белег

  • 724
  • 13
преди около два месеца дъщеря ми си сцепи челото .раната зарастна и сега има естествено розов белег около 1см.та питането ми е сега ако започна да го мажа с нещо късно ли е ,с какво и въобще имат ли някакъв ефект тези мазила .и ако не го мажа такъв розов ли ще остане белега и за цял живот ли?
Виж целия пост
# 1
Здравей Simple Smile
Мисля,че в твоя случай отговор и то точен би получила от лекар -специалист.Така ,че по добре   направи консултация Simple Smile
Виж целия пост
# 2
сигурно-но аз търся мнение на препатили  Simple Smile все пак не питай старило,а питай патило ...  Joy
Виж целия пост
# 3
Аз например имам белег около два см на ръката си който ми е от дете.Не съм го мазала с нищо  и не се е махнал. Sad.бях се порязала.
Дано пък тези мехлеми които съществуват на пазара да са ефикасни.
Виж целия пост
# 4
аз знам за контратубекс.трябва да се изчака около месец след нараняването и да се маже доста време.
Виж целия пост
# 5
Не съм от патилите с белези от рани, но оправих и дъщеря ми и мен от белези от варицела с "Мадеказол". Мисля, че дори и да не помогне няма да навреди - можеш да пробваш.
Виж целия пост
# 6
... аз знам за контратубекс...
При Александра не помогна ... дали не започнахме на време, дали не бяхме настойчиви ... не знам ... започнахме, когато GP-то ни каза и сме я мазали сутрин и вечер месеци наред ...


Не го знам  newsm78
Виж целия пост
# 7
Аз съм ползвала Мадекасол. Целта е да се образуват нови клетки, затова белегът ми започна да се лющи- аз се уплаших и спрях да го ползвам. После като мина малко време видях, че доста и избледнял, т. е имаше ефект все пак. При мен беше от изгорено. така или иначе сега нямям белег, но се оправи окончателно за около 5-6 години.Тогава ми бяха казали, че този мехлем е за пресни рани, но незнам пак. Той тогава беше съвсем нов и ни го доставиха с поръчка, почти никой не го беше чувал.
Виж целия пост
# 8
Здравейте,
Аз за такива неща не съм го ползвала но за операции не ми помогна Мадекасола. Макар че беше доста скъпичко...
Виж целия пост
# 9
Контрактубекс е подходящ при релефни белези. И иска упорито слагане, месеци наред. Освен Мадеказол има още едно мн.добро лекарство - Цикатрен, но за съжаление още го няма в БГ. На мен ми го пращаха от Испания.
Виж целия пост
# 10
 Благодаря момичета.какви са цените горе долу на тези мехлеми?нашият белег не е релефен,ако има значение...
Виж целия пост
# 11
Здравей,
До колкото си спомням Мадекасолът струваше около 7лв. Но за другите нямам представа.
Виж целия пост
# 12
Последно купихме Мадекасола около 8лв-той беше за вдлъбнати рани, а Контрактубексът е 10-12лв-за релефни. Мажа каката с първото вече повече от месец-не виждам промяна, но други, които не я виждат ежедневно казват, че има. Ако не се оправи с упорито мазане мисля да й търся лепенки Цикакеър. Четох някъде, че са ок.70лв., но стават и за много стари белези.
Виж целия пост
# 13
Аз си бях порязала дълбоко носа в 1 ламарина и ходих в спешното да ме лепят. Веднага започнах да мажа с Контрактубекс - пише, че и за стари белези помага. Много приятно мирише и е безцветен. Струва някъде 12-14 лв, но ефект има - трябва да се маже няколко месеца, като  1 тубичка се използва макс. 1 месец / трайност след отваряне/.
При мен остана една тънка ивичка, която се вижда, ако се вгледаш. Определено съм много доволна и го препоръчвам! Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия