Как се дава Омега 3 на малко дете

  • 6 427
  • 19
newsm78Имам син на близо 4 години, на който трябва да давам различни хранителни добавки и съответно да спазва определена диета, в която липсват определени храни като мляко, колбаси, хлебни изделия, определени меса и др. Значи проблема не ми е в намирането на подходяща храна за детето ми /има какво да му давам и то разнообразно/, проблема е в даването на добавката Омега 3 /това е рибено масло/. На детето не мога да му обясня че трябва да го пие, защото има липса на концентрация и не разбира точно какво му говоря. Тази добавка има много гаден вкус. Моля дайте ми съвет как да го излъжа, какво да направя че да си пие добавката, без да усети /евентуално/ гадния вкус на добавката. Rolling Eyes Предварително Ви благодаря!
Виж целия пост
# 1
 Здравей    5 мл на  ден     е дозата  за  омега 3   аз   го давам  вначалото се мръщеше и казаше   ч е  много  неприятно но  на  10 -тата  лъжичка  го пие набързо  давам  малко сок или нещо  друго  и е  доволен  bouquet Hug
Виж целия пост
# 2
Това, което го даваш явно е сироп, а пък при мене е на капсули 3 пъти дневно по време на ядене.
Виж целия пост
# 3
Сега мами аз да попитам вие давата Омега 3 така ли пише на шишето? или давате Ескимо кидс за деца?
Виж целия пост
# 4
На кутийката си пише точно Омега 3 на Ozone
Виж целия пост
# 5
питам защото моята малка дъщеря която вече е първи клас има проблем с концентрацията в час в училището , та дали ще ми бъде от полза ако и давам таза хранителна добавка.йоанна е на 7г.миналата година нашето педи ни изписа "ескимо кидс "за деца  сироп който давахме по 5мл.дневно.
Виж целия пост
# 6
Ние също пием Ескимо кидс за концентрацията, и има приятен вкус. На опаковката пише, че съдържа омега-3,6 и 9 мастни киселини.
Виж целия пост
# 7
Ами по принцип   казват   че действа  благоприятно   за концентрацията  паметта   като дете и   аз съм  го пила  така   че спокойно  можеш  да го даваш  Аз  купувам ескимо  кидс сироп  тк неможе да приема  още  капсули  bouquet
Виж целия пост
# 8
И аз давах много време ескимо кидс, не е с перфектен вкус, но се понася. В началото даде много добър положителен ефект. На 2,5г дете давах по 3мл(измерено със спринцовка), а после 4.
Виж целия пост
# 9
Благодаря на всички за отговорите, но мене по специално ме интересуват капсулите с рибено масло. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 10
Ескимо кидс е рибено масло специално за деца.а Омега 3 също е рибено масло но за върастни,това ми го казо педито.на вас кой ви изписа Омега 3 ?не ви ли казаха  че е за възрастни?
Виж целия пост
# 11
Моя Алекс също пие Ескимо кидс. Правите ли някакви паузи или давате постоянно? Аз го давам през месец  newsm78, по 1 чаена лъжичка на ден.
pepi_r, извинявай, че пиша не по темата ти    bouquet.
Виж целия пост
# 12
Аз писах за ескимо кидс за да може да се използва в случай, че няма никакъв начин да се даде Омега3. Ескимо кидс съдържа освен Омега3, още Омега6 и Омега9. Не е синтетично.
Виж целия пост
# 13
Здравейте майчета! Искам да и давам и аз Еским но тя пие Ноотропил....мога ли да го давам...няма ли да и дойде множко? Ако може някой да ми отговори? Благодаря!!!
Виж целия пост
# 14
Двете нямат нищо общо, Ескимо кидс е аминокиселини и витамини.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия