Момичета, доизцеждането на гърдите след кърмене задължително ли е?

  • 1 150
  • 20
Здравейте, мами кърмачки!

Имам един такъв въпрос - бебето ми е на 15 дни и се кърмим. Всичко е наред - наддава си добре юнака, роди се 3550 гр, изписаха ни от болницата на 4ти ден 3500 гр, а във вторник като го измериха - вече е 3850 гр.

Дотук добре, ама това доизцеждане на кърмата след всяко хранене е адски досадно ... В родилния дом ми казаха, че трябва да го правя задължително след всяко хранене, за да нямам проблеми, докато кърмата се стабилизира. И въпроса ми е - тя трябва да се е стабилизирала вече, щото бебето е на 15 дни, та трябва ли да продължавам да доизцеждам.
На практика през деня след като хапне бебко, почти не остава нищо за доизцеждане - 15-25 гр., но вечер и особено сутрин (старая се през нощта да правим пауза) има доста кърма и гърдите ми са твърди.

Та дайте съвет като мами с повече опит - докога да продължавам да доизцеждам. И ако спра да го прави - дали ще ми стига кърмата за бебока, да не би да намалее и да започне да не достига?

Ще се радвам да ми отговорите, за което предварително благодаря.
Виж целия пост
# 1
Моят съвет е да се изцеждаш след кърмене дори и когато имаш повече кърма а не е време за хранене,защото колкото повече се изцеждаш толкова повече кърма ще имаш. Simple SmileА на бебчо ще му трябва млекце Hug
 Аз съм се изцеждала първите два месеца  след всяко кърмене..Мисля че това е достатъчно.
Виж целия пост
# 2
Не само че не е задължително, но дори е нежелателно- освен ако не си решила да трупаш запаси. Можеш да си докараш хиперлактацията- доста неприятно нещо. Кърми на поискване, и можеш да си 100 % сигурна, че винаги ще произвеждаш точно толкова мляко, колкото е необходимо на бебето.
Личния ми опит- изцеждала съм се не повече от 5 пъти (и то заради запушени канали), а кърмя успешно вече почти година и половина.
Виж целия пост
# 3
Цитат
Публикувана от: Пух 

Не само че не е задължително, но дори е нежелателно- освен ако не си решила да трупаш запаси. Можеш да си докараш хиперлактацията- доста неприятно нещо. 

Аз си докарах хиперлактация от постоянното цедене след кърмене, и да ти кажа наистина е адски неприятно и болезнено, за това съвета ми е да цедиш само когато усетиш, че има нужда.
Но и за съжаление и запасите повечето изхварлих, защото им мина годността, а и моят бандит не признаваше до скоро шишета.
Виж целия пост
# 4
Аз също бях с хиперлактация от непрекъснатото изцеждане - просто нямаше кой да ми каже че ще трябва да спра по някое време Blush Така до 6-я месец. Моля те - не прави като мен Laughing След това е много неприятно и болезнено докато се ограничи количеството. След хранене е нормално да чувстваш гърдите си празни. Това не значи че детето не е нахранено.
Виж целия пост
# 5
Момичетата са ти написали Grinning
Изцеждането след всяко кърмене е ненужно, досадно и понякога е причина за хиперлактация. Като се изцеждаш, подаваш сигнал на гърдите, че трябва да правят още мляко (защото колкото повече мляко се 'вади' от тях, толкова повече ще правят).
Изцеждай ги, ако са неприятно напрегнати и бебето не иска да яде в този момент. И то - изцеди малко, колкото да се облекчат.

Ето и четиво: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=21129.0
Виж целия пост
# 6
И аз съм на мнение, че изчеждането е желателно само при необходимост, но ако кърмиш на поискавне няма да имаш нужда от това. Гледай и да не правиш големи паузи. Даже бих те посъветвала дори да го бубиш вечер, за да не задържаш кърма. По добре да те изсуква той отколкото да се изцеждаш.
Виж целия пост
# 7
И аз да попитам в допълнение....
Аз на кърмене храня само от едната гърда, защото ми заспива и не мога да усетя кога да го прекъсна от едната и да прехвърля на другата ( на 11 дни сме). Направих така един път и ми се струва, че остана гладно, защото като го прекъснах и прехвърлих на другата, почти веднага заспа.....
Та сега въпроса: Трябва ли да изцеждам гърдата , от която не е кърмено?  newsm78(засега я изцеждам)
Мерси предварително!
Виж целия пост
# 8

На практика през деня след като хапне бебко, почти не остава нищо за доизцеждане - 15-25 гр., но вечер и особено сутрин (старая се през нощта да правим пауза) има доста кърма и гърдите ми са твърди.

Та дайте съвет като мами с повече опит - докога да продължавам да доизцеждам. И ако спра да го прави - дали ще ми стига кърмата за бебока, да не би да намалее и да започне да не достига?

Ще се радвам да ми отговорите, за което предварително благодаря.

Бих искала само да допълня, без да е задължително да се вслушваш в съвета ми, но не е добре да правите нощни паузи, т.к нивото на хормона пролактин е най-високо нощем, и ако в този интервал нямате кърмения е много вероятно да намалее производството на кърма. Но от друга страна ако бебко е спокоен и спи през нощта по-добре не го буди. В случай, че забебежеш намаляване на кърмата, можеш да сложиш бебето на гърдата без да го будиш (в интервала от 3-8 през нощта) така ще "подадеш сигнал"  на организмада произведе повече кърма!
Успех!  bouquet
А за цеденето момичетата са ти казали, че е много вероятно да си докараш хиперлактация!
Виж целия пост
# 9
Аз нито един път не съм изцеждала откакто съм родила, имам си достатъчно кърма. Ако търсиш стабилизиране на кърмата, както казваш, ще получиш "стабилизиране " на ниво изпито+изцедено мляко(научно хиперлактация), после много трудно се постига намаляване на кърмата. Постепенно спри да изцеждаш и кърми както са ти казали, според това кога бебето е гладно, не според часовника. Успех Hug
Виж целия пост
# 10
Та сега въпроса: Трябва ли да изцеждам гърдата , от която не е кърмено?  newsm78(засега я изцеждам)

Не, няма нужда да я изцеждаш. Все пак му предлагай втората гърда, когато прецениш, че е изял първата (не го прекъсвай без нужда, ако яде активно и наддава добре п отози начин). Ако яде - добре, ако не - на другото хранене. Може преди да предложиш втората, да го оригнеш, да смениш памперса - ако заспива, да се поразсъни. На толкова малка възраст така или иначе ядат на по-малки интервали и начесто. Скоро ще позаякне и вероятно ще започне да яде по повече и на всяко ядене може да иска и двете гърди.
Виж целия пост
# 11
Изцеждала съм само когато съм чувствала напрежение и не е предстояло скоро да я храня. Около 2 седмици след раждането гърдите ми се регулираха и сега нямам проблеми със свъхлактация. Така че не смятам че е необходимо след всяко хранене.
Виж целия пост
# 12
Не съм се цедила. Още от болницата дребния си изяждаше всичко  Crazy
Виж целия пост
# 13
Не, недей да го правиш да не предизвикаш хиперлактация. Ако са ти много напрегнати гърдите, изцеди малко, колкото да почувстваш облекчение, но в никакъв случай докрай. Аз съм цедила по съвсем малко количество, когато гърдите ми ще се пръснат, а дребният спи например.
Виж целия пост
# 14
 Не съм се цедила. Гърдите ми сутрин бяха много твърди, но бебче си изпапкваше всичко.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия