Болки в гърдите

  • 396
  • 4
Момичета каже те ми моля ви нормално ли е това. Когато Дани засмуква зърното получавам много силна болка в зърното. Имах рагади, но те минаха и сега зърната ми са спокойни, но болката продължава.
Кърмя на поискване, защото ми се струва, че това е най-добро, а и бебенцето ми все още е само на 23 дни.
Благодаря на всички, които ми отговорят.
Виж целия пост
# 1
Когато Дани засмуква зърното получавам много силна болка в зърното.
При засмукването на зърното в самото начало и мен ме болеше.Сещам се как стисках зъби....С времето болката отшумя.
И аз като теб се чудех дали това е нормално.Имаше подобна тема, която тогава прочетох и се успокоих.
За кърменето на поискване-правилно си решила Peace
Успех  bouquet
Виж целия пост
# 2
Как поема зърното? За добро поемане на зърното е добре едно 2-3 см от зърното + ареолата да са навътре в устичката на бебето.
Пробвай да погалиш устенцата със зърното и като зяпне, да го сложиш вътре, а не да го засмуква чрез вакуум навътре сам.
Виж целия пост
# 3

Пробвай да погалиш устенцата със зърното и като зяпне, да го сложиш вътре, а не да го засмуква чрез вакуум навътре сам.
Точно така правя, но пак има болка.... Дано с времето премине  Laughing
Виж целия пост
# 4
И аз имах такива болки до към края на 2-рия месец, но отминаха.
Аз чак притропвах с крак от болка, но бях решила ако ще и да трае цяла година да стискам зъби в името на бебчо. След 2-ри - 3-ти месец кърменето става удоволствие а болката изчезва.
Все още се кърмим на поискване и не мога да ти опиша колко е сладко бебо сам да си хване гърдата и да си я намести в устичката, супер е!
Поздравявам те и аз за избора ти и пожелавам при теб да изчезнат по-бързо болките.

По принцип става така защото зърната са много чувствителни и постепенно от сукането стават като гумени.Това може да се предотврати само ако по време на бременноста се подготвят чрез обтриването им и масажиране (с гармастан също).Но това пък от своя страна е опасно при някои жени ,щото има опасност да получат контракции( както  аз например бях с контракции от 5-тия месец до края) и затова не съм го правила.
Ще те посъветвам нещо което на мен много ми помогна: Не си мий зърната преди сукане, изобщо не ги мий много често, ами след като бебето се насуче ги намажи с кърма и ги остави да изсъхнат на стайна температура.
Аз въпреки, че ги мазах с какво ли не, не помогна, само това.
Малко е  cold, ама в името на бебето...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия