Мами в Италия - Част 24

  • 17 377
  • 301
Добре дошли в Част 24 на темичката мами в Италия!
Живеем в Италия и тук споделяме всякакви въпроси, свързани с живота и интеграцията в италианското общество.
Очакваме да включим и още жени, живеещи в Италия!
Радваме се, че ви има и благодарим на всички за помощта, добрите думи и настроение!
МАМИ В ИТАЛИЯ



Или иначе казано:

Trentino Alto Adige: gogo04 (МАЯ) - vicino a Trento

Friuli Venezia Giulia: Zai4enze (ГИНКА) - Trieste
piccola (КАЛИНКА) - Trieste               
misty5 (МИРА) - Trieste

Piemonte: Amymommy (ВЛАДИ) - Torino


Lombardia:Giorgia (ГЕРИ) - Monza
antoegabi (АНТОНИЯ) - Imbersago  piccolina (АНИ) - Valsolda
donna al volante (ВАЛЯ) - Bergamo  mcdirock (МИЛЕНА) - Lissone
sonita (СОНЯ) - Мilano                      Bimba24 (ДЕСИ) - Desenzano del Garda
feiam( ..)- vicino a Milano                   Ginger! (...) - Lecco
Лейди (ЕЛЕНА) - Milano


Emilia Romagna: Lennie (ЕЛЕНА) - Forlì

Toscana: Кала(Bella13) (КАЛИНА) - Livorno
Medea & BeaZtiE (ДИНЕВИ) - Arezzo

Marche:  makaui daniela (ДАНИЕЛА) - Ancona

Lazio: Само Вески (ИРИНА) - vicino a Roma
Italina (АНТОНИНА) - Roma
vanesa79 (ВАНЯ) - Santa Marinella
denise(ДЕСИ)-Roma
Vesna 27(  )-Roma

Campania:  dessita (ДЕСИ) - Napoli

Basilicata:  Rositsa (POСИ) - Palazzo San Gervasio


Архивът Мами в Италия : Grinning

Част 1,Част 2 ,Част 3,Част 4,Част 5,Част 6,Част 7,Част 8,Част 9,Част 10,Част 11,Част 12,Част 13,Част 14,Част 15, Част16, Част17, Част18,
Част19, Част20,Част21,Част22, Част23

Поради големия интерес ето - ТЕСТОТО ЗА ПИЦА НА ДЕСИ

КИСЕЛОТО МЛЯКО НА ДЕСИ
Виж целия пост
# 1
Вале,много ми е мъчно че все ти преживяваш подобни трагедии,ама нали знаеш,сътба,никой не знае какво ще му сервира живота в даден момент Confused.
Дано да се появяваш и ти по-често че и теб не те бяхме виждали от сумати време. Heart Eyes
Виж целия пост
# 2
Влади, ще пусна снимки, само време да намеря. Ми то още тези от лятото не съм сколасала да кача. Иначе днес гледай телевизия, няма как да не покажат Асизи, нали е св. Франческо, още от събота бяха приготвили телекамери на Раи в базиликата.
Иначе щяхме да се женим декември, ама тия идиоти от България еър, след като в сайта им пише, че при закупуване на билети до 60 дни предварително до всички дестинации, цената е 99 евро, сестра ми като отишла в централния офис й казали, че до Рим не важи. Та сега, ако купя на нашите тримесечни билети, и на сестра ми, племенника ми и баба ми за по две седмици около Коледа, ще ми струва наз 1100 евро. Та обмисляме варианта са дойдат само нашите, а да отложим сватбата за февруари, та да взема билети на останалите от евтините на Майеър.
Дани, поне детенце се е облекчило. Милите, толкова са безпомощни в такива ситуации. Преди малко Бобо се беше заврял в шкафа със закуските, и буркана с Нутелата му паднал на крака. Пристига при мен хлипайки "мамо, има буа" и си подава крачето да го цункам.
Между другото, имаме напредък с детската градина. Сутрин все още се пазари, не иска да тръгва "не искам на детската градина" или "нон вольо а скуола", и като го заплашим, че ще го вземе торбалан, или кучетата, той "искам торбалан, искам кучетата". Щом стигнем до градината, почва да реве и да не иска да влезе. После, щом го оставя, се успокоявал и започвал да играе с децата. И докато вчера, първия ден, в който обядваха там, изобщо не е искал да седне на масата, днес си изял всичкото първо и плода. Така че днес беше награден с шоколадово яйце.
Валка, съжалявам..... Много е трудно да приемем несправедливостите в този живот. Каквото и да се е случило, дано скоро свърши тази „черна серия”.
Виж целия пост
# 3
eto me i men
бяхме днес до обяд по задачи, свързани с болници, следобяд в Икеа
Ние нещо нямаме късмет с тази икеа
незнам какво правим, но все не улучваме.
купихме стол, лампа и отново възглавнички, тоест калъфки
последните хубави.
за лампата имахме не спор, по-скоро аз харесвам тип разтварящ се конус надолу, а дамиано харесва тип цветя - нагоре. ( тия типове сега аз ги измислих)
имаше невероятна лампа, за 20ина евро. на която й се менят шапките итн.
обаче , като го гледам че не я харесва и като си е решил от тия дето изпращат светлина нагоре - ок. накрая с 300 зора се съгласих на една, купихме я. според мен това е лампа тип офис.ми извинявайте. като някакъв х..й на средата на стаята.
дамиано заключи, че не ни върви с икеа.
сега ще я местя да видя къде можем да й намерим нормално място из хола.
днес в Болония беше лудница - празник на града е, не се работи, Икеа предлага
безлпатен транспорт над незнам си колко евро и имам чуството, че града беше там.


валя, съжалявам за близките ти! дано всичко си дойде по местата. вярвам

деси, горкото детенце))) с тая детска градина си е зор, аз хич не обичах да ходя....

влади, имам скай, да. а днес от икеа си купих едни бели вази.. хубави са)))
имаше и бамбук, но незнам къде да го сложа... с едни капсулки вода отдолу... newsm78
ще видя тия дни, ако стигна до тв-то да го гледам, благодаря. и без това се чудя от тия всичките програми как няма една да ми харесва  #2gunfire
Виж целия пост
# 4
Десита какво дават на децата от вашите детски градини за хапване ?
Виж целия пост
# 5
Ами първо /паста/, второ /месо или риба, днес напр. беше риба, утре са кюфтета/, хляб и плод, например ябълка. Това за 2-3 годишните, не обърнах внимание за по-малките.
Виж целия пост
# 6
Абонирам се!

Вале,много съжалявам за близките ти...думите са просто излишни Rolling Eyes

Дани,браво на малката принцеса....добре,че бързо и безболезнено е минало!
Влади,аз чорапогащници сега чак купих,тъй като няма ританки за едногодишни и нагоре!Аз определено го обличам в по-големи дрешки(освен,че ги носи по-дълго)...изхождам от себе си,че ако не ме стяга е по-конфортно!А и първите месеци сякаш ми беше по-лесно да обличам по-свободните дрешки...сега е посвикнал да се облича,но пак купувам по-удобни и меки!
Незна за вас,но мен дънките не ми харесват особено,а имам 2 чифта засега(подаръци) и му ги обличам де!

Все се каня да споделя и все се отнасям...колко по-различн ми звучат италианските неща оттук и песни, и новини...абе всичко  Crazy 

Днес бях кръстница и деня беше пълен с емоции,но вече приготвям багажа л;ека полека  Mr. Green

Лени,как е свеки?Вкъщи ли си е вече?!

Лека вечер  Tired
Виж целия пост
# 7
ХА добър ви вечер,ужас...какво чудо ми довлече Фло тази вечер на галвата ,не е за разправяне,от къде я е забърсал някаква абсолютна навлечка от някаква заастрахователна компания,която вече цял час стои и бълва идиотщини,без какъвто и да било смисъл и нахално отказва да си тръгне и непрекъснато агитира Фло да вкара още пари в скапаното им дружество!!!А въпросната нахалитетка дойде именно да му прекъсне пенсионната застраховка.Не знам от къв зор я е правил навремето! Close
На всичкото отгоре няма да му възстановят парите,ще си ги взеле след 35 години,живот и здраве.Ако помним до тогава какво било то през 2006.. #Cussing outТака ме ядосва този Фло,просто чувствам как яко ще се скараме тази вечер!Не може ли да и каже мило и любезно да се разкара ,ами и играе по свирката и и разказва афари ностри,сякаш на нея и влиза в работата да си вре кирливия нос в семейните ни истории!!!Цяла вечер загубих заради тази идотка #Cussing out!!!Само да си тръгне направо лошо му се пише.Бясна съм Close!!!
...не се скарахме.Фло се превива от смях,аз му крещях точно 5 минути в които той ми даваше тутто раджоне нел мондо,отърва кожата Confused!
Ми така де то може ли да си толкова нахален пък! #Cussing out
Виж целия пост
# 8
mcdirock, ти неЩо днес дали не трябва да по4ерпиШ? newsm78
Знам ли, тука едно пти4енце така ми каза... Mr. Green

  bouquet Heart Eyes
Виж целия пост
# 9
mcdirock, ти неЩо днес дали не трябва да по4ерпиШ? newsm78
Знам ли, тука едно пти4енце така ми каза... Mr. Green

  bouquet Heart Eyes

Аааа, ама днес ли е?
Мен се опита да ме заблуди, като ми говореше най-общо за "тия дни ... тоя уикенд ..." Wink

Едно голямо ЧЕСТИТО от мен!
Пожелания за щастлив и изпълнен с много любов семeeн живот Heart Eyes и многобройна челяд!
(Вие сте на прав път, де Laughing)
  bouquet Hug
Виж целия пост
# 10
Здравейте и от мен!

Вале, много съжалявам за близките ти ... понякога се чудя, ако Господ е толкова добър защо позволява да се случват подобни неща ...  Cry

Влади, тези мъже май само ни ядосват. Моя пък вчера нали уж имаше много работа, а и аз имах доста за вършене, та отказахме поканата за вечеря у майка му/ все пак в неделя наобяд бяхме там/. Вчера следобяд обаче, звыни ми той нещастно, да отидем все пак у майка му, тъй като тя е много разстроена- 13-годишния им котарак, след операция на тумор преди няколко месеца, пак бил зле и въпросното образувание пак се появило. Доктора бил казал освен хапчета за успокояване на болката нямало какво да се направи и ще го чакат да си отиде животинчето. Сестра му пък предложила да го приспят, та поне да не се мъчи, тъй като въпросното злокачествено образувание му причинява адски пориви да се грата непрекъснато и разранява. Та така у свеки е вече печално, ходихме да ставаме съпричастни на мъката, дето се казва.

Тук днес поне е слънчево, че снощи, точно като се прибирахме имаше страхотни светкавици и гръмотевици. Вече извъртях 2 перални с червено пране и чаршафи  Crazy

Ккаъв е повода за празник на Миленка?

Хубав ден на всички!
Виж целия пост
# 11
Ето една снимка с чорапогащник и поличка, тука Никол е на 3 месеца.
http://it.pg.photos.yahoo.com/ph/klemy11/detail?.dir=f405&.d … c.jpg&.src=ph
Май от този линк можете да разгледате и останалите албуми, не че съм сложила много снимки де. Ако не става, свиркайте да пусна още няколко.
Виж целия пост
# 12
Феямче ми може ли такова нещо пък!Я се върни и кажи какъв е повода че да не се мъчим повече в догадки Laughing.А МакДиРокче да не се скатава а да почерпи,както му е реда Wink!
Какино моме къде си,кога ще се завръщаш при нас,много ми харесва идеята някой в БГ да ми гледа детето ,докато бриша спокойно по магазините и пия кайве с приятелки...здравей,живот!
Аз а италианската ТВ-нали,и аз така,само че при мен има едно такова миииилоо чувство ,като гледам рай уно,направо мед ми капе на душата.Доста често ми се случва да не знам точно къде принадлежа.Като съм тук ми липсва БГ ,като съм в БГ ми липсва ИТ,иди разбери.В началото това чувство беше доста болезнено(не можех нито да замина,нито да остана,без душата ми дасе скъса от мъка и при двата варианта),сега интензивността на усещането намаля,смятам че след време дори ще изчезне.Все пак мисля,че е гадно да си емигрант Tired.
Сонче,много често Фло страда защото е прекалено добър с хората и те използват това за да му се качат на главата.Някога и аз бях същата,добричка,мила,не смеех никому лоша дума да кажа,и мравка не настъпвах.Преди 6 години живота така ме очука,както се казва тук(аууу супер тъп израз ми е!)натрупах еспериенца,сблъсках се с хора,които ме научиха че да си добър,доста често означава да страдаш и да го отнасяш на свой гръб(когато често другия би трябвало да го отнесе).Разбрах че понякога да си кучка,не е толкова зле и че по-добре кучка,отколкото умивалник на обществото.Като тази вчера,Фло като се прибра,едва гледаш милия.Отказахме и 100 пъти да внесем пари при тях ,тази ,нахална като конскиа муха почна да ни пита предствате си какви ни били месечните разходи,за какво сме си харчели парите че сме нямали да инвестираме при тях  нек'ви си 100 евро!След като същата беше дошла,ты като Фло си искаше обратно пенсионната вноска,а от дружеството казаха да изчакал 35 години.Мен едва ли ще ме търпи някой така да досаждам в нечии дом в 22х вечерта.Моите извинения. Crossing Arms
Виж целия пост
# 13
Клемеее,много сте сладки,ама тя синеочка ли е момата Flutter?Голямо мъниче,колко беше казала че се е родила?Доста голямка изглежда на снимките от болницата.
Виж целия пост
# 14
Мами в Италия, искам да ви питам, ползва ли някоя от вас машина за чистене с пара - гледам че е италианска,  на Polti, казва се Vaporetto. Сдобих се преди известно време и си мислех, че едва ли не ще замести една домашна помощница....ама не е точно така. Най-вече ме интересува за миенето на стъкла дали няма някой трик, че нещо не успявам да ги докарам до блясък.
 newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия