Протест срещу отношението към пациентите в България!

  • 497
  • 8
Здравейте,
попаднах на ето този сайт : www.bg-protest.com преди време.

 Още ме побиват тръпки като се сетя как се държа персонала с мен и останалите при последния ми престой в болница.
Искам да подчертая,че става дума за отношението най-вече.Нещо,което изисква добро желание,а не средства.Не че няма да ми е приятно да съм в уютна стая  с шарени чаршафи,но ако дори при най-големия лукс те овикват за какво ли не , държат се сякаш ти правят услуга и те гледат в ръцете,не би било по-добре.
Според мен един болен човек има нужда най-вече от добро отношение.

Ако имате време и желание разгледайте ,гласувайте в анкетата.
Пускам темата тук,защото се посещава от много хора.
Поздрави   bouquet



Виж целия пост
# 1
коментарите към протеста са направо върха  Mr. Green
а иначе - вече е пускана тази тема, в др. подфорум
Виж целия пост
# 2
Разгледах сайта и гласувах в анкетката.
Мисля, че е правдоподобно да изискваме по-човешко отношение от хората в бяло. Напоследък много от тях се държат странно и агресивно с пациентите си. А не е редно... И то не само, защото са дали клетва. Най-малко, заради уважението и благодарността, която виждат в очите ни... Rolling Eyes
Виж целия пост
# 3
  Гласувах.
  Не знам как тази анкета ще помогне, но дадох своя глас  Grinning
Виж целия пост
# 4
Утре ще е протест срещу учителите, в другиден - срещу шофьорите... Истината е, че никой протест не може да превърне един индивид в Човек. А само Човекът, после става професионалист...

Майка ми е лекар. Когато дядо ми - Бог да го прости - лежа дълго време по болниците, тя пускаше банкноти в престилките на сестрите, за да се отнасят човешки с него, за да му запазят достойнството... Редовно имаше диалози от типа:
- На колко години е баща ви д-р.... ?
Майка ми:
- на 80.
- Е, ами той си е тръгнал вече. Моят е на 90, да е жив и здрав...

Това с протести не се променя.

Виж целия пост
# 5
Утре ще е протест срещу учителите, в другиден - срещу шофьорите... Истината е, че никой протест не може да превърне един индивид в Човек. А само Човекът, после става професионалист...

Майка ми е лекар. Когато дядо ми - Бог да го прости - лежа дълго време по болниците, тя пускаше банкноти в престилките на сестрите, за да се отнасят човешки с него, за да му запазят достойнството... Редовно имаше диалози от типа:
- На колко години е баща ви д-р.... ?
Майка ми:
- на 80.
- Е, ами той си е тръгнал вече. Моят е на 90, да е жив и здрав...

Това с протести не се променя.

Приемам идеи всякакви  Wink
Виж целия пост
# 6
jkaterina, такова ни е обществото, просто.

Майка ми е на 55 - не спира да учи, да ходи на семинари, курсове и какво ли не. От както се помня тя учи... Виждах я много малко през цялото си детство - или беше на работа, или на обучения... Няма да коментирам това как се е отразило на двете ни.
Докато аз бях студентка работих в комп. фирма (изобщо не по специалността си), и взимах заплата колкото нейната. Срам ме беше...

Друг пример:
Педиатърката на дъщеря ми, дойде на крака една неделя сутрин вкъщи. И то не за сериозен проблем, а само да ме успокои - бях майка едва от седмица.

Това не се постига с високи заплати. Или го имаш, или не. Каквото и да се предприеме, за да се разсее това жестоко чувство за безнаказаност, което обхваща всички ни напоследък, накрая пак се опира до онова, човешкото...

А, за него - и аз приемам идеи всякакви - възпитавам го в дъщеря си сега... Simple Smile
Виж целия пост
# 7
jkaterina, такова ни е обществото, просто.

Майка ми е на 55 - не спира да учи, да ходи на семинари, курсове и какво ли не. От както се помня тя учи... Виждах я много малко през цялото си детство - или беше на работа, или на обучения... Няма да коментирам това как се е отразило на двете ни.
Докато аз бях студентка работих в комп. фирма (изобщо не по специалността си), и взимах заплата колкото нейната. Срам ме беше...

Друг пример:
Педиатърката на дъщеря ми, дойде на крака една неделя сутрин вкъщи. И то не за сериозен проблем, а само да ме успокои - бях майка едва от седмица.

Това не се постига с високи заплати. Или го имаш, или не. Каквото и да се предприеме, за да се разсее това жестоко чувство за безнаказаност, което обхваща всички ни напоследък, накрая пак се опира до онова, човешкото...

А, за него - и аз приемам идеи всякакви - възпитавам го в дъщеря си сега... Simple Smile


Абсолютна съм съгласна с това,което пишеш.Не ме разбирай погрешно.  bouquet
И все пак ако има наказани...
Не е само до човещина.Нима в другите държави всичките са такива човеци,а ние българите не?До контрол е.
Ние пациентите трябва да покажем,че повече не може да продължава така.Може би като изискваме,като непрекъснато уведомяваме тези,от които зависи нещата малко, по малко ще се променят.
Чувство за безнаказаност е точния израз.
Не може да няма начин.
Виж целия пост
# 8
Съгласна съм с MamaZ .
Наложи се да лежа в болница в две различни отделения,толкова голяма разлика имаше в отношението на персонала,че направо беше очевадна.В едното отделение всяка сутрин минаваше началника по стаите да ни пита дали имаме  оплаквания към персонала.В това отделение работят толкова много хора,за една седмица не видях никой да се държи нечовешки,напротив бях възхитена от отношението им към болните.И коренна разлика в другото отделение,абсолютно нечовешко отношение от по-голямата част на персонала.
Затова си мисля,че освен да си Човек трябва и по-голям контрол,но от началници.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия