Как давате лекарста на 2 годишно

  • 1 190
  • 22
Синът ми е на две години. По принцип е детенце със собствено мнение, злояд е също доста.
Но като се разболее и опрат нещата до наложително даване на лекарства в лъжица - е тогава вече става чудо  Close Close

Как ли не говоря, убеждавам ,показвам ,давам на кака му от същото - не и не . Усети се,че се опитвам да му пробутам противотемпературен сироп с натуралния сок и отказва и сокове,които иначе много обича.
И минаваме към насилствено изливане , което едно, че коства много нерви на всички ни, друго - изобщо не съм сигурна каква точно доза от лекарството е успял да глътне.
Стигнахме до там, че само като ме види с лъжицата и писва и затваря устата.

Дайте ми съвет някакъв, хитрост ли и аз не знам вече.
Като кихне и вече изпадам в ужас като си представя как ще се борим, плюем и ревем дори с най-простия сироп Twisted Evil Twisted Evil
Виж целия пост
# 1
Колкото и грозно да звучи, аз прилагам насилствения метод. Като по-малък му давах лекарството със спринцовка, стисвам дететос едната ръка, с другата бутам в устата и така...
Последния път като пи антибиотик успях да го убедя да го преглъща със сок, но когато стане ли въпрос за капки - само с насилие, по друг начин не става.
Виж целия пост
# 2
Пробвала ли си с спринцовка (без иглата естествено). По този начин ще си сигурна за дозата която е поел, както и няма да има мазотилници  Party.

Филип няма проблеми с пиене на Калпол и витамини които давам. Взима от лъжица и чашка.
Обаче обикновено витамини (течни) давам преди да излезем за ясла сутрин, след закуска като е облечен и готов за тръгване. Тогава му давам със спринцовка дозата а и той е доволен защото след това му духам въздух и става малка игра  Laughing
Виж целия пост
# 3
обяснявам, обяснявам, обяснявам...
ако някой път не се получи с убеждаване, става насилствено.
няма измъкване.
Виж целия пост
# 4
Ами излъгвам я някак си - обикновено аз я държа в скута си, а мъжа ми и го налива в гърлото - мали как прозвуча Embarassed, но това е в редки случаи, обикновено нямам проблем с даването на лекарства - тя сама си иска и си отваря устата.
Виж целия пост
# 5
при нас с добро не става, въпреки че много се старая  Tired  истерични писъци, крясъци и гоненица из апартамента докато я хвана  #Crazy после половин час борба докато цвъкна нещо в гърлото при това го правя със спринцовка ooooh! след тази процедура детето от зор е вдигнало още повече температура, а аз съм посинена от ритници и крушета Rolling Eyes
и лекарката доста ритници отнесе докато се опитваше да и види гърлото, направо срам ме хвана, че и двете не можем да удържим година и девет месечен звяр Shocked температура меря вече само на око и на пипане (не дава по друг начин  Sad) свещички слагам с помощта на още един човек, разчитайки на това че над 38,5 вече се скапва, изморява, отпада и е по-лесно да я стиснем Cry добре че рядко се налагат подобни интервенции..
Виж целия пост
# 6
Аз много рядко давам, но когато давам наистина е наложително и го правя насила.....много бързо става.........
Виж целия пост
# 7
смесвам с ягодов сироп
Виж целия пост
# 8
Спринцовка - доброволно или не.
Виж целия пост
# 9
Ние сме малко по-големи, но ако не стане с обяснение давам насила. 
Виж целия пост
# 10
По-принцип моят син е пиел и все още пие лекарствата, без много много да се мръщи.Но се е случвало, когато не му е въобще добре,отпаднал е,всичко му е криво и отказва да приеме каквото и да е лекарство.
Тогава прибягвам до спринцовката.Чиста работа.
Гледам да го прилъжа да отвори уста и после става лесно. Simple Smile
Успех и дано по-рядко да се разболявате.
Виж целия пост
# 11
Зависи от лекарството. Когато не му харесва и със спринцовка е трудно - не преглъща ... та  newsm78
Виж целия пост
# 12
Измислям някоя лиготия като: "Уф, че гадноооо." или "Дай да килнем/убием/ сополите." или нещо подобно. Или разказвам как сега е гадно, но после ще пием сок, ей я чашата и прочие...

Много често не се получава или Дариа крещи: "Не икам килнем политеееее", а аз безпощадно съм я стиснала в хватка и наливам сиропи или пръскам капки. Тя общо взето знае, че кажа ли, че нещо ще стане, то става и понякога приема участа си и пие безропотно. Много ми става жал тогава, но нямаме избор.
Виж целия пост
# 13
Аз от съвсем малка съм я подготвила за ситуацията - давах й по малко сок в мерителна лъжичка и го наричахме "вкусното сиропче". И сега като й кажа, хайде да ти дам от вкусното сиропче, пие всякакви гадости. На второ-трето даване се усеща, но я наобикаляме всички домашни дружно, крещейки "Бравоооо", и тя гълта. В по-тежки случаи - със спринцовка - първо пръскаме мечо, зайо и прочие, после връчвам нещо (по възможност забранено при други обстоятелства) в ръцете и действам.
Виж целия пост
# 14
Смалкият проблеми нямам. Дано и за напред да е така. Най добре да не се налага и пиеното им. Praynig

Проблемът ми е с каката. Като каже, че не иска, няма начин да и дам лекарството. Плюва повръща, ужасТ. smile3511

Ако трябва да пие АБ и купувам на сироп. ooooh! Един АБ и на сироп с триста зора го пи, а малкият без проблем лапаше /и двамата бяха болни и пиеха един и същ АБ/. Shocked

За Т също и давам сироп, защото друго не иска, но на Панадола казва, че е супол Sick ooooh!. Пробутвам Нурофен и пак се мръщи.

Направо е един малък ужас, когато трябва да и дам някакво лекарство. ooooh! ooooh!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия