Re: Антибиотик на двумесечно бебче.

  • 5 787
  • 70
Dobi81, мерси за съвета ще пробвам   bouquet

Birdie, наистина много ти благодаря за информацията и съветите които ми даваш   bouquet

Иска ми се да се възползвам още малко от теб и да те питам още нещо.

Доктора при,  който ходихме днес след обяд след на&#
Виж целия пост
# 1
"Момиченцето ми е със запушен нос, чак не може да диша."
->Може ли да опишете по-подробно? От кога е това, има секрети или просто по-шумно дишане? Хранене?

"каза да направя отвара от лайка + сода + захар и да капя в нослето. Вечер преди да е приключила банята да и напарвам крачетата и да и мажа гърдичките с мед."
->Не се правят такива неща на малки деца.
Виж целия пост
# 2
Аз бих те посъветвала да вземете секрет от носа да се види първо за какво става дума. Тоа си е малко бебе, не е моето на 3 г. дето се вре навсякъде и пипва всякакви настинки.  А Бърди е прав... отвара от лайка и мед.. абсолютно не се прави на дете на 2 месеца..
Виж целия пост
# 3
"Момиченцето ми е със запушен нос, чак не може да диша."
->Може ли да опишете по-подробно? От кога е това, има секрети или просто по-шумно дишане? Хранене?

От събота е така, но се влоши в недея. Диша с отворена уста, нослето и хърка, сумти много, чува се как сополките се движат като диша ту на вътре ту на вън, като кихне по някога излиза рядко сополче. От вчера вечерта не се храни добре, плаче явно защото не може да си поеме въздух. Сега в 13 ч. същата работа, цокна малко и спря и започна да плаче и да се унася, защото нанка по малко пак заради носа  Confused

"каза да направя отвара от лайка + сода + захар и да капя в нослето. Вечер преди да е приключила банята да и напарвам крачетата и да и мажа гърдичките с мед."
->Не се правят такива неща на малки деца.

Ами чесно казано вече не знам какво трябва и какво не и кой да слушам, колкото лекари толкова и мнения за съжаление.... Sad
Виж целия пост
# 4
Обикновено и често това са вирусни ринити.
Може да направите това:

*"Стеримар" шпрей или каквото е достъпно като физиологичен стерилен разтвор подходящ за бебета. Капе се по две капки 3-4 пъти дневно.Следи се за температура.
*тук се намират назални "помпички" на "Чико" с форма на мече. Много са удобни за "изсмукване" (аспирация) на секрета след приложение на физ. разтвор или Стеримар.
Една идея как изглежда:
http://www.babygenie.com/product_details.asp?pid=248

*Ползваме след Стеримар (или физиологичният разтвор) "Олинт" от 0.05% по една капка двустранно. Преди хранене, около 5-10 минути.
*Изчакваме ден, два. Обикновено се оправят нещата.

Сумамед НЕ Е подходящ антибиотик за деца до 6-7 месеца! Ако изобщо има нужда от АБ има други, по-добри възможности.
Виж целия пост
# 5
Моето бебе на 27 дена беше на антибиотик, и стоя в болница две седмици за наблюдение да не развие пневмония. Но дано не се стига до антибиотик при вас. Послушай Бърди, само да добавя че тук продават назални помпички предимно на камера и са големи боклуци. Така че, правех фитилче от памук и така издърпвах сополките от нослето.
Виж целия пост
# 6
"и стоя в болница две седмици за наблюдение да не развие пневмония."
->Не преставам да се учудвам... no no
Виж целия пост
# 7
Обикновено и често това са вирусни ринити.
Може да направите това:

*"Стеримар" шпрей или каквото е достъпно като физиологичен стерилен разтвор подходящ за бебета. Капе се по две капки 3-4 пъти дневно.Следи се за температура.
*тук се намират назални "помпички" на "Чико" с форма на мече. Много са удобни за "изсмукване" (аспирация) на секрета след приложение на физ. разтвор или Стеримар.
*Ползваме след Стеримар (или физиологичният разтвор) Олинт от 0.05% по една капка двустранно. Преди хранене около 5-10 минути.
*Изчакваме ден, два. Обикновено се оправят нещата.

Сумамед НЕ Е подходящ антибиотик за деца до 6-7 месеца! Ако изобщо има нужда от АБ има други, по-добри възможности.

ОК, Birdie благодаря ти!

Ние имаме шпрей Низита, дали е подходящ за заместване на Стеримар?
Виж целия пост
# 8
Да.

"Вечер преди да е приключила банята да и напарвам крачетата и да и мажа гърдичките с мед. "
->Моля не правете това:
*риск от изгаряне
*риск от алергични кожни реакции.
*захар в нослето->>резорбция, лесна колонизация с микроби.
Виж целия пост
# 9
"и стоя в болница две седмици за наблюдение да не развие пневмония."
->Не преставам да се учудвам... no no
Точно така, за този период му правиха две рентгенови снимки, и два вида антибиотик/сега едва ли ще се сетя какви бяха/ Бебе на 27 дена, 2700 гр., родено 19 дена преди термин. Не ме питай на кой свят бях, не ме пуснаха да стоя с него. Ходех да го виждам всеки ден за по 5 мин. и да нося памперси. Беше завързан с бинт за решетката на креватчето, може би очакваха да стане и да тръгне нанякъде, що ли?...А когато си го взех дупето му беше жива рана от подсичане, моите памперси май не са стигали до него. Вътрешно кипях от възмущение, но нищо не направих, нали детето ми е живо и здраво. Това е най-важно. А болниците тук, изобщо тази здравна реформа е отврат. Може ли да има някакви последствия и какви от това душманско лечение в толкова ранна възраст? ooooh!
Виж целия пост
# 10
Бебешки бронхиолит вероятно, с характерната му "астматична" кашлица и ускорено дишане.
Заблуждаващо, но не толкова. Често вирусно заболяване. 1 рентгенография при тежки деца-може. Но две?
Характерно заболяване е-трудно се бърка.

"Фликсотайд" от 50мкг при тези състояния и за два дена повечето деца се оправят. Много рядко хоспитализираме-в къщи си ги лекуваме.
Виж целия пост
# 11
Ние бяхме на 50 дни - по същият начин - силно запушен нос - чак не можеше да диша - до колкото си спомням всичко започна в един четвъртък личната док. я беше преслушала и каза че гърдите са и чисти и да ползваме стеримар. В неделя при сутрешното кърмене се задави и цялото и личице посиня-
заведохме я в Александровска б-ца - там на слушалки казаха че е с бронхиолит - направиха и прочистване на носа - и ни оставиха десет дни в болницата. лечението и включваше през 6 часа инхалации с вентолин и антибиотик WIOPROFEN - не съм много сигурна че така се изписва - Преди кърмене и слагаха капки с адреналин. Оправи се сравнително бързо - но сега като чуя че малко бебенце е със запушен нос и лошо ми става- знам че тези сополки за тези малки сладурчета не са никак безобидни - следи я малката повдигни и матрачето под наклон така че да не е легнала а да спи под наклон. Желая Ви много искренно бързо бързо да се оправяте Hug
Виж целия пост
# 12
Между другото като се роди дъщеричката ми също беше 4 дни на антибиотик, тъй като ми изтекоха водите края на осмия месец и ме чакаха да вляза 9-тия, за да ме пуснат на системи. Общо се ми се събраха 6 дни без околоплодни води, водеха ме със 100 % изтекли Sad

Иначе нашата педиатърка за нос ми изписа едни капки, които са за очи TobraDex и ми каза да и капя двустранно по 1 капка, три пъти на ден и да давам 3 мл. Калциев глюконат-лактат на който пък пише, че е за деца над 3 год..

Birdie, какво ще ми кажеш? Против си нали, да не давам нищо от посоченото?


Виж целия пост
# 13
Ние бяхме на 50 дни - по същият начин - силно запушен нос - чак не можеше да диша - до колкото си спомням всичко започна в един четвъртък личната док. я беше преслушала и каза че гърдите са и чисти и да ползваме стеримар. В неделя при сутрешното кърмене се задави и цялото и личице посиня-
заведохме я в Александровска б-ца - там на слушалки казаха че е с бронхиолит - направиха и прочистване на носа - и ни оставиха десет дни в болницата. лечението и включваше през 6 часа инхалации с вентолин и антибиотик WIOPROFEN - не съм много сигурна че така се изписва - Преди кърмене и слагаха капки с адреналин. Оправи се сравнително бързо - но сега като чуя че малко бебенце е със запушен нос и лошо ми става- знам че тези сополки за тези малки сладурчета не са никак безобидни - следи я малката повдигни и матрачето под наклон така че да не е легнала а да спи под наклон. Желая Ви много искренно бързо бързо да се оправяте Hug


Niki-02, благодаря ти!
Дай Боже, че ми се къса сърцето като я гледам как се мъчи  Cry
Виж целия пост
# 14
Да не са капки Тобрекс? Редовно ги изписват за нос.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия