Бебето на ясла.....или как ще ви спрат майчинсm

  • 4 018
  • 117
1. Майки, които пуснат детето си на ясла / детска градина преди да им е изтекло майчинството нямата право да продължават ползването на отпуск за отглеждане на дете до 2 год. възраст и да вземата обезщетение.
2. Майки, които започната работа и пусната детето на градина / ясла имат право на 50 % от майчинството до навършване на две години от детето.

http://www.mlsp.government.bg/bg/faq/faq.asp?qid=23793
Виж целия пост
# 1
хм
Виж целия пост
# 2
Това го чувам за първи път  Shocked И какво излиза, че сега ще ми спрат майчинството ли ?
Виж целия пост
# 3
ето тук може да прочетете още по въпроса

http://odit.info/forum_openthread.php?ThreadID=33054&ForumID=3
Виж целия пост
# 4
Това от кога влиза в сила,
да не ме карат сега със задна дата да връщам пари  Confused.
Виж целия пост
# 5
Добре де що за простотия ??? Аз примерно няма да се върна на работа, с други думи ще напусна когато ми изтече майчинството. И ако детето ми тръгне на ясла преди навършване на 2 години с какво ще му плащам яслата като нямам право да майчинство ???
Виж целия пост
# 6
Това го чувам за първи път  Shocked И какво излиза, че сега ще ми спрат майчинството ли ?

Нещо такова..... а вчера се ядохме в темата на Мамица за 20-тачка

Промяната в КСО е от 26.08.2006....не знам кога го обнародваха в ДВ
Виж целия пост
# 7
Да попитам нещо. Сори, че се меся в темата!  Confused
Чух, че в неплатено майчинство може да се излезе само за 6 месеца, не за година както беше преди. Това вярно ли е?
Виж целия пост
# 8
Ха! Каква велика глупосТ! Значи, когато детето ходи на ясла, разхода на родителите намалява, така ли? И нямат нужда от онези пръдливи 130 лева......... напрааоооо.... хората за това избягаха в чужбина.
Виж целия пост
# 9
прочетох го набързо, че работя едновременно с това, ама ми се струва логично.
ако си гледаш детето, законът ти позволява специална отпуска и ти се изплаща някаква компенсация за това.
ако обаче друг (в случая яслата) ти отглежда детето, нямаш право на специална отпуска и съответно решаваш дали да работиш и да получаваш пари или да не работиш и да не получаваш пари.
Виж целия пост
# 10
Да....майката и бащата имат право на неплатен отпуск за отглеждане на дете до 8 годишна възраст.....на двамата по 6 месеца, независимо дали са с брак или не.....ако бащата е припознал детето.
До края на тази година можеше бащата да прехвърли правото си на майката....от 01.01.2007 няма да е възможно

Янита......да......права си....но представи си че детето не може да свикне или много боледува
Виж целия пост
# 11
Янита ама аз на практика ще остана безработна ??? Да не говорим колко пари ти трябват за ясла такса, транспорт, всеки месец пари за нещо си, дрехи, обувки ............................. от къде ?
Нещо друго - в линка даден от Vezitka пише, че ще влезне в сила от 01.01.2007
Виж целия пост
# 12
Аз доколкото знам - това със спирането на майчинството е когато детето е настанено в заведение на пълна държавна издръжка - т.е. в детски дом. Яслите се плащат, следователно не влизат в тази графа. Детските продължават да се отпускат на 100%, стига майката да не се върне по- рано на работа /от двете години платено майчинство/. Ако се върне на работа, до навършване на двете години се плащат 50% от майчинството.
Ако има нови промени - аз лично не съм чула... Thinking
Виж целия пост
# 13
Ню, 160 лв Money

къдрокоса, от 01.01.2006г. влезе в сила едната година неплатено майчинство да се признава за стаж, но само по 6 м. за всеки един родител. Иначе ти пак може да си ползваш н-та години неплатено майчинство, но не са ти трудов стаж
Виж целия пост
# 14
Да....майката и бащата имат право на неплатен отпуск за отглеждане на дете до 8 годишна възраст.....на двамата по 6 месеца, независимо дали са с брак или не.....ако бащата е припознал детето.
До края на тази година можеше бащата да прехвърли правото си на майката....от 01.01.2007 няма да е възможно

Много благодаря!  Hug  bouquet

По темата и на мен ми се вижда логично, щом ти не си гледаш детето.
jullianna, защо да останеш безработна  newsm78 нали преди си била на трудов договор. Просто се връщаш на работа и получаваш 50% от майчинството.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия