Стрес-дали е възможно?Помогнете

  • 635
  • 8
Искам да споделя нещо,което ме притесни вчера.

В неделя едно дете на пързалката блъсна моето от високо и той падна ,разби си носа,ожули си много лицето и сега целият е подут.Слава богу зъбите са здрави.тогава плака но не най-много,два дни спа спокойно но вчера откакто го взех от яслата все се чудеше за какво да реве.Вечерта отидохме на гости у познати с дете колкото него и честно казано поведението му ме притесни.Само да го побутне нещо детето или да му викне и той почва да реве силно и то чак да крещи.
Искам да поясня че Валери е много общителен,не е срамежлив и никога не се бие.
Дали е възможно да се страхува от агресия след падането?
Споделете опит! Praynig
Виж целия пост
# 1
Възможно е да! При нас имаше аналогичен случай, но едно куче /боксер/ събори Таня на земята. От тогава много я е страх от всякакви кучета - дори и от най-малките. Дори коучета с които си е играла преди това вече само като ги види и се мята върху мен и почва да вика. А от случката са минали няколко месеца...
Виж целия пост
# 2
По-скоро бих предположа, че вчера се е случило нещо в яслата или просто е претоварен /занимания, много деца/. Моята беше склонна да хленчи от преумора след ДГ. Отделно не искаше да играе с деца, а да е с нас т.к. явно цял ден сред набабори и идваше вповече.
Виж целия пост
# 3
Според мен, понеже е пострадал и вие сте го обкръжили с внимание вероятно повече от преди (това е нормално в такива ситуации) и сега да търси повече внимание, да иска да е обгрижван повече.
Мисля, че ще престане след известно време, ако всички се държат по стария начин.
Възможно е и да се страхува да не го ударят пак и с виковете си да се защитава.
Засечи колко време ще продължи това.
Виж целия пост
# 4
Искрено се надявам да е само някаква преумора за през деня.Чакам  да видя довечера как ще се държи.
Виж целия пост
# 5
Със сигурност детенцето ти се е уплашило при падането и е нормално според мен известно време да го преживява.Може да не иска да се качва на пързалката или дори да играе с други деца.Ще му мине след известно време, стига Вие да не показвате че се притеснявате от поведението му.Добре че сте се разминали със сравнително малко последици.  bouquet
Виж целия пост
# 6
Искрено се надявам да е само някаква преумора за през деня.Чакам  да видя довечера как ще се държи.
Дано!!! Но може и да е някаква по-късна реакция на стрес от събарянето от пързалаката. Бързо възстановяване на сладурчето и по-малко такива инциденти!!!!
  bouquet
Виж целия пост
# 7
ако е от страх, ще мине. но щом казваш, че се е ударил на главата - ожулено лице и подут, може да е травма на главата.

на една моя приятелка детето се подхлъзна на плуването и падна пред очите ни, нищо особено според мен, но после след 1 ден го приеха в болница, комоциум 1 седмица лежа.

отиди да го погледнат на лекар за твое успокоение, те им гледат нещо зениците, изобщо бързо става, докато преценят дали има нещо.

дано да няма нищо

Виж целия пост
# 8
Благодаря на всички за съчувствието.  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия