Красива мама  Mr. Green ).

Кажете ползвате ли и вие понякога нещата не по предназначение? Току виж изникнала някоя полезна идея.   Wink
Виж целия пост
# 1
 Thinking Аз май не, придържам се към стриктното ползване на нещата.  Crazy
Но чепря идея от тук за сешоара.
Виж целия пост
# 2
Освен за изсушаване на някоя влажна дреха някога в студентските си годиниси затоплях завивките със сешоар. Когато се връщах късно вечер (рано сутрин) и нямаше кой да пуска ел. печка, за да се стопли стаята.
Виж целия пост
# 3
Единственото,за което се сещам в момента-насочвам конвекторната печка (включена и да духа) към сушилката с пренето-дрехите съхнат по-бързо,а от друга страна въздухът в стаята не се изсушава.
Виж целия пост
# 4
Единственото,за което се сещам в момента-насочвам конвекторната печка (включена и да духа) към сушилката с пренето-дрехите съхнат по-бързо,а от друга страна въздухът в стаята не се изсушава.
   
и АЗ ПРАВЯ ТАКА!
Виж целия пост
# 5
Да, рязала съм тиква със зегето на мъжа ми. Веднъж в офиса ми се скъса презрамката и я закачих с телбод. Засега се сещам само това.
Виж целия пост
# 6
Ами аз най-редовно ползвам, каквото ми дойде под ръка, защото не винаги имам нещо необходимо.
Последното чудо, което направих е, че си изгубих капачето на тока на обувката, трябваше да излизам, и залепих копче, което чудесно пасна на размера.

За брошки често използвам някои красиви изкуствени цветя, които забучвам на дрехата с безопасна игла. Паста за зъби на някоя бяла обувка (само при много спешни случаи и става въпрос за малко петно). Сешоара го ползвам, когато си правя маска за коса, но няма къде да си стопля кърпата, затова първо увивам главата в торбичка, суша със сешоара (затоплям) и тогава слагам кърпа.
А, като казах кърпа - при маските отдавна вече не ползвам кърпи, намерих една стара зимна шапка - такава еластична, отвътре е пухкава и си слагам направо нея на главата - хем е удобно, хем прибира по-добре увитата коса от кърпата.
Виж целия пост
# 7
Много често съм без огънче и ползвам фурната за целта ooooh!
Виж целия пост
# 8
Много често съм без огънче и ползвам фурната за целта ooooh!

Това съм го правила със скарата за сандвичи Simple Smile
Виж целия пост
# 9
номера с печката и аз съм го правила за краткия период, в който пиших.сешоара го ползвам за всичко
Виж целия пост
# 10
Заради дъждовните дни на дъщеря ми не бяха изсъхнали обувките (бях ги прала). И когато се наложи да излиза, реших, че по-бързо ще изсъхнат във фурната, включена на вентилатор и на 50 градуса.
Виж целия пост
# 11
не, нямала съм такива случаи
но ми е интересно до къде стига изобретателността в това отношение.
Виж целия пост
# 12
Сушила съм си косата с духалката, но не е много приятно  Laughing
Виж целия пост
# 13
Редовно си ползвам пулверизатора за цветя,когато гладя,закачам си новогодишните играчки с кламерчета...На българина му дай тел и тиксо и му гледай сеира Joy
Виж целия пост
# 14
Аз едно време котлона го ползвах вместо запалка.
За белите обувки пък използвам коректора.
И при мен сешоара е универсален.
Като ми свърши маската за лице ползвам крема за бръснене на мъжа ми,като с него си натривам добре лицето и после изплаквам.Кожата става невероятно мека(това май е за красива мама).
Като ми свърши препарата за терикота или пък праха за пране използвала съм шампоан  hahaha
Засега не се сещам друго.
Но темата е МНОГО полезна.............. Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия