Задължителна ли е закуската при 9 месечно бебе?

  • 551
  • 12
Сина ми е на 9 м и на обяд яде пюре - месно/зеленчуково, а следобяд (м/у 18-19ч) каша/кисел. През останалото време кърма на поискване. На неговата възраст сутрешната закуска задължителна ли е вече (като и следобедната)? Само да допълня, че наддава нормално (200 - 300 гр на месец).

Благодаря предварително за отговорите!
Виж целия пост
# 1
Не е задължителна. Препоръчителна е, хубаво е не само бебетата, но и всички да закусват. Има различни типове хора, някои не понасят и се влошават от закуската. Синът ми също направо обядва. Отказа за пръв път закуската още като беше само на 2 месеца, само на кърма, първото кърмене, което отказа, беше сутришното.
Сигурно сутрин се кърмите, щом е на поискване, това е достатъчно, нали си наддава добре.
Виж целия пост
# 2
Аз лично все още не съм давала сутрешна закуска и не бързам, защото сутрин кърмата ми е достатъчна, така че прецени сама, ще усетиш, когато дойде времето, детенце ще си покаже.
Виж целия пост
# 3
Мисля,че детенце само ще си покаже Simple SmileАз от съвсем скоро започнах да давам сутрешна закуска на моето момченце,тъй като до момента кърмата му беше достатъчна.Но ,явно времето за нещо ново в менюто дойде Simple SmileДобре си хапва,доволна съм и аз Wink
Виж целия пост
# 4
Аз също я храня на твоя режим - на обяд - супа, следобед - каша, кисел или плодово пюре /редувам ги/. През останалото време  - кърма на корем Laughing Мисля от другия месец да я пробвам със закуската, ама направо се чудя какво ще и давам newsm78
Виж целия пост
# 5
Трудно ми е да кажа дали закусваме или не. Предиобяд суче по няколко пъти, като често преди да излезем предлагам плодово пюре, плод или каша с плодово пюре. Общо взето рядко хапва нещо - максимума е бил 80 - 100 гр, а по често само няколко лъжички. Като че го правя за собствено успокоение, за да съм сигурна, че е сит.
Виж целия пост
# 6
При нас закуската е само кърма  Laughing
Виж целия пост
# 7
Предполагам под закуска в случая разбираш нещо различно от кърмата. В такъв случай не само че не е задължителна, но според педиатърката на дъщеря ми и всички книги които съм изчела, сутрешното хранене до навършването на 1 годинка е кърма или АМ.
Виж целия пост
# 8
След сутрешното кърмене,което е между 6 и 8 часа към 10 часа му давам плодово пюре и това засега му е закуската.
Виж целия пост
# 9
Детето ми е на 13 месеца и все още до обед е само на кърма.Опитвала съм няколко пъти да го храня с нещо различно,но безуспешно!
Виж целия пост
# 10
Аз лично все още не съм давала сутрешна закуска и не бързам, защото сутрин кърмата ми е достатъчна, така че прецени сама, ще усетиш, когато дойде времето, детенце ще си покаже.
Подкрепям Peace
Виж целия пост
# 11
Съжалявам ,че използвам темата,но да попитам за закускаТА newsm78
НИе тепърва се захранваме и аз давам храната за закуска.Грешно ли е?И кога е най-удачно да се храним?
Виж целия пост
# 12
Цвети,не мога да преценя дали е грешно.Мога да кажа при нас как беше-новата храна предлагах на обяд.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия