Забавачка или ЧДЯсла

  • 725
  • 13
Майчета, ситуацията е следната - с малко бебе съм (на2м.) и "кака" на 2г.5м. Не съм я записала на държавна ясла, защото не може да се разболява постоянно и да заразява бебето. Да но съм се видяла в чудо, притеснявам се как ще изкараме зимата - детето в къщи полудява, бабите само го тормозят " не това , не онова...", аз се изнервям и  ситуацията е....  Close Затова сега започвам да проучвам има ли нещо като забавачка, за половин ден ( и няколко пъти в седмицата), или частна ясла пак за половин ден, където да водя детето, хем за разнообразие, хем то има нужда от деца, а не от баби. Живея в Овча купел, затова още по-добре ако е по близо. Може ли да ми препоръчате нещо?
Виж целия пост
# 1
Майчета, ситуацията е следната - с малко бебе съм (на2м.) и "кака" на 2г.5м. Не съм я записала на държавна ясла, защото не може да се разболява постоянно и да заразява бебето. 
Ти /нали може такова обръщение/ защо си мислиш,че в ЧДясла няма да боледува?Адаптацията е еднаква и на двете места.Ние в къщи сме две и щом едното кихне и след ден-два и другото.Не можеш да кажеш,че не сме се грижили за тях и че са 25.Просто си хващат вируса,а понакога и ние като ходим на работа им го донасяме в къщи Mr. Green
Виж целия пост
# 2
защо не пробваш да "обезопасиш" стаите? махаш всичко, което не искаш детето да пипа, за да не се налага постоянно да му викат "не това, не онова"?
Виж целия пост
# 3
Сещам се за забавачка на ул. "Дойран" - относително близо ти е, но не знам от каква възраст ги приемат. Друго - ЧДЯ "Пумукъл" на бул. "Цар Борис III" около автогарата на Овча купел.
Виж целия пост
# 4
Тети, как се казва тази на "дойран"
Виж целия пост
# 5
Можеш да запишеш малката на половин ден както в частна така и в държавна. Лелките даже са много щастливи, като си ги взимаш по-раничко Wink
Аз съм фен на частните, но не мога да кажа, че в частна не се боледува! Там боледуването излиза по-солено, защото ходили не ходили таксата си тече!
На Дойран да не би да е на първия етаж в един блок? Ако е тази преди много години ходих да ги гледам и ми хареса, обаче нямат дворче и е гадно, когато времето е топло, а децата са затворени вътре, даже и да са само за половин ден Sad
Виж целия пост
# 6
Аз също търся нещо подобно за детето си и до сега не успях да открия нищо. В Пумукъл, както и в доста други частни градини не приемат на половин ден, защото групите са им попълнени. А в забавачките  приемат най-малко на три годишна възраст и най-често децата са преобладаващо на 6-7 години и гледат да не приемат много по-малки. За забавачка на Дойран не знам нищо, но с радост бих научила.
Ако някой има информация за занималня и забавачка в която приемат деца над две години, нека сподели. Praynig

n@ti извинявай, че се намесих в темата ти.
Виж целия пост
# 7
Здравей,
Можеш да опиташ в Двореца на децата на Стамболийски и К.Величков. Там има забавачка за около 3 год. деца (около - защото по принцип е за 3 год., но може и да не са ги навършили още.) Заниманията са от 8.45 до 12 ч.
Виж целия пост
# 8
Намерих една занималня "Малчо" в красна поляна. Пише, че приемат от две годинки. Цената им е много добра, ако платиш за месец. Някой знае ли нещо за нея? Аз ще проуча и ще ви информирам -мисля на място да отида.
Виж целия пост
# 9
Аз ходих в събота. Намерих само мястото, но не влязох вътре защото нямах много време, а и май нямаше никой. Имам леки предубеждения. Къщата изглеждаше доста неподдържана, отвън освен по една пластмасова пързалка  и една много мръсна тента, по нищо не личеше, че това е място за деца. Все пак ако влезеш сподели мнение - стрували си да опитваме.
Виж целия пост
# 10
Имам разрешение на твоя проблем аз съм майка на момиче-3,6год и момче на 1,6год.Каката я записах в двореца на децата от 8,30-13,30ч. има засилен  мед. контрол 8деца в група .Така има контакта с деца и неболедува.Ако те интересуват подробности пиши ми на имейла.
Виж целия пост
# 11
Здравей! Аз имах подобен проблем. На малкия /2.5 г./  му е досадно само с мен особено когато е е студено на вън. А и аз имам нужда от време на време някой да го гледа. На ясла не ми се пуска все още. Разрешението го намерих в един детски клуб. Абонираш се за месец, цената е 80 лева, и го водиш когато пожелаеш без ограничение за време. Там е чисто, тполичко, грижат се за децата. Пълно е със сладурчета на неговата възраст.
Виж целия пост
# 12
Галя, разкажи за този клуб, къде се намира?Petynka, страшно ме устройва това. Много искам да науча подробности, но не знам как ти е мейла. Ако можеш пиши ми как става записването, веднага ли ги взимат, имат ли някакво хранене и колко струва? Благодаря ти!
Виж целия пост
# 13
Клуба св намира в "Люлин".Може би ще ти е далече.При вас сигурно има нещо подобно.Храна има, но не спят там,защото нямат помещение за спане и креватчета.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия