Кой е прав?

  • 2 682
  • 50
В петък мъжа ми се върна от 3 дневна командировка. Той отсяда при майка си защото по случайност командировката му е в същия град. В неделя щеше да заминава пак на там много рано да й помогне нещо, а и защото има още работа и да остане до вторник.
Е да ама не. Оказа се , че неговата маминка имала РД в събота ,за който той е забравил.
Разбрахме, че ще тръгне вечерта за да присъства на РД-то.
Е да ама маминка се обадила, при което на обяд ми обяви , че майка му е много сърдита и тръгва за при нея.
Предната вечер се обясняваше колко му домъчняло за нас с детето.
Е напарво избеснях, взех детето с количкта и си заминах при нашите.
Казах му че майка му няма да види вече детето като е толкова важна.
Та кой мислите че е прав?

Виж целия пост
# 1
Нито един от двама ви. Той, че не е намерил компромис между семейството си и майка си, а ти, защото си му направила напук.
Виж целия пост
# 2
в едно семейство трябва да се правят взаимни компромиси, ама това се разбира след многооо време инак с напук и той така а аз иначе, не се стига далеч. за мен и двамата сте криви, но ти май повече защото не си проявила толерантност
Виж целия пост
# 3
Не разбирам защо вие с детето не сте отишли на РД newsm78Тя само сина си ли кани,ако е така #2gunfire
Виж целия пост
# 4
Не разбирам защо вие с детето не сте отишли на РД newsm78Тя само сина си ли кани,ако е така #2gunfire
И на мен това не ми е ясно newsm78
Виж целия пост
# 5
Не разбирам защо вие с детето не сте отишли на РД newsm78Тя само сина си ли кани,ако е така #2gunfire

Тя го вика  да й помага нещо, че ремонтирала, нас не ни е споменавала.
И аз в понеделник съм на работа, а той може да ни докара във вторник.
И не виждам какъв е проблема да го остави 1 ден на семейството му, след като така и така е бил 3 дни при нея.
Виж целия пост
# 6
....
Казах му че майка му няма да види вече детето като е толкова важна.
Та кой мислите че е прав?


той е прав.
майка му му се сърди и тя има право на това.
той има право да отиде при нея и да успокои нещата
ти имаш право да капризничиш и тропаш с крак, че не е твоето, както
и да размахваш емотикони с пистолети Wink
което не те прави по-права, а по-безкомпромисна.
а да се слага дете, като залог на отношения между хората е висша форма на .... лош вкус да кажем,
за да не използвам по-груба дума.
Виж целия пост
# 7
Аз също бих реагирала остро преди 3 - 4 години,но сега вече не обръщам внимание на тези неща.
в едно семейство трябва да се правят взаимни компромиси, ама това се разбира след многооо време инак с напук и той така а аз иначе, не се стига далеч. за мен и двамата сте криви, но ти май повече защото не си проявила толерантност
Не се нервирай излишно,гледай си детенце.  bouquet
Виж целия пост
# 8
голямо чудо станало. После ще му е още по-мъчно за вас с детето и ще компенсира. Или по-скоро "би компенсирал", ако не му тропаш с крак и не му поставяш ултиматуми.
Виж целия пост
# 9
Извинявай, ама така си го написала, че го прочетох 3 пъти докато разбера, че той се е върнал при вас, но е трябвало на другия ден да замине при майка си ... пък може и аз да съм с бавни реотани  Peace

Ами трябвало е да направиш компромис, това е рожден ден на майка му, не е какво да е  Laughing
А и той е видял теб и детето, не е като въобще да не се е прибрал ... не е трябвало да му заявяваш, че жената няма да види внучето си вече - много на инат и напук си го карала ...
Виж целия пост
# 10
Може и да съм го написала объркано и да не се разбира, но ние се разбрахме и той така и така щеше да отоде на РД-то само, че щеше да отиде вечерта, а не на обяд и да остане малко и с нас.
Виж целия пост
# 11
....
Казах му че майка му няма да види вече детето като е толкова важна.
Та кой мислите че е прав?


той е прав.
майка му му се сърди и тя има право на това.
той има право да отиде при нея и да успокои нещата
ти имаш право да капризничиш и тропаш с крак, че не е твоето, както
и да размахваш емотикони с пистолети Wink
което не те прави по-права, а по-безкомпромисна.
а да се слага дете, като залог на отношения между хората е висша форма на .... лош вкус да кажем,
за да не използвам по-груба дума.

Право в десятката!
Виж целия пост
# 12
Може и да съм го написала объркано и да не се разбира, но ние се разбрахме и той така и така щеше да отоде на РД-то само, че щеше да отиде вечерта, а не на обяд и да остане малко и с нас.

Ами в такъв случай аз също щях да го направя на въпрос, честно, просто не съм съгласна за думите, които си му казала по повод баба и внуче ...
Преглътни го, не си усложнявайте взаимоотношенията заради един рожден ден ... ще си навакса човека като се прибере  Peace
Виж целия пост
# 13
Може би му се сърдиш защото плановете са били да прекарате повече време заедно, а не защото е отишъл отново при майка си. Назови му точната причина, не че майка му се прави на важна.
 Опитай се да се  поставиш  на негово място. Майка ти живее далеч, има рожден ден, но мъжа ти не може да дойде защото е на работа и т.н. Много е лесно да го гледаш само от твоята позиция Wink. Изказване като "няма да види детето" само може да задълбочи конфликта.
Виж целия пост
# 14
Може и да не е бил прав, но колко би спечелила ти, ако го беше пуснала с усмивка и добри пожелания по повод РД на свеки.... Тогава, може би, щеше да се почувства гузен и виновен, че не ви е отделил от времето си, а сега най-вероятното ти ще си истеричката, която го дърпа на една страна, а майка му на друга.
Ама това са бели кахъри, хич не си ги слагай на сърце Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия