Отказва да обядва

  • 476
  • 7
Мили мами, помагайте Praynig На седми бебка ще навърши седем месеца. Близо от две седмици не иска да обядва. Преди това на обяд хапваше зеленчуково пюре, а сега не ще и не ще Cry Бях принудена да пробвам с местно Embarassed, обаче пак няма резултат Cry Днес й купих зеленчукова каша, ама и нея не иска да я яде Sad Като и дам да суче суква по малко  Tired Възможно ли е да не е гладна на обяд newsm78 Сутрин последно хапваме към 8:30 - 9:00, а обядваме към 12, 12:30 Моля, помагайте Praynig Praynig Praynig Вашите бебоци какво хапват?
Виж целия пост
# 1
когато моята бебка беше на седем месеца, отказваше изобщо да яде пюрета, кърмех я към 9часа и после между 1 и 2, пробвай по късно, може наистина да не е още гладна
Виж целия пост
# 2
А в колко часа ви е обяда (ох, голям съм заплес, то си пише). Колко време е минало от закуската, нещо хапва ли между храненията? Може още да и е рано за обед и за това да не иска. Не я насилвай, пробвай след половин, един час пак. Успех!
Виж целия пост
# 3
според мен също е малко времето от закуска до обяд, особено ако закусва нещо солидно
Виж целия пост
# 4
A забелязваш ли нещо като необичайна нервност и неспокойствие,нарушения в съня? При нас никненето на зъбки води до отказ от твърдата храна, а пък щом бебка се държи така от 2 седмици,а преди си я хапвала с охота newsm78 Има ли нещо, което се е променило през последните 2 седмици?
Може да опиташ да изместиш сутрешното и/или обедното хранене, като направиш по-дълъг интервала между тях, както са те посъветвали момичетата.
Виж целия пост
# 5
Ами.. при късното захранване, целта е до годинка детето да се запознае с новите вкусове, а не да изяжда големи количества... т.е. няма нищо притеснително, че не иска да яде пюре...
Аз бих направила така... Спирам го това пюре и не я тормозя да яде... Просто закусва сутрин и после на кърма и даваш някакъв плод за следобедна закуска или пък и това не даваш... след месец пробваш пак с пюрето.
Нищо няма да изгуби от зеленчуковото пюре, не се притеснявай.
Успех!
Виж целия пост
# 6
На тази възраст щерката отказваше всичко. Особено по обяд. Понякога хапваше малко пюре към 17 часа... (от варен картоф или варен ориз).
Виж целия пост
# 7
Благодаря на всички мами за отговорите. Сутрин към 8:30 - 9 часа закусва с кърма. Като откаже да яде пюре на обяд, обикновено пробвам по-късно да й дам пак. Ако пак откаже й давам да суче. Обаче вчера тотално отказа всичко Cry А необичайното за което някоя от вас попита е, че се буди нощем при положение, че беше спряла Confused Вече незнам какво да правя. Cry
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия