Боарон срещу класическа хомеопатия - защо?

  • 12 971
  • 8
Малко предистория: Лекарката ни (педиатър+хомеопат) предписа лекарството Hamomila на малкия и ни посъветва да го търсим в хом.аптека на "Красно село", където се продават продукти на Боарон. По редица причини не можах да стигна до там и отидох да го купя от аптеката на ул. "Чаталджа", която също е хомеопатична. Там, виждайки рецептата, аптекарката ми обясни, че може да ми приготви лекарството, но не на гранули, които да разтварям във вода, а на готови капки. На практика ми обясни, че ми дава същото лекарство, същата потенция, но приготвено при тях. Освен това много мило ми обясни колко лош хомеопат е лекарката, щом предписва лекарство на Боарон и да я снемя незабавно. Услужливо ми връчи телефон на друга лекарка. Етиката няма да коментирам. Не съм много запозната, но не виждам разлика между висамин С, напр. произведен в гр. Дупница и внесен от Франция. Камо ли по това да съдя за качествата на лекаря. Да не говорим, че след направено проучване установих, че Боарон-овата Хамомила е 20% по-евтина.

Много силно ме вълнува въпроса защо е това противопоставяне. То само наша родна българска картинка ли е или по цял свят е така?Нали Боарон-овите лекарства също се предписват от хомеопати?

Ако обясненията ми не са достатъчни, мога да дам още информация.
Виж целия пост
# 1
Нашата лекарка също е класически хомеопат , но е предписвала на Валери боаронски лекарства. Обяснявала ми е ,че по-ниските потенции мога да ги намеря в определена аптека в Добрич/ живеев тук /. Иначе високите  потенции са английски и ми ги отделят на гранули в отделно пакетче , но пак е същата аптека.

Струва ми се,че случая при теб е,че въпросната аптека са искали да ти пробутат техни лекарства и да ти препоръчат някоя тяхна близка лекарка.
Типично български случай , според мен Wink
Виж целия пост
# 2
Нашата също е класически хомеопат , педиатър , а изписва само Боаронски , понякога и по 2 лекарсктва , което до колкото знам е недопустимо  ooooh!
Виж целия пост
# 3
Нашата също е класически хомеопат , педиатър , а изписва само Боаронски , понякога и по 2 лекарсктва , което до колкото знам е недопустимо  ooooh!
Класическия хомеопат не предписва Боаронски продукти.  Peace
Най-добре да потърсиш наистина класически хомеопат.Казвам го от личен опит с така наречените Боаронски хомеопати.  Hug
Виж целия пост
# 4
marinna2 кой е вашия хомеопат?Сори за спама  Sad
Виж целия пост
# 5
Ако на рецептата е пишело и други хомеопатични лекарства освен camomila, може за това да се е възмутила продавачката. Течните препарати в хомеопатичната аптека са по-скъпи от тези на гранули, заради стъкленото шишенце и по-голямото количество течност което ти сипват в него. Гранулките там ги приготвят като ги заливат със съответната течност. Споко, не си ги бъркат там, разтворите са готови. Не вярвам да са нямали гранулки, които да залеят в момента, най-вероятно са искали да ти пробутат по-скъпата субстанция.
Няма разлика в хомеопатичните моно препарати, дали са на Боарон, или на Хелиос, все тая. Важен е начина, по който се предписва. Според начина на предписване делим хомеопатите на класически и други. Имаше цяла тема за разликите между двете школи. А на продавачката не и обръщай внимание, и аз като отида да купувам в обикновена аптека моно препарат, фармацефта се опитва да ме убеди, че не ми трябвало 30 сн, то разбираш ли било за хронични случаи, ами ето на и 9сн ще ми свърши работа (те просто това имат в момента). Да тръгна да му се сърдя за невежеството ли, или да му изнасям лекция...
Виж целия пост
# 6
Благодаря, че ме светнахте! Светла, надявах се точно ти да се включиш! Можеш ли да дадеш линк към тази тема? Аз пуснах търсачка, но прегледах само заглавията.
Да, на рецептата имаше написано още едно лекарство, но то беше от миналото посещение. Просто лекарката използва същата бланка, а подчерта да купя и давам само второто.
Аз пък си мислех, че разликата е в първоначалното интервю, което при нас трая 2,30 часа. Мислех си, че боароновите хомеопати не го провеждат.
Бихте ли ме светнали?
Виж целия пост
# 7
Провеждат го и боаронците но защо и те не знаят.
Виж целия пост
# 8
Ето я темата: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=60438.0
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия