Рицарки на бялото кантарче - 8 част

  • 30 905
  • 727
Рицарки на бялото кантарче от всички континенти, присъединявайте се
Ей така помпозно започваме нова тема, която се надявам да е успешна за всички нас.
Имаме си „Орден на режимките”, имаме си знаме, че и байряктарка. Вождилките са ясни: majkata и Асса – те откриват и закриват тържествено четата на отслабващите, като май имат най-голям принос за общия ни напредък (измерен в брой свалени килограми, които са 275 ).


Церемонията по откриването на новата тема започва с теглилки и мерки, какво повелява утвърдената вече традиция.


Първо четата на ОТСЛАБВАЩИТЕ: 
majkata:          начало: 109   сега: 61 (-48)       цел: 55 (-54/-6)       [р:155]
verty:               начало:92      сега: 87 (-5)         цел: 72 (-20/-15)     [р:173]
Bobby:              начало:67     сега: 67 (0)           цел: 50 (-17/-17)    [р:163; т-92;х-107;б-64;п-38] „Страхотна”
tonimirka:         начало: 90     сега: 78 (-12)       цел: 69 (-21/-9)      [р:176; т-70;х-104;б-60] НВД/Разделно
Айя:                 начало: 88      сега:76 (-12)        цел: 58 (-30/-18)     [р:152; т-89;х-109;б-62] Дюкан
Pinki:                начало: 70      сега: 68 (-2)        цел: 55 (-15/-13)
еlia qq:             начало: 90      сега: 87 (-3)        цел: 70 (-20/-17)    [р:170]
tutti:                 начало: 72      сега: 64 (-8)        цел: 55(-17/-9)
tanita ko:          начало: 97      сега:94 (-3)         цел: 60 (-37/-34)     [р:169; т-91;х-122;б-75;п-44;б-32]
Slavy:               начало: 70      сега: 70 (0)          цел: 58 (-12/-12)
Icecream:         начало: 82      сега: 76 (-6)         цел: 65 (-17/-11)
бяла птица:      начало: 90      сега: 89 (-1)        цел: 70 (-20/-19)     [р:175] „Страхотна”
cindarella:         начало: 75      сега: 73 (-2)         цел: 55 (-20/-18)     [р:174] своя Simple Smile
V pet:                начало: 98      сега: 95.5 (-2.5)   цел: 75 (-23/-20.5)  [р:180; т-97; х-101; б-67] „Дюкан”
маняна:             начало: 78      сега: 75 (-3)         цел: 58 (-19/-16)     [р:170]
евридика:         начало: 97      сега: 68 (-29)       цел: 57 (-40/-11)     [р:171; т-78;х-103;б-59] НВД / Дюкан
bebche05:         начало: 73      сега: 54.5 (-18.5)  цел: 50 (-23/-4.5)   [р:163] своя Simple Smile
ori  78:              начало: 72       сега: 64 (-8)         цел: 57 (-15/-7)       [р:170; т-77; х-103; б-58] своя Simple Smile
zzz@2:              начало: 72       сега: 72 (0)          цел: 67 (-5/-5)         [р:163]  НВД
Палечка:          начало: 82       сега: 75 (-7)         цел: 60 (-22/-15)     [р:174; т-85; х-103; б-57] своя Simple Smile
mari eta:           начало: 80       сега: 66,5 (-13.5) цел: 65 (-15/-1.5)    [р:170] НВД
Slavy:                начало: 70       сега: 70 (0)           цел: 57 (-17/-17)    [р:165]
soniamari:         начало: 65       сега: 59.5 (-5.5)   цел: 53 (-12/-6.5)    [р:171]
Ali&Meli:            начало: 63        сега: 54.5 (-8.5)   цел: 53 (-10/-1.5)    [р:162] "Страхотна"
Icecream:          начало: 82       сега: 76 (-6)          цел: 65 (-17/-11)     [р:168] НВД
Lola bunny:       начало: 62       сега: 62 (-0.5)       цел: 53 (-9/-8.5)      [р:167]
Ванчето:           начало: 82       сега: 78.5 (-3.5)   цел: 58 (-24/-20.5)   [р:170]
ВЕСЕНЦЕ:          начало: 85       сега: 61 (-24)       цел: 53 (-32/-8)        [р:160]
Ivangelin:          начало: 69       сега: 69 (0)           цел: 58 (-11/-11)     [р: 158] Японско чудо
desi7674:          начало: 75       сега: 70 (-5)          цел: 55 (-20/-15)     [р:160]
зайко:               начало: 63       сега: 63 (0)           цел: 53 (-10/-10)
Tuala:                начало: 66       сега: 58 (-8)          цел: 55 (-11/-3)       [р:  ]
Асса:                  начало: 91       сега: 57 (-34)        цел: 53 (-38/-4)       [р:161; т-70;х-91;б-51;к-39.5;п-36.5] „Дюкан”


Засега в четата на ЗАДЪРЖАЩИТЕ е само Su Azru. Надявам се да има и там скоро присъединили се.
Su Azru: начало 54 целта: 49 [р:160; т-69;х-91;б-53] Дюкан/ задържане с НВД.

Проповеди няма да четем и слушаме, но трябва да си кажем няколко много важни неща.

ИЗБОР на РЕЖИМ
Да, режим, не диета. В Ордена не седим на диети, вечно гладни и дебели, а поддържаме здравословни режими на хранене. И не за ден или седмица, а постоянно. Как да подходим при избор на РЕЖИМ? Да, с големи букви, защото това е съществена стъпка.
-   Режимът трябва да е здравословен – в никакъв случай да не се предприемат рискови режими, които да навредят на организма. Различните видове гладувания имат ефект даже и лечебен, а нашият случай не е такъв. Ние просто трябва да махнем кг във вид на мазнини по възможност. Това да е трайно и естетично.
-   Режимът трябва да доставя достатъчно количество калории (с лек калориен дефицит), за да не се научи метаболизмът на лошо, а именно – да усвоява максимално всяко нещо, което му предоставяме. Различните видове глад предполагат ефект йо-йо точно поради тази причина. Може да звучи парадоксално, но за да се отслабва трябва да се яде.
-   Режимът трябва да отговаря на вашата натура – дали обичате или не да се храните по часове, дали предпочитате или не в режима да е казано точно какво и колко и кога да се яде. Като цяло е важно колко воля ще изисква от вас един режим. За мен, например, режимите по часове са почти невъзможни за спазване.
-   Режимът трябва да отговаря на вашия стил на живот – дали сте постоянно в къщи или ходите на работа, дали излизате често по заведения и какви, дали благоверният ще подкрепи режима и ограниченията или ще трябва да се прави нелегално.

ВОДАТА
Трябва да се пие по много вода, независимо от избрания режим. Защо? Преди всичко, така по – бързо се извеждат токсините от организма, а при започване на режим те винаги си правят „купон на съпротивата” – преминават в кръвта и ни тровят живота (съвсем буквално). Най-важният орган има нужда от вода, постоянно. Става дума за мозъка. А запитвали ли сте се понякога, колко работа върши той, че даже и в посока отслабване? Огромна. Непосилна за никой компютър. Да се случат всички сигнали, идващи от органи и рецептори, да се изработят команди за производство и отделяне на хормони или стомашен сок и т.н. Всичко това едновременно. Затова, пазете си мозъците и ги захранвайте с вода, за да ви служат вярно. Не на последно място – състоянието на кожата. Няма смисъл да я хидратираме отвън със скъпи мазила. Достатъчно е да пийваме повечко водичка. Колко вода да се пие? Има различни предписания, но най-много ми допада простото – от 400 до 600 (800) мл на всеки десет килограма. Но нека да не е по – малко от 1,5 – 2 литра на ден.

ВОЛЯТА и ТЪРПЕНИЕТО
Това са верните спътници, пажове и адютанти на всеки режим на хранене. Всеки режим има своите периоди на сваляне на тегло и задържане на тегло. Ако не сте готови да преживеете една седмица на едно и също показание на кантарчето и ще се нахвърляте на всяко изкушение, по – добре да не се почва нищо. Килограмите са трупани за много време и много време ще им трябва за да се махнат. Да се вярва в чудеса е чудесно, но тук магически пръчици не работят. Нашите успехи са плод на нашите усилия. Всяка Рицарка трябва да намери своя начин на мотивация. Да знае защо го прави и в името на какво. Хубаво е да си помогнем, доколкото е възможно с някои дребни неща: премахване на изкушения и дразнители (на цялото семейство ще се отрази добре); включване в режима и на част от домочадитето; снимчици и надписи (някъде, където често попада погледът); предварително да подготвим хладилника и интериора само с храни по избрания режим.


Официалната част приключи, но не бързайте да се разотивате. Има още … За коктейла оставяме някои последни щрихи …
- за кандидат – Рицарки (тези, които по- късно са ни открили): включвайте се в следващата тема, но си запишете в един постинг същите неща, които сме дали тук. Разкажете нещо повече за себе си, какви са ви предпочитанията, какво сте пробвали и т.н. В темата може да има гладни, но Рицарките не се ядат помежду си. Правилата на Ордена не го позволяват. Затова, може да се включвате смело, без никакви притеснения.
- една истинска Рицарка при започване на режим увеличава аеробно си движение, независимо от мързела. Не се нахвърля на сложни спортове. Просто прави повече разходки, упражнения у дома, тичане по дечицата без ограничение.
- всички Рицарки гледат истината в очите (или огледалото) и това е повод да си правим галерия „Преди” и „Сега”. Те имат достатъчно доблест, желание и готовност за включване в тази искряща инициатива.
- всяка Рицарка застава пред въпроса за ежедневното теглене… Има противоречиви мнения. Хубаво е, освен кантара, и сантиметъра да влезе в боя (някои предпочитат метъра, но това е една друга тема). За къде е Рицарка без Дневник? В него се записват всички митични изпитания, нещата, които се случват и които се правят (тегло, мерки, диети, движение).
- една Рицарка не смесва лични и служебни проблеми със своето отслабване. Коктейлът е взривоопасен и при употреба води до сериозни щети. Никой проблем не може да се реши на захладняла от висене в хладилника глава.
- една Рицарка пази усмивката на лицето си до последния грам за махане. Никакви колебания на стрелката на кантара не могат да помрачат бойния й дух и да замъглят решителността, така присъща и.

Остава да си пожелаем успех


Бележки под линия:
Рицарки, ако има грешки и пропуски, моля да ме извините. Пишете ми на лични, ще ги оправям.

Старата тема:  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=128067.0
Виж целия пост
# 1
Предстои още едно знаменателно събития.  Ще прережем лентата на нашата галерия.

За да видите снимката, необходимо е да кликнете върху нея.

Започваме с представяне на Майчето. Вие, Рицарки, вече достатъчно добре я познавате. Но само като скрита зад на място казани думи вождилка от виртуалното пространство. А сега да видите, колко удивително лъчезарен човек е…
И така, Майчето има най-забележими резултати. Началото от 109. Има я на първата снимка от този тежък период. А сега е вече друго. Погледнете следващите снимки, за да се убедите сами. Приятно запознаване … Майче, моите най-искрени почитания.


Иде моят ред. Ами какво да ви кажа. Стартирах бременността от положение, доста по – лошо от днешното ми. Постигнах висоти в теглото, които добре се виждат на първа снимка. Държа да предупредя, че там някое и друго килце вече го няма. И така… започнах постепенно да свалям до 74-76, които задържах 5 месеца. От април тази година се хванах здраво. Последните две снимки са от последните две седмици. Извинявам се за лошото им качество, но мисля, че смисълът им е ясен, нали? При последващо сваляне на кг и нови снимки, пак ще слагам, обещавам.


Уф, иде ми да напиша предупреждение, че хора със слаби сърца да не виждат тези снимки, ама няма …

Тонимирка. Следващата престрашила се Simple Smile Ами нейното представяне не е цялостно – не е преди и сега, а само сега, т.е. „Преди” тя да постигне желаното си тегло. Вече има смъкнати кг от тогава, но на снимките се движи в диапазона 85- 90 кг. Тони, пожелавам ти скорошно завършване на репортажа и преименоване на албумчето ти.



Адресът на галерията е: http://community.webshots.com/user/AccAccA
На всяка Рицарка ще открием по едно албумче, да си има Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Добро утро и от мен!

Честита нова темичка и много минуси в нея!!!!

Тази сутрин промяна в килограмите нямам но се напъхах в един панталон който си купих преди години за стимул.Малко ми стяга в краката но нагоре даже ми е широк.Не мога да ви опиша как се чувствам.пожелавам го на всички.

Ассе ръста ми е 163см.И едно голямо Благодаря за положените усилия!
Виж целия пост
# 3
Браво, АССА!
Все по- пълно и по-изчерпателно!
Пристрастна съм - признавам си!
Видях се вече. Благодаря ти, че си ме вписала по средата, че да не се набивам на очи. Но, тържествено обещавам да постигна резултати, които да служат за пример!
 smile3501
Виж целия пост
# 4
Зашеметена съм!
Браво!(Гледам снимките)
Виж целия пост
# 5
Acce, страхотна нова темичка, благодарности за положените усилия и труд. А за снимките ви преди и сега - просто онемях, ей това е воля, браво! Защо си скрила лицето си Ассе, от кога чакам де те "видя"  Wink  Искам и други попълнения в мойта група, не искам самаааа  Crossing Arms  Вярно, че нямах много за сваляне, но ако не бях открила форума и най-вече вас от Съмишленичките, щяха много скоро кг. да се удвоят. Повтарям постоянно, че се научих да се храня правилно. И най-се кефя, че няколко приятелки вече ме питат какво да ядат, за да слабеят.  Joy
Виж целия пост
# 6
Ассе, шапо, шапо!!! Наистина си невероятна!!!

Само не знам защо ми изяде 5 килца от свалянето - 48 са мила, не 43! Позорни, но факт.
А и да си призная, не мислех, че така чистосърдечно ще ни изтипосаш на първа страница, но нейсе!!! Така да е! Плашете се дами! С лекота и без да забележиш са стига до таквиз ми ти размери!

Честита нова рицарска тема! И смело напред във войната - тя предварително е завоювана - достатъчно е само да повярвате, това е половината от пътя!!!

Виж целия пост
# 7
Добро утро, храбри рицарки!
Прекрасна и стимулираща тема. Супер е! Асса,   bouquet!
Е хайде, с нови сили до нова тема и здравословно свалени килца!

Да ви кажа нещо за стимул. Имам си една приятелка с много килограмчета и тя години си ги носи. Но се реши, че ще отслабва и какво направи: Ами залепи си снимка на хладилника и винаги като посегне към него се дръпва ужасена. И да ви кажа резултат има. Ами изчезнаха 40 кила. Е вярно е, че сега е 120, но за нея е голяма крачка на пред.

ЛЕк ден и много вода!
Виж целия пост
# 8
Рицарки, да е честита новата тема... Много се извинявам за всички грешки, оправям колкото успявам...

Продължаваме с представянето на галерията ...

И така. евридика е следващата ни участничка. Засега е само в категорията "Преди". Обещала е да положи усилия да се появи скоро и в "Сега"... Simple Smile Пожелавам й го най-чистосърдечно.


А ето една представителка на четата на Задържащите: Su Azru
Не е имала много за сваляне, но го е направила. Браво за което! И успешно задържане и пожелаваме от цялото ни сестринство, нали?!

Виж целия пост
# 9
Ооо,Аса мен сте ме забравили SadАми то като не съм влизала от 1 седмица-сигурно си решила,че се отказвам.Но,няма да се предам така лесно.Уикенда малко прегреших eat cook и затова ви подминавах темичката,без да се обаждам EmbarassedСега съм се самонаказала и започнах диетата отначало.Към края на седмицата ще отчета и резултатите.
Виж целия пост
# 10
Maikata, Acce- нямам думи-аз наистина нямам думи
Майче вече напълно ми стана ясно всички онези неща за волята, мозъка, търпението, които си ни говорила, за всички онези забележки,когато прегрешавахме и за които си беше навлякла "неприятните отзиви"-просто с тия снимки ми преобърна цялото мислене и бъди сигурна,че всеки път като посягам към онези неща, които ми вредят и влошават килограмовото състояние ти ще си ми пред очите и няма да се оставя слабата ми воля да ме подведе
Ассе-да не забравя да те поздравя и теб-страшни сте двете с Майчето-и наистина не искам повече да говоря-каквото и да кажа-няма да мога да си опиша чувствата
Поздрави и за темата
Айде по-късно пак ще мина
Виж целия пост
# 11
Ассе оставащите ми килограми са4.5кг.

А за снимките твоите и на Майчето просто нямам думи.това е доказателство че когато човек иска нещо няма невъзможни неща.
Виж целия пост
# 12
Maikata, Acce- нямам думи-аз наистина нямам думи
Майче вече напълно ми стана ясно всички онези неща за волята, мозъка, търпението, които си ни говорила, за всички онези забележки,когато прегрешавахме и за които си беше навлякла "неприятните отзиви"-просто с тия снимки ми преобърна цялото мислене и бъди сигурна,че всеки път като посягам към онези неща, които ми вредят и влошават килограмовото състояние ти ще си ми пред очите и няма да се оставя слабата ми воля да ме подведе
Ассе-да не забравя да те поздравя и теб-страшни сте двете с Майчето-и наистина не искам повече да говоря-каквото и да кажа-няма да мога да си опиша чувствата
Поздрави и за темата
Айде по-късно пак ще мина
  202uu  Peace
И така. евридика е следващата ни участничка. Засега е само в категорията "Преди". Обещала е да положи усилия да се появи скоро и в "Сега"... Simple Smile Пожелавам й го най-чистосърдечно.


Само едно маааалко уточнение,ама то грешката е моя  Embarassed тия снимки са от сега,а от преди нямам  Confused и тъй като нямам от преди мога да покажа "цел"  Laughing

ЧЕСТИТА НОВА ТЕМИЧКА и дано е стимул за повече резултати 
newsm18 newsm18  newsm18  Tada
Виж целия пост
# 13
Поздравления за прекрасната тема   bouquet Изумена съм от постигнатите резултати. Дано и аз някога да мога да покажа снимки ПРЕДИ и СЕГА.
Първата крачка е факт  Hug - днес кантарчето отчете 60.6. В началото винаги е така, но с повече постоянство и воля се надявам да върви винаги надолу.
Желая ви лек и спокоен ден, изпълнен само с приятни емоции. Поне при мен това действа отслабващо (ако мога така да се изразя  newsm78).
Виж целия пост
# 14
Здравейте, еврибади!
Отдавна ви чета, но все не ми остава време да ви пиша и да се включа и аз при вас! Hug
Така... забременях на около 66 кг, бързо си върнах "формата" след раждането, но работата е там, че доста преди да забременея реално бях качила около 11-12 кг. от нормалното ми тегло  Sick Както и да е. От 21 ноември 2005  до към април тази година с  направена от диетолог диета трайно свалих до 57 кг  Blush Същевременно редовно ходех на пилатес и тае- бо, а последните месеци и на фитнес.
Остават ми още 2 кг, които все не мога да се преборя да сваля. Понякога свалям до 56, но не ги задържам Tired Понякога кантара отчита и 58, както днес сутринта, например  Thinking
Все още не намирам достатъчна мотивация да почна отново да се храня по изготвените ми режими...
Включвайки се в темичката, се надявам поне от "кумува срама" да се мотивирам. Mr. Green


На всички желая успех!!!

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия