ІІ степен зрялост на плацентата - какво означава?

  • 9 874
  • 7
Момичета имам въпросче. Днес бях на лекар и доки каза, че плацентата ми е ІІ степен на зрялост, а преди 2 седмици беше І. Какво озночава точно това, защото разбрах, че при ІІІ степен се ражда newsm78 При това положение не ми ли е рано за ІІ степен и колко време минава докато стане от една в друга степен?
Виж целия пост
# 1
Здравей!

Няма място за притеснение. И с двете си деца имах плацента 2-ра степен в етапа от бременността, в който си ти. Някои плаценти остаряват по-рано и това си е генетично заложено. Важният момент тук е наблюдаващият лекар да следи как се променя и с какви темпове, тъй като колкото повече старее губи способностите си да "храни" пълноценно плода. Трябва само да те наблюдават. За пример, аз родих и двете си деца в термин без някакъв проблем за тях!

Виж целия пост
# 2
А в коя г.с. е нормално да стане ІІ степен?
Виж целия пост
# 3
Ами, то си е индивидуално и както казах генетично обусловено. Тъй като и при мен стана близо месец и половина преди раждането (като при теб), смятам че не е притеснително. Родих нормално здрави деца! Не се задълбочавай в този "проблем" и се наслаждавай на последните си месеци с голям корем!  Grinning
Виж целия пост
# 4
Благодаря ти много. Права си няма да се вторачвам.
Виж целия пост
# 5
Мони, днес докторката ми каза, че плацентата ми е 2-3 степен на зрялост, но не каза това да е тревожно, така че - споко Peace
Виж целия пост
# 6
Не се притеснявай.Когато ми  казаха че плацентата старее  бях в началото на 8мес.Казаха,че можело да се наложи да извадят по-рано бебо. ShockedРевах като побъркана няколко дни. CryОсвен че ме следиха през две седмици на видеозона,друго не се случи.Родих си нормално и в термин.Така че не се притеснявай.Всичко ще е наред  bouquet
Виж целия пост
# 7
Индивидуално е.При мен от 2-3 за една седмица стана 3-4,а пък родих 2 седмици след това.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия