пак за приспиването

  • 1 007
  • 25
това май вече е третата тема,която пускам,свързана с приспиването. Cryвече в чудо се виждам със сина ми,който е на 2 месеца.напоследък заспива много трудно вечер-в кошарата не иска,започва едно въртене,напъване и плач в момента,в който го оставя там,на ръце не искам да го разнасям,пускам кави ли не музикални приспивни играчки и никакъв резултат.не искам да го оставям да реве докато се измори и заспи.пробвах и с галене по главичката,но не ще и това е.снощи заспа едва в 12.30ч,тази вечер пак натам вървим.и вече незнам какво да опитвам.а очичките му се затварят още от 20ч.опитах и с кърмене-унася се и в мига,в който го сложа в кошарата(въпреки,че изчаквам добре да се унесе),се ококорва като че ли въобще няма и намерение да спи.а през ноща след като го накърмя и го сложа в кошарата си заспива без проблем.случвало ли ви се е и на вас подобно нещо и как се справихте?чакам с нетърпение съветите ви. Hug
Виж целия пост
# 1
Случвало ми се е, но не мога да кажа че съм се справила. В крайна сметка винаги се предавам и я взимам на ръце. До около 2 месеца заспиваше поне вечер с кърмене, но след това и вечерното приспиване се превърна в кошмар. С часове сме носили бебето на ръце докато заспи. Сега вече заспива доста по-бързо и не се тръшка, оставя се да я приспиваме, но все още на ръце. А започва и да тежи... Ами това е, никакъв съвет не мога да ти дам, защото самата аз все още имам същия проблем. Доста четох, знам че има начини за справяне с тази ситуация, но те са доста драстични и просто не мога да си представя да ги приложа.
Виж целия пост
# 2
Виж мила, аз приспивам мойта беба на ръце, жертвала съм се вече , не те съветвам да го правиш, но лично за мен това се оказа по-добрия и бърз вариант- отнема ми 10 мин , защото иначе започва едно вътрене и бъркане по- очичките , нослето и ушите и до заспиване не стигаме...
Ако решиш да го пробваш / защото това с изтощението от плач го забрави / , да знаеш че ти трябват около 15 мин да заспи дълбоко иначе процедурата се повтаря Sad
 / забравих да пиша , че и пея песни тихо или тананикам - нищо ново Simple Smile това е/
Друг съвет е да видиш през колко часа му се доспива ние бяхме през около 2 в началото - до 5 месец , после 2,5 часа , а сега сме през ~ 3 часа , така ще знаеш дали е кисел , защото му се спи или има друга причина Simple Smile
Успех
Виж целия пост
# 3
Бебчето ти е още много малко, може да има колики, може просто да търси сигурност в прегръдките ти, все пак за него този свят е още чужд. Гушкай го сега, за него няма по-голямо успокоение от твоята прегръдка, има време да заспива само. 3 мес. приспивах дъщеря ми на ръце, с часове съм я носила, после нещата малко по малко се нормализираха, сега е доволна да легна на другото легло и да ме гледа, докато заспи. Ще дойде ден, когато ти ще искаш да го приспиваш, но той ще се чувства голям и няма да иска и тогава тези моменти ще ти липсват.
оф, сега, като прочетох как съм го написала, май съм доста в носталгично настроение....
Виж целия пост
# 4
Нашите колики бяха точно от 22.00 до 24.00ч. , може и при вас да е така. newsm78
Виж целия пост
# 5
Моя син много успешно го приспивам като след като го накърмя и заспи, за да не се разсъни като го оставям в креватчето, му бутам залъгалката. Почти винаги действа безотказно.
Виж целия пост
# 6
И при нас беше така, единственото спасение при нас беше залъгалката - и досега си заспива с нея.
Виж целия пост
# 7
Докато беше малко бебе съм я приспивала понякога на ръце.Честно да си призная, приятно ми беше.Не съм я оставяла да реве в кошарата.Заспиваше и после я слагах там.Минали сме през разни периоди-заспивала е само в количката, при мен на спалнята, заспивала е сама в кошарата.Както дойде Simple Smile
Виж целия пост
# 8
Докато беше малко бебе съм я приспивала понякога на ръце.Честно да си призная, приятно ми беше.Не съм я оставяла да реве в кошарата.Заспиваше и после я слагах там.Минали сме през разни периоди-заспивала е само в количката, при мен на спалнята, заспивала е сама в кошарата.Както дойде Simple Smile
Peace
и аз така. харесва ми да си го гушкам.
Виж целия пост
# 9
Публикувана от: Данче-Калпазанче
Цитат
Моя син много успешно го приспивам като след като го накърмя и заспи, за да не се разсъни като го оставям в креватчето, му бутам залъгалката. Почти винаги действа безотказно

И при нас е същата процедура  Hug
Виж целия пост
# 10
И при нас е същото. Понеже заспива само на гърда, започвам да я кърмя на нашето легло и тя се унася. Проблема е, че се буди от всеки шум и тогава бам цицата в устата и пак заспива и така докато заспи дълбоко. Процедурата отнема от 30 мин до 1 час и 30  мин Simple Smile. През това време не я местя в нейното легло. Ако не заспя и аз по някое време през нощите си я слагам в кошарата, но често сме осъмвали и тримата на спалнята
Виж целия пост
# 11
случвало ли ви се е и на вас подобно нещо и как се справихте?чакам с нетърпение съветите ви. Hug
  Не съм се справила! Вече почти 8 месеца се приспиваме на ръце. Голяма мъка е това заспиване. Явно такова си е детенцето  Wink
Виж целия пост
# 12
има ли бебчо колики    може затова да плаче     моята принцеса е на 7 и половина и се приспиваме на ръце   все пак това е най хубавото ти време     после и да искаш те ще се дърпат     гуши си бебчо пей  една и съща песен за приспиване    Hug
Виж целия пост
# 13
Здравейте, майчици!
Мойте деца вече порастнаха, но като ви чета - все едно слушам моите разкази.
Не спяха в кошари - а при нас на спалнята (спестявах си един час дондуркане)
На 1,5г спрях да настоявам и за следобедно спане, защото ги приспивах по час и половина - а те дремнат 15 минути! Откачах!
А сега - сутрин не мога да ги вдигна!
Виж целия пост
# 14
има ли бебчо колики   

нямаме колики.павел по принцип е спокойно бебе,криви се когато му се спи или когато е гладен.така че коликите отпадат като вариант.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия