Колко време след като давате АБ, децата ви имат още температура?

  • 3 394
  • 16
Здравейте мами... Това ми е въпроса, защото не съм сигурна дали дъщеря ми се лекува правилно.  ThinkingВ момента пие АБ - Суметролим, който наистина е доста слаб като бисептола. Започнахме го в понеделник вечерта, два дни след това сутрин и вечер си вдига 38,7, вчера нямаше Т, а днес пак има, но този път 37,4.  TiredДавам й нурофен сутрин и вечер, за да свали Т. Вече няма сополи, не я боли ушето, но има Т. Педиатърът първо ни каза, че тъй като този АБ е по-слаб, действието му е забавено. Тази вечер като му се обадих пак да питам за Т каза, че това е възможно, все пак АБ трябва да се пие поне 5 дни и ако утре има Т да му звънна. Вие имали ли сте подобни случаи? Благодаря предварително на всички за инфото!  Heart Eyes
Виж целия пост
# 1
Да, случвало ми се е - примерно 2-3 дни след като е започнат АБ да вдига температура. Ще се оправи, не се притеснявай. Децата обикновено вечер вдигат температура. Ако днес температурата е по-ниска от вчера, значи вървите във вярната посока (поне при моите деца е така). Утре ще бъде още по-добре.
Виж целия пост
# 2
Зависи от Диагнозата...
5 дневните курсове с АБ са български "патент" и са изключително порочна практика. Минималната продължителност е 7 дена за обичайните детски инфекции. С опция до 10-11 дена.
Виж целия пост
# 3
Педиатърът каза, че няма смисъл от силен АБ, защото гърдите й бяха чисти, гърлото не беше зачервено, само сополи и леко зачервено уше. Затова й изписа този АБ. Но тази Т, която варира и ту я има, ту няма ме притеснява да не би да има някаква друга инфекция (най-вече свързано с ушите), която не се лекува правилно. Иначе ако трябва ще й давам АБ и 7 дни, ако трябва и повече...
Виж целия пост
# 4
Ако предположим че детето има ушна инфекция, Суметролим не е добър избор. Простете ме за откровението...
За ушни инфекции при деца се подбира или Амоксицилин, или Аугментин, или добър Цефалоспоринов препарат. Те са с доказана ефективност поради фармакологичните им характеристики и добра проникваемост в средното ухо. В тази рамка, може би детето не е добре "покрито" от АБ и се появява ефект на "избягване" със загуба на ефективност.

Ако детето няма отит, а само реактивно леко зачервено тъпанче резултат от обикновена вирусна инфекция, тогава температурата е с обичаен ход и не представлява проблем.

Всичко зависи от диагнозата...
Виж целия пост
# 5
Ако предположим че детето има ушна инфекция, Суметролим не е добър избор. Простете ме за откровението...
За ушни инфекции при деца се подбира или Амоксицилин, или Аугментин, или добър Цефалоспоринов препарат. Те са с доказана ефективност поради фармакологичните им характеристики и добра проникваемост в средното ухо. В тази рамка, може би детето не е добре "покрито" от АБ и се появява ефект на "избягване" със загуба на ефективност.

Ако детето няма отит, а само реактивно леко зачервено тъпанче резултат от обикновена вирусна инфекция, тогава температурата е с обичаен ход и не представлява проблем.

Всичко зависи от диагнозата...

Съгласна съм и аз с това мнение. Освен това искам да кажа, че АБ не е изписан за сваляна на темп. , нали се сещате? В крайна сметка това че вдига детето темп. означава, че организмът се бори, което е по-добрия варянт, от колкото АБ да изземе изцяло защитната сила на тялото. Така че нека си вдига темп. , няма страшно от това. Така по-бързо ще мине болестта.
Пък наистина добре е още един път да се консултирате с лекар.
Виж целия пост
# 6
Педиатърът каза, че няма смисъл от силен АБ, защото гърдите й бяха чисти, гърлото не беше зачервено, само сополи и леко зачервено уше. Затова й изписа този АБ. Но тази Т, която варира и ту я има, ту няма ме притеснява да не би да има някаква друга инфекция (най-вече свързано с ушите), която не се лекува правилно. Иначе ако трябва ще й давам АБ и 7 дни, ако трябва и повече...

А лекар УНГ  видя ли ушетата? Мисля, че е редно все пак УНГ да се изкаже щом се отнася до ушички, а не педито. Защото може би се е оказало напълно излишно да приемата АБ изобщо. И моето мънечкото е в подобно състояние. Само капки са ми предписали и нищо друго.
Бързо да се оправяте  bouquet
Виж целия пост
# 7
Капките за уши при деца са абсолютно забранени!
За дете на 11 месеца->>белег за нужда от професионално "опресняване" на познанията от спешен порядък...

това малко офф, но да се каже...
Виж целия пост
# 8
Не сме ходили при УНГ, само при педито. Той я гледа и също й изписа капки за уши - "Отипакс" за 3 дни. Аз й ги капя, въпреки че във форума имаше специална тема за вредата от ушните капки Sad(
Виж целия пост
# 9
Ето-недобър контрол на отита (ако наистина има такъв)+капки само заблуждаващи за състоянието, напълно обясняват симптомите.
Моля, вижте ушичките утре пак обезателно и прегледайте детето основно.
АБ ако не работи за 2 дена, няма да проработи и за 10.
Виж целия пост
# 10
Birdie, благодаря за инфото и за бързия отговор. Ще трябва да я види някой УНГ и дано по-бързо се оправи.
Виж целия пост
# 11
Не сме ходили при УНГ, само при педито. Той я гледа и също й изписа капки за уши - "Отипакс" за 3 дни. Аз й ги капя, въпреки че във форума имаше специална тема за вредата от ушните капки Sad(
[/b]
Извинявай, но това не го разбрах. Rolling Eyes Нали не сматаш, че можеш да се довериш 100% на педито. Да не говорим, че УНГ- докторите също ще ти изпишат същите капки. Едно си баба знае, едно си бае. Thinking Фуроталгин и Отипакс. ..
Извинявам се за оффа.
Tsenka , пожелавам ви бързо оздравяване. Peace
Виж целия пост
# 12
И на нас вчера ни изписаха същия АБ ,но за червено гърло и хрема,без температура.На 12 часа по седем деления.За пръв път пием такъв АБ и не знам кога да очаквам резултати. newsm78
Виж целия пост
# 13
След първата доза АБ температурата е спадала.
Виж целия пост
# 14
След втория прием на АБ при Александра Т спада трайно...
А защо аз знам, че Суметролим-а не е антибиотик, а химиотерапевтик... Rolling Eyes Бисептола също е такъв....

А пък за отит да изпишат това... Имай предвид, че отита е много коварен ако не се лекува както трябва.. Дъщеря ми само един път я е боляло ухо.. тогава лекарката ме предупреди, че трябва да я излекуваме напълно, защото отита създава проблеми и се задълбочава ако не се лекува правилно и напълно. ттогава да чукам на дърво не е имала  проблеми, макар, че има "лоши" сливици и е възможно инфекцията да отиде към ушите...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия