Дали е разстройство?

  • 376
  • 6
Мили мами,малко съм притеснена,защото-беба непрекъснато пълни пампата и ми се струва доста редичко,като и сваля памперса продължава да ака доста течно,иначе има и гранулки и е жълто на цвят.Не мисля че е настинала,защото киха само като е голичка,което знам че е нормално.След като ака толкова често(при всяко хранене) значи ли че кърмата не се усвоява много добре?Иначе си има апетит и се храним на поискване.Благодаря ви предварително.
Виж целия пост
# 1
Спокойно,всичко е нормално.Нали яде течно,как да ака гъсто.Мен за същото така ме беше подлудила една докторка  с първото бебе,че чак носих пампи на изследване.А за едно кърмаче е нормално както да ака по 7-8 пъти на денонощие,така и да не ака по няколко дни.Няма нищо тревожно според мен.Но нека и другите мами да кажат Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Мисля, че няма за какво да се тревожиш - на тази възраст е нормално да пълни пампите и 10 пъти дневно. Щом акитата са златисти и с консистенцията (горе-долу) на горчица - вс. е идеално. Когато наистина има разтройство, малкото бебенце, ака направо водичка - пооцветена, но водичка. Така че споко!!!   bouquet
Виж целия пост
# 3
Ако бебето е само на кърма вероятността да има разстройство е малка.
Аз лично най-добре се ориентирам по миризмата на памперсното съдържание. Ако е същата сладка миризма, типична за бебе, което е само на кърма, няма за какво да се притесняваш  Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Много ви благодаря за отговорите.Днес ни видя и доктора и каза че е с една идея по-редичко,но не е разстройство.Започвам да си мисля,че тя не стига до задната кърма,т.к суче малко и заспива,понякога се буди почти веднага и отново и давам да суче,но друг път си спи поне 3 часа.Наддала е 800 гр за 1 месец,не е толкова много,но пък за сметка на това,вече е с 3 см повече,което мисля че е добре.
Виж целия пост
# 5
Чудесно е наддала, да ти е жива и здрава   bouquet

За да не се притесняваш за баланса между предно и задно мляко, можеш да даваш само едната гърда в рамките на 3 часа. Например дори и 3 кърмения да имате за 3 часа, да са все от дясната гърда, следващите 3 часа само от лявата и така.

Успех!
Виж целия пост
# 6
Здравейте отново,много съм притеснена,защото малката освен,че си ака редичко днес от сутринта повръща и малкото което хапне.Накратко за състоянието и-цяла вечер спинка спокойно,хранихме се в 2 часа и после в 7 и беше добре,но в 9 часа хапна малко аз я оригнах и тя върна малко пресечено мляко,след което си легна и се започна едно пъшкане и така повърна пак този път току що изпитото мляко и повече като количество.В 10 ч отново беше гладна и както си цока пусна гърдата и повърна на 2 пъти явна всичко което хапна.Сега е много отпусната и сънливаи заспива почти веднага на гърдата ми.Звъннах на док и той каза да и давам 3 пъти по половин лъжичка натриев цитрат.Някой имал ли е подобен проблем и трябваа ли много да се притеснявам?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия