Болки в яйчниците

  • 27 446
  • 18
Ново 20 Sad До сега никога, ама никога покрай овулацията не са ме болели яйчниците, а тези дни и това се случи. Снощи не мога да стана от дивана, само лежа. Най-накрая изпих едно но-шпа точно преди да си легна и ме поотпусна.

На какво се дължат тези болки в яйчниците, около овулацията? Помня че някъде бях чела, че след като се спука фоликула, се освобождава някаква течност - това ли е причината за болките?

А какви са другите възможности за такива болки в яйчниците? В смисъл може ли да е нещо тревожно?
Виж целия пост
# 1
Здравей,
сигурна ли си че те болят точно яичниците?
Възможно ли е да е друга болка - от колит например?
Най- добре отиди на лекар, защото е хубаво да разбереш от какво е. При мен например нещата се променят  - понякога нищо не усещам, а друг път имам тежест в корема или гърдите. Всеки път е различно.
Виж целия пост
# 2
Не мисля, че е проблем. Мисля, че е на хормонална основа след аборта. В следващите цикли би трябвало да отшуми.
Виж целия пост
# 3
Ако си сигурна, че е точно около овулацията, наистина е от пукането на фоликула и течността, която се освобождава от него. Колкото повече е течността, толкова по-силни са болките. Но ако не са от овулация, не знам на какво друго може да се дължат Rolling Eyes И аз това се опитвам да си обясня. Вчера ми беше 12-ти ден и ме боляха като при ову, но при мен овулацията, в зависимост от яйчника, който овулира е между 14 и 17 ден.
Виж целия пост
# 4
Ако си сигурна, че е точно около овулацията, наистина е от пукането на фоликула и течността, която се освобождава от него. Колкото повече е течността, толкова по-силни са болките. Но ако не са от овулация, не знам на какво друго може да се дължат Rolling Eyes И аз това се опитвам да си обясня. Вчера ми беше 12-ти ден и ме боляха като при ову, но при мен овулацията, в зависимост от яйчника, който овулира е между 14 и 17 ден.

A какво значи много течност?

Леа, а при теб може този цикъл да е по-рано овулацията, та за това сега да те боли.

Лали, те хормоните че са разбъркани, разбъркани са, ама не знаех че могат да предизвикат и болки в яйчниците. Благодаря за инфото.
Виж целия пост
# 5
Доколкото си спомням, всеки фоликул съдържа различно количество течност / но каква точно е тази течност, не знам/. Затова понякога около овулация боли повече, а друг път - по-малко. Също така съм забелязала, че при стимулация с Клостилбегит, болките при ову са по-силни. Когато правих пък втората инсеминация, освен Клостилбегит, ми биеха и Прегнил в малки дози за увеличаване на стимулацията. Резултатът беше - ужасяващи болки при пукането на фоликулите! Място не можех да си намеря от болка и се превивах на две.
Таня, ти след аборта вземаш ли някакви хормонални препарати? да не би от тях да е болката? И аз не знам Rolling Eyes
Виж целия пост
# 6
От хормоналния дисбаланс /който ще се възтанови с времето/ може да има повече течност както и да станеш по чувствителна на болка.
Виж целия пост
# 7
Аз имам същите болки в яйчниците. Имах лапаро и лечение на ендометриоза, което завърши октомври миналата година. От февруари насам, освен че цикълът ми намаля, а и сега имам големи болки в яйчниците, както преди менструация...
Не съм си определяла дали съм в овулация, защото досега не ми се е налагало...
Виж целия пост
# 8
Таня, не се плаши. И аз не бях имала такива болки преди първата ми неуспешна бременност. От тогава насам си усещам всяка овулация точно с такива болки. Боли 3-4 дни (плюс 1 след пукането на фоликула), като повече боли овулиращият яйчник. В някои месеци чак Бусколизин съм била, щото е много досадна постоянна болка. Първите два месеца много се шашках, докато най-накрая се замъкнах на ехограф и установихме, че е механична болка от надуването на яйчника. Вече година от тогава, все така си е  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 9
Оооооооооооооооооо Свтли мила, хич не ме зарадва Sad Надявах се това да е инцидентен случай
По принцип си имам болезнена менструация, а сега съм се сдобила и с болезнена овулация Sad
Виж целия пост
# 10
Таня, всяко зло за добро, както се казва. Така поне ще знаеш кога си в овулация. А и винаги можеш да пиеш едно Но-шпа. То поне е безвредно.
Виж целия пост
# 11
Таня, всяко зло за добро, както се казва. Така поне ще знаеш кога си в овулация. А и винаги можеш да пиеш едно Но-шпа. То поне е безвредно.

Абсолютно! Освен това поне при мен с времето стана търпимо. Боли си ме там, ама хич не се впечатлявам  Peace Като се замисля на овуто миналата седмица хич не ме дразнеше, а какво беше първите месеци ...  ooooh!

Така че ето ти една добра новина  Hug Намалява, и още как!
Виж целия пост
# 12
И при мене след аборта се появиха болки в яйчниците около овулацията. Като гледам не съм единствена, явно е често срещано  Confused Мислех точно за това да говоря с гинеколожката другата седмица.
Както казва Леа, поне по-лесно се засича овулацията така  Mr. Green Вярно, че не са приятни болките, но аз се чувствах кофти само първите 2-3 мсеца, вече не ми правят такова впечатление.
Виж целия пост
# 13
Мен ме боляха от хормонален дисбаланс - овулация почти нямах, та със сигурност не е било от отделяща се течност  Laughing

Таня, може покрай болезнена овулация да си се сдобила с безболезнена менструация  Wink  bouquet
Виж целия пост
# 14
При мен болите се появяват от кисти.В момента са 3 на брой.Болките са много непоносими.Преди години искаха да ми махнат единия яйчник но аз не се съгласих защото преди всичко все още съм твърде млада
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия