Пълнотата проблем ли е? Моля, препоръчайте и гинеколог

  • 1 641
  • 13
Здравейте!
ние с моя любим мъж започваме от този месец да бебеправим. За целта, понеже съм с наднормено тегло, отслабнах с 15 кг (под лекарско наблюдение) - и се гордея с това   Crazy. Може ли и други мами - бъдещи или опитващи да кажат дали са имали проблеми с това, че са били по закръглени да забременеят.
Другото което искам да питам сигурно е питано много пъти, но ....
Може ли да препоръчате гинеколог?
На мен са ми казали, че в Св. Панталеймон има добри лекари, а и там си плащам допълнителни здравни, но все пак бих била много благодарна за препоръки.

Предварително благодаря на всички!
Искра
Виж целия пост
# 1
Първо- тези въпроси можеше да ги зададеш в седмичната тема, там се обсъждат много различни въпроси  Peace
 Пожелавам ти да не се задържаш много дълго при нас и да бягаш бързо в отчетни, че ние като се закотвихме тук няма мърдане  Laughing . Дано да не чакате дълго  Hug Успех   bouquet
Виж целия пост
# 2
Добре дошла успех с правенето на бебе и заповядай в седмичната тема.
и малко Оф Мегита каква е тази лентичка???????? newsm78
Виж целия пост
# 3
таблица на Ренито
Виж целия пост
# 4
и малко Оф Мегита каква е тази лентичка???????? newsm78

И аз се опулх като я видях  Shocked Shocked Shocked Shocked После видях, че пише, че е на Ренито  Blush

Аркси, успех и дано не чакаш дълго  Peace
Виж целия пост
# 5
Мерси за препоръката за седмичния форум.
Отне ми малко време да го намеря но сега ще си задам там въпросите. Peace
И аз искренно се надявам да мина скоро в раздела за очакващи мами, но това е божа работа  Rolling Eyes.
Виж целия пост
# 6
Първо- тези въпроси можеше да ги зададеш в седмичната тема, там се обсъждат много различни въпроси  Peace

Ще замоля да не прехвърляте всички хора с въпроси към седмичната тема. Има такива, за които е нужна отделна. Все пак в този форум влизат всички - и искащи и имащи вече бебета (вторите не мисля, че се ровят в седмичната и точно те биха могли да отговорят по-добре на въпроса с пълнотата).
За гинеколога в Св. Панталеймон - също.

Искра, не мога да отговоря на въпросите ти, но ти желая успех!
Виж целия пост
# 7
Сънчи-благодаря Hug!
Та-с първата си бременност бях с нормално тегло,бях качила малко-3 кг от спиране на цигарите няколко месеца преди да се случи.Нищо работа.Забременях от раз.С второто не беше така-започнахме опитите и двамата с наднормено тегло, въпреки, че предишната година бяхме и двамата почти достигнали идеалните си пропорции, но уви-зимата качихме много.Та проточи се правенето не бебе, но не смятам,че е заради килограмите, защото пак си стана в рамките на нормалното бих казала/Общо от плахите първи опити до успеха минаха около 10 месеца/Та на практика аз си забременях с наднормено тегло.
Относно това, че си свалила преди да започнете опитите-много добре-Браво даже.Няколко мои приятелки така забременяха след дълги години опити-едната прави лечебен глад, друга-друг вид диети приложи, но и при двете се получи веднага след свалянето на килограмите.
И трето-имам позната с много, ама много килограми отгоре.Роди две деца и забременя лесно.
Та, че не е хубаво и понякога пречи теглото-така е може би.Но предполагам ти не си драстично сега напълнявала, даже напротив-правила си диета и освен,че си свалила си се прочистила предполагам.Така че-успех!И бързо в отчетните Hug
Виж целия пост
# 8
Сама по себе си пълнотата е проблем. Не само за забременяването. Аз съм от отбора дебели мами  Mr. Green и нямах проблем с качването на килограми през бременността но с забраменяването загусняхме малко /но това се дължеше на факта, че лекувахме мъжки фактор/
това, че си свалила 15кг. е отлично...не само за забременяването..просто за целия ти организъм.
Успех с бебеправенето   bouquet
Виж целия пост
# 9
Аz съ6о съм с надномено тегло,но това не ми попре4и да zабременея бърzо.Не смятам,4е наднорменото тегло е при4ина да не се zабременее..Вси4ко си е до органиЗъм. Peace
Виж целия пост
# 10
мерси момичета!
сега съм доста по-спокойна, че това че съм по-закръглена може да е супер голям проблем за забременяването.
Аз всъщност отслабнах, за да ми е по-леко на мен - и като забременея и изобщо.
И аз се надявам скоро да мина в отчетни!  newsm10

Виж целия пост
# 11
Изобщо не се притеснявай. Аз съм с доста наднормено тегло и забременях точно 2 месеца, след като спрях противозачатъчните. Качих 19 кг за цялата бременност, родих син, тежащ 4340 гр и за по-малко от месец след раждането, което беше със секцио свалих 24 кг! Така че всичко е индивидуално! Успех ти желая!  bouquet
Виж целия пост
# 12
Аз също преди да забременея бях качила много 20кг за 1 година,но това не ми попречи да забременея от първият път....Но определено като родя съм с планове да отслабвам много много сериозно...
Виж целия пост
# 13
Здравейте, момичета.
Първо се извинявам, че пиша като Гост, но вече втори ден не получавам активационния код за регистрацията ми.
Дълго търсих тема като тази...И след като прочетох мненията ви, се обнадеждих   bouquet
Аз съм на 25 години, омъжена от 2 месеца и отдавна си мечтая за бебе...Не сме започнали с бебеправеенто по ред причини, най-важната от която е наднорменото ни тегло. И двамата сме много зле...Имам 20-25 кг. отгоре и много се притеснявам, първо дали ще успея да забременея, и второ ако дай Боже  забременя дали килограмите, натрупани по време на бремеността, прибавени към моите си, няма да предизивикат някакви проблеми, недай си боже да наложат лежане поради невъзможност да се движа под собствената си тежест  Rolling Eyes Аз лично свързвам бременността  с прекрасно настроение, положителни емоции, разходки, срещи, много узмивки и безкрайно щастие...Никак не ми се иска да залегна у дома с крайно ограничени движения, отоци, високо кръвно налягане и т.н.
Вие мислите ли, че имаме основания за притеснения и страх или да действаме смело напред!!!

ПС. Забравих да спомена, че имам проблем с теглото и заради инсулинова резистентност, която компенсирам със Сиофор. Не ги разграждам пустите му въглехидрати и ми се лепят, ли лепят...  Confused
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия