Чернодробни стойности

  • 3 704
  • 10
Един въпрос за чернодробните стойности. Преди месец ми направиха холецистектомия. Имах доста проблеми преди това, включително и пожълтяване. От операцята досега не съм имала проблеми. Но от няколко дни забелязвам изсветляване на изпражненията, което е признак за проблем на черния дроб. Последните ми изследвания бяха със следните стойности: АСАТ - 20, АЛАТ - 90, АФ - 515, ГГТП - 445, Bill - 8,00, фибриноген - 555. Някой знае ли какви са нормите на тези показатели? Много съм притеснена...
Виж целия пост
# 1
Знам за АСТА и АЛАТ. И при двете нормите са 50.

Консултирай се с лекар! Други признаци иаш ли?
Виж целия пост
# 2
Някои от стойностите са завишени,но може да е от операцията.Фибриногена ти малко ме притесни.Аз знам,че стойностите му са до 4,но май всичко зависи до лаболаторията-май всяка си има различни референтни стойности.
Лекар виждал ли е тези изследвания и ако да,то какво ти каза?
Виж целия пост
# 3
Да, твърдяха, че е от жлъчните кризи. Сега жлъчния мехур вече го няма. Може би пък просто черния дроб се възстановява бавно... Thinking А иначе се чувствам добре, не усещам никаква тежест в дясното подребрие, не съм жълта. Днес пуснах изследвания в една частна лаборатория, ще видя как са показателите.
Виж целия пост
# 4
Дано всичко този път е наред.Пиши за резултата.
Виж целия пост
# 5
При мен високите стойности на АСАТ и АЛАТ се оказаха вирусна инфекция, та за това те питах за други признаци - като гадене и висока температура.

Стискам палци, всичко да е наред!
Виж целия пост
# 6
Ето новите резултати:
Общ белтък - 75
Албумин - 47
АСАТ - 17
АЛАТ - 24
ГГТ - 75
Фибриноген - 5,47
На мен нещата ми се виждат малко по-обнадеждаващи. На фона на предишните стойности тези са си направо добри. Пък и след прекаран механичен хепатит, вследстие запушване на жлъчката, ще мине време докато се регулират нещата. Преди да ми извадят жлъчката тези показатели бяха трицифрени. А относно вируса - не съм имала нито температура, нито гадене слава Богу!
Виж целия пост
# 7
Браво!
Консултирай се с лекар,но според мен вече всичко си идва на мястото.И вече никакви болести Naughty
Виж целия пост
# 8
Благодаря много за утехата, момичета  Hug
Виж целия пост
# 9
Мен ме притеснява ГГТ - при направеното ми изследване показа 163, вярно е че покрай празниците попрекалих малко с питиетата, но е доста над нормата / 60 както ми казаха /, та въпроса ми е следния - знае ли някой какво е това и как се лекува - с какво ??? Моля да ми пишете на мейла - tchanev_bg@abv.bg ще бъда благодарен за мнението Ви.
Виж целия пост
# 10
При всяка лаборатория границите варират. Би трябвало да ги пише отстрани до твоите стойности!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия