Първата учителка

  • 3 051
  • 37
Помните ли я все още? С какви чувства е свързан споменът за нея?
Виж целия пост
# 1
Помня, помня. Всички учителки помня.

Много ги уважавам, винаги са били мили и добри.
Виж целия пост
# 2
С първата от ДГ - нея не я помня като човек, помня, че ме удряше през пръстите  с линия Sick
Първата от училище - помня я като образ, помня обидите и, помня как ми е удряла  шамар пред целия клас. Отрицателни емоции...
Първата частна учителка вкъщи - много добре я помня, още се виждаме - тя е невероятен човек и благодарение на нея заобичах езиците  bouquet
Виж целия пост
# 3
 И аз помня моята . Приятен спомен . За съжаление вече я няма.
Виж целия пост
# 4
И аз си спомням моята първа учителка.Само отрицателни емоции.Мачкаше ме по всякакъв начин и повод.Просто не бях от любимките и по линия на служебното положение на родителите им.Добре че дъщеря ми имаше късмет и попадна на златна жена и първите четири класа и се видяха нещо вълшебно.
Виж целия пост
# 5
Помня, много мила жена. Май е майката на Пандора  Hug
Виж целия пост
# 6
Помня - другарката Иванова и другарката Маринова!  Heart Eyes Първият ми ден в детската градина - ревах и бучах няколко часа. Накрая другарката Иванова - с измъчено и отчаяно изражение ми каза: "Сига бе, Ани, моля те спри! Наду ми се главата!  Cry " Все още я срещам из града и все още си е такава, каквато я помня - слабичка, с разкошна дълга коса и много, много усмихната! Жалко, че се пенсионира - много бих искала да е учителка и на моето дете!  bouquet
Виж целия пост
# 7
И аз съм с добри спомени, само че първата ми учителка беше мъж. Simple Smile Въпреки това    bouquet
Виж целия пост
# 8
Помня ги.
В първи клас беше другарката Станка Владева, много скоро след това си счупи крака и започна една смяна на учители...
А в предучилищна ми беше -Манковска, с много добри чувства си я спомням.
За съжаление не знам дали са живи.
Някоя мама от Добрич, ако ги познава- може да каже  Grinning.
Виж целия пост
# 9
Да, помня я; дори и тя ме помни;
срещнах я случайно преди 2 седмици
чувствата са ми смесени - дори бих казала, че я помня повече с лошо, отколкото с добро.
Има си и причини, естествено.
говоря за учителката си в 1ви клас.
А иначе и тези от детската градина си спомням много добре. Едната почина - лека й пръст, страхотен човек беше.
А другата - отврат, "благодарение" на нея намразих закуските, кифлите, прясното мляко и т.н.
Виж целия пост
# 10
Помня вси4ките си у4ителки_от детската градина и у4илиЩето. Hug и те ме помнят.Разкошни хора и невероятни педагози. PeaceМиналата година среЩнах моя бивша класна(тя се пенсионира когато бяхме в 6 клас) и ми подари току_Що излезналата си книга.Много мило ми стана. Heart Eyes
Единствения ми негативен спомен е от у4ителката ми от първи клас,тя оби4аше да бие с пръ4ка.
Виж целия пост
# 11
Помня, помня - другарката Игнатова Simple Smile Помня я с хубаво, макар че тя отчаяно беше споделила с майка ми "Не мога да му вляза в душичката на това дете" Simple Smile
Първия учебен ден обаче помня с лошо, защото децата се юрнаха да влизат в училището, събориха ме и буквално ме прегазиха върху металната изтривалка... и бялата ми блузка, и синята плисирана пола бяха в кални стъпки... Sad
Виж целия пост
# 12
Драганова- имаше огромен златен пръстен с камък и удряще с него по-тъпите деца по главите  Mr. Green
Виж целия пост
# 13
Драганова- имаше огромен златен пръстен с камък и удряще с него по-тъпите деца по главите  Mr. Green

Хохохо, и аз съм имала такава... Абе те да не им ги раздават тия огромни пръстени в университета  Joy
Виж целия пост
# 14
Да, другарката Петкова, много блага жена!
Впрочем помня и всички останали учителки.
И учители. Имахме един много смахнат географик,
ходеше с два часовника и все мислеше, че някой
го преследва. Веднъж дори ритна вратата на
класната стая, а устата му процеди "ей, сега на
някой фраснахме ухото". По Тошово време, може
човекът и да е бил прав. И ни замерваше с тебешири.
Ей, сякаш вчера беше това време, ей.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия