Как печете бутер тесто,за да не става ронливо

  • 3 162
  • 11
Всеки път като пека нещо с бутер тесто става направо на прах като се яде, надува се отгоре и не е много неприятно, ако има плънка. Искам да направя нещо с плънка, но как се процедира, за да не става ронливо.
Дали се разточва?
На силна или на слаба фурна се пчеч?
Замразено ли се прави или вече поомекнало?
Дайте съвет  Praynig Grinning
Виж целия пост
# 1
Ами аз го пека в предварително загрята фурна, на 220 С, размразявам предварително и не разточвам. Мисля, че на самия пакет си има указания Peace
Виж целия пост
# 2
Има да, аз уж се опитвам да е както там е описано , но все е ронливо.
Виж целия пост
# 3
Ами то и мойто става ронливо... и се надува Confused И докато е топло, е супер, ама като изстине, стои като гумено Rolling Eyes
Виж целия пост
# 4
А защо да не става ронливо? Аз досега си живеех с мисълта, че така е нормално.
Виж целия пост
# 5
При мен е най-добре фигурките да са малки, т.е. триъгълни банички примерно. Да се изпекат хубаво. Да не е както в техните рецепти на цели пластове, или като рогчета тънки дълги.
На силна фурна, над 200. И отгоре мажа с яйце и винаги поръсвам сусам. Като хване поричка гася, така си знам. И вадя, не ги оставям върте, веднъж цъфнаха.

Много хубаво става, никога нямам проблем. С размразено тесто работя.
Виж целия пост
# 6
Не се рони чак толкова, ако още горещо се извади от фурната, наръси се с вода и се покрие с кърпа да се задуши  Peace
Виж целия пост
# 7
На мен ми харесва като е хрупкаво, но като истине наистина става като гума. Подозирам, че причината е в маргарина вътре (нали не се заблуждавате, че БУТЕР-тестото е с масло #2gunfire)
Виж целия пост
# 8
това е бутер тесто и трябва да стои пухкаво /не глетаво/и да има много пластове.Самото тесто се пече в силно загрята фурна за кратко и тестото не трябва да е съвсем отпуснато преди печене .
Виж целия пост
# 9
Ами то и мойто става ронливо... и се надува Confused И докато е топло, е супер, ама като изстине, стои като гумено Rolling Eyes

И при мен е така Confused
Виж целия пост
# 10
аз като правя банички,примерно триъгълни,слагам плънката в средата на квадрата,загъвам и става триъгълник,после притискам леко баничката,намазвам с яйце отгоре и пека в силно загрята фурна.Стават нормални,не прекалено ронливи
Виж целия пост
# 11
А забелязали ли сте разликата между това,което ние печем от бутер-тесто и това,което се продава готово опечено и пакетирано(кроасани,соленки и др.)?Защо пакетираните кроасани например не са ронливи и глетави?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия