За проходилките,скачащите гащи и кошарката

  • 894
  • 12
Имам едно питане към вас за проходилките,скачащите гащи и кошарките,защото много теории,много чудо,а аз си седя и се чудя кое по-павилно.Едната теория гласи,че бебетата нямат нужда от проходилки,а трябва да пълзят,било по-добре за гръбнака,нямат нужда от скачащи гащи,защото всичко трябвало да следва естествените си процеси,и накрая няма нжда от кошарка,защото в нея се чувствало изолирано и не било добре за развитието. NaughtyВтората теорич гласи,че детето има нужда от тези неща,защото спомагат за развитието му,а и осигуряват иг спокойствие на майката. ThinkingАз все си мисля,че втората теория е по-вярна,но знам ли.Вие какво мислите newsm78?Кое педпочитате?
Виж целия пост
# 1
В крайна сметка решението е в твое,чети мисли и решавай  Peace
Аз съм и за двете и за естесвеното развитие без помощни средства и за паяците,бънджи гащите  и др. затова избрах средният вариант по малко от всичко  Grinning
Виж целия пост
# 2
Аз пускам сина си да пълзи,слагам го в проходилката (ако трябва да свърша нещо и ме е страх да не падне),оставям го и в кошарата (ако му се занимава сам-мълчи ,ако иска нещо друго пищи и аз променям заниманието), нося го на ръце и го гушкам, играем си .Не знам коя теория е вярна ,аз за себе си съм решила да пробвам и двете!На теб желая успех, която и да избереш!
Виж целия пост
# 3
Аз слагах моята щерка в проходилка.За бънджи гащите съм против(на позната лапето проходи доста касно,защото от бънджито не стоеше на краката си,а подскачаше).За кошарата се двоумя(не съм ползвала,но бих, може би, ако имахме място за нея)
Виж целия пост
# 4
против проходилка, против бънджи, за кошара,а ама нашата е 2х3 метра  Mr. Green
Виж целия пост
# 5
Не съм ползвала нито едно от изброените съоръжения. Вместо кошара ползвах леглото (то  е същата работа) Peace
Виж целия пост
# 6
против проходилки и гащи съм. Кошара-легло ползвам.
Виж целия пост
# 7
бънджи не сме ползвали. според мен е предимно за забавление и ако детето не стои постоянно в него едва ли би имало проблем. но докато й купя, диването взе да пълзи навсякъде и вече не иска да стои на едно място и няма да й е интересно.
разбрах какво е приложението на проходилката когато беба започна да се изправя и да иска да ходи като се държи за нещо. в началото беше много нестабилна, много падаше и все на глава и затова постоянно бях до нея и не смеех да я оставя сама да си играе. естествено нищо не можех да свърша. тогава също се замислих и за каска Simple Smile но този период отмина бързо, вече е много по-стабилна и я оставям сама да си щъка където и както си иска. така и не взех нито проходилка, нито каска.
кошарка си има, но от както се е родила спи при нас. кошарата се ползва само за игра и то когато искам да я оставя на сигурно място за малко. през останалото време си играе на пода. лошото е, че е дървена и в началото когато започна да се изправя като паднеше все се удряше. тогава си мислех да й взема преносима кошара или кошара за игра, за да е по-безопасно. така че според мен и без кошара може да се мине или само кошара за игра.
Виж целия пост
# 8
Аз ги имах и трите и ми бяха до известна степен в улеснение, а и детето не е изостанало в развитието си в сравнение с връстниците!
А и нали все пак те са създадени за децата и да бъдат в помощ до известна степен на родителите!?
Малкия си пълзеше, когато искаше; интересно му беше с проходилката, защото се учеше да ходи и можеше по този начин вече да стига навсякъде без да се страхува, че ще падне. Когато му се скачаше и аз умалявах да го държа на ръце - го слагах в бънджито да подскача на воля; а когато имах да свърша някоя работа - го оставях в кошарата с любимите му играчки - спокойна, че той няма да направи някоя беля. Но това не означава, че двамата не сме си играли, гушкали и забавлявали без тези помощни средства!
Но в крайна сметка избора е твой!!!!  Simple Smile
Виж целия пост
# 9
Проходилка и бънджи-гащи не съм ползвала. Кошарка за игра по половин час дневно /докато сготвя набързо/, но слагах интересни играчки и му пусках за фон любимите детски песнички. Човечето беше много доволно, чак си тактуваше с краче. Не мисля, че се е чувствал изолиран. Но не всяко дете седи в кошарка - въпрос на темперамент.
Виж целия пост
# 10
Не съм ползвала нито едно от трите и за себе си приемам първата теория. Когато започна да пълзи я оставих на пода, сама седна, после се изправи покрай мебелите, после проходи. Без да я водя за ръка и да я придържам/ и да ме боли кръста Mr. Green/.
  bouquet
Виж целия пост
# 11
Кошара и гащи - не е имал, защото не вижда смисъл в тях, а и не са полезни;
кошара - да има, но е с махната решетка и прилепена към нашето легло, за да се чувства добре.
Иначе не иска да спи в нея.
Проходи сам, без някой да го държи и прочие. Преди това пълзеше...
За първата теория съм.
Виж целия пост
# 12
Аз си задавам тоя въпрос откакто на гости ни беше една братовчетка на мъжа ми,нейното бебе вече е на година,но тогва беше на 10-11 месеца.Е тая жена не сядаше само ходеше след него,защото малкя много пълзеше.А като гледам моя -месечен син какъв е активен и все едно има таралеж в памперс представям си какво ще стане после Rolling Eyes.Иначе той не спи при нас и отчасти е свикнал да е самичък,но само докато спи.Но в крайна сметка като гледам повечето сте използвали по нещичко и сте комбинирали и двете теории.Маи този коктейл е най-добър
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия