Това само в Канада ли го има?

  • 2 882
  • 28
Много ми беше странно в начaлото възможността за връщане на закупени вече стоки в магазина!Тук може да се въне абсолютно всичко в рамките на един месец(дори в някои магазини и до 3 месеца)Някой си купува видеокамера например,отива до Ниагара за уикенда,прави си снимки и после я връща! Grinning В магазина питат само информативно защо се връща стоката и всяко обяснение бива прието.Може да кажете,4е обувките,които сте купили не ви отиват на костюма или ви стяга едната,а вие просто сте ги взели за официален случай и повече едва ли ще ги сложите! LaughingПрието е даже като се правят подаръци да се прилага и касовата бележка,за да може човека,ако не е доволен от подаръка да го върне! Чудя се нямат ли много загуби магазините по тази причина!Пък може и да не е масова практика връщането.Ние лично сме връщали само един път една прахосмукачка за кола,която не беше достатъчно мощна!Представяте ли си и в България да беше така? #Silly Малеее....  #Onfire
Виж целия пост
# 1
Цитат на: HOLY
Много ми беше странно в начaлото възможността за връщане на закупени вече стоки в магазина!Тук може да се въне абсолютно всичко в рамките на един месец(дори в някои магазини и до 3 месеца)Някой си купува видеокамера например,отива до Ниагара за уикенда,прави си снимки и после я връща! Grinning В магазина питат само информативно защо се връща стоката и всяко обяснение бива прието.Може да кажете,4е обувките,които сте купили не ви отиват на костюма или ви стяга едната,а вие просто сте ги взели за официален случай и повече едва ли ще ги сложите! LaughingПрието е даже като се правят подаръци да се прилага и касовата бележка,за да може човека,ако не е доволен от подаръка да го върне! Чудя се нямат ли много загуби магазините по тази причина!Пък може и да не е масова практика връщането.Ние лично сме връщали само един път една прахосмукачка за кола,която не беше достатъчно мощна!Представяте ли си и в България да беше така? #Silly Малеее....  #Onfire


Че какво странно има в това?Не само,че ми се вижда съвсем нормално,но и доста практично.Напротив- политиката на магазини като тези в БГ ми се вижда странна- нима е нормално да си купиш стока,която се оказва некачествена или купиш дреха,която се оказва малка или голяма и т.н. и не можеш да ги върнеш или замениш?
Много пъти ми се е случвало да си купя дреха и да нямам време да я пробвам в магазина(просто грабвам размера, който нося по принцип),а като я премеря в къщи се оказва,че не ми става или не ми стои добре-ами връщам я разбира се.
Това си е съвсем нормална практика не само в Канада,в Щатите също,за други държави не съм сигурна. Thinking
Всички го правят и се приема за нещо съвсем естествено.Е,вярно е, че някои хора злоупотребяват,а има и маниаци на тази тема-лично познавам такива(не само българи!)
Срокът за връщане в магазините (в повечето магазини) е не само 1 месец или 3 месеца,но дори 6 месеца или година!!! Rolling Eyes
В Wal-Mart например е до 1 година.В това отношение магазините в Щатите са по-либерални,отколкото тези в Канада.
И там народа връща масовоооооооо. Laughing
Що се отнася до това дали са на загуба- ами НЕ СА!!! Те придвидливо си го вклучват това в цената на стоката! Wink
Така че,независимо дали връщаш или не връщаш- си го плащаш!!!
А пък в Бг не виждам скоро да стане такава политиката на магазините,щото там направо ще си фалират!Българинът е свикнал да злоупотребява и да търси келепир във всичко! Ама ....въпрос на манталитет ooooh!
Виж целия пост
# 2
Аз не че се оплаквам!Напротив!Разбира се,4е е хубаво да може да се връща.В БГ май никога няма да имат такава политика магазините!В противен случай незнам какво би станало! Rolling Eyes
Виж целия пост
# 3
За магазините няма никакво значение,те връщат стоката на производителя или обратно в магазина.Затова винаги гледам да не взема нещо връщано,че не е приятно.Случвало ни се е да подменим нещо,например ТВ,но ми се струва тъпо да купувам и после да връщам.Нямам нерви да се редя на опашки Twisted Evil
Виж целия пост
# 4
Разказвали са ми че и в щатите има такива неща.

Вьв Франция нещата стоят по различно- има някои магазини в които до седмица може да врьщаш някои неща. В други пьк като вьрнеш нещо ти дават не парите а чек с който да пазаруваш в този магазин. Но най-недоволни останахме от покупката на столче за хранене Чико от Швейцария. Уж беше с гаранция и издьржаше до 15 кг а се скьса (нашата бебка беше тогава 8кг). Та отидохме да им го вьрнем и те заявиха че при скьсване не можело да се вьрне. Врьщало се ако има дефект по металната конструкция.
После гледах как една жена се опитваше да вьрне завеси неразопаковани с етикета и на нея и отказаха-макар навсякьде в магазина да пишеше че може да се врьща.
Много би ми харесало да мога да врьщам нещо ако не ми трябва или ако е в гаранция да могат да го сменят, ама за сьжаление не винаги става.
Виж целия пост
# 5
и тук в Германия може да се върне стока. Ако е купено онлайн има 14 дни срок да се върне. В обичайните магазини - според зависи, но повечето вземат обратно. Сещам се, че пускаха репортаж по ТВ, как някой вземат официална рокля за някое парти и в понеделника примерно връщат обратно и продавачите хър-мър ама приемат обратно.
Виж целия пост
# 6
И тук можеш да върнеш /само не, ако е на разпродажба в някои магазини/ , но има различни срокове- от 7 дена до месец.

  Много е удобно! Сигурно и в България ще стане така, но след 10-15 години.
Виж целия пост
# 7
Тук масово връщат всичко. Даже съм чувала за климатици само за лятото купени. После ги връщат. Почти във всеки магазин приемат до 3 месеца от закупуването. На мен все още ми е странно щото сме отскоро ама вече ни се случи да върнем стока. Ама то си беше тяхна вината щото я нямаше една част от миксера който купихме.
Наистина е добре да може да се връща нещо ако не е това което сме очаквали.
Виж целия пост
# 8
Ама после е голяма гадост като си купиш нещо и мислиш, че то е ново а се окаже, че някой друг го е ползвал или носил преди тебе... не смятате ли така?
Виж целия пост
# 9
Аз си мислех че не ги връщат в магазина обратно. Или може би не всички щото нас ни попитаха дали работи миксера като го връщахме. Може би ги тестват ли де да знам. Въпреки че верно се едно от втора употреба купуваме Grinning
Виж целия пост
# 10
Цитат на: HOLY
Много ми беше странно в начaлото възможността за връщане на закупени вече стоки в магазина!Тук може да се въне абсолютно всичко в рамките на един месец(дори в някои магазини и до 3 месеца)Някой си купува видеокамера например,отива до Ниагара за уикенда,прави си снимки и после я връща! Grinning В магазина питат само информативно защо се връща стоката и всяко обяснение бива прието.Може да кажете,4е обувките,които сте купили не ви отиват на костюма или ви стяга едната,а вие просто сте ги взели за официален случай и повече едва ли ще ги сложите! LaughingПрието е даже като се правят подаръци да се прилага и касовата бележка,за да може човека,ако не е доволен от подаръка да го върне! Чудя се нямат ли много загуби магазините по тази причина!Пък може и да не е масова практика връщането.Ние лично сме връщали само един път една прахосмукачка за кола,която не беше достатъчно мощна!Представяте ли си и в България да беше така? #Silly Малеее....  #Onfire


В Германия можеш да върнеш всяко нещо, което след покупката  по една или друга причина не ти харесва, в рамките на 14 дни, този срок важи най-вече  за каталожната търговия и пазаруването в интернет, а в магазините може и по-дълго мисля, А ако нещо се е оказало дефектно или развалено - 2години в най-общият случай. Аз в магазин почти не съм връщала, но като поръчвам нещо без да съм го видяла много често ми се е случвало да връщам и го намирам за много практично.
Виж целия пост
# 11
Цитат на: Мама от Финландия
Ама после е голяма гадост като си купиш нещо и мислиш, че то е ново а се окаже, че някой друг го е ползвал или носил преди тебе... не смятате ли така?

Ами пак го връщаш  Stuck Out Tongue

Тук в USA някои хора наистина злоупотребяват с връщането на стоки.  Сега по коледните и новогодишните празници хората са полудяли да пазаруват и опашките в магазините са огромни. Като минат обаче празниците опашките стават още по-големи само че за връщане на стоките и подаръците  Shocked
Виж целия пост
# 12
Цитат на: ina
За магазините няма никакво значение,те връщат стоката на производителя или обратно в магазина. Twisted Evil


По принцип стоката се връща на производителя.....
При нас обаче не е така..... За да върнеш нещо трябва да имаш основателна причина..... но пак става де....  Wink
Виж целия пост
# 13
и тук се връща всичко без проблем.много неща сме връщали без дори да ни попитат за причината.последното беше едно тамагочи.купих го,защото щерката заръча на дядо Коледа да и донесе . на касата като чух 24 евро ми замръзна усмивката,ама ми беше неудобно да се откажа.на другия ден мъжо го върна ,от китайците купих после такова за 3 ,50.не че ми се свиди,ама като знам мерака колко трае не си струва просто.в случая трая от 25 до 28 декември.рекорд!
Виж целия пост
# 14
Тук няма как да носиш дрехите, защото трябва да ги върнеш с етикетите.
  Ама и носени дрехи ли връщат??? Това ме шашна....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия