Изследвания за операция на малко бебче

  • 627
  • 7
  Моето бебе има едно козметично дефектче, което трябва да бъде отстранено (може би с местна упойка само), но пак го водят операция.
  Изненада ме, че ни дадоха талони за : пълна кръвна картина, биохимия, урина, рентген на дефекта, рентген на белия дроб), ехография на черен дроб при гастроентеролог и мнение от педиатър. Аз отказах рентгена на белия дроб тъй като дефекта е доста далеч оттам, а те го искат за да са сигурни че бебо е здраво (нали се прави кръв и урина).
  Много ме притеснява, че толкова много кръв ще вземат от вената, а не от пръста - ходихме в ДКЦ и отказаха с думите "много е малко бебето - на 5 мес. как ще я намерим тази вена и въобще за какво е всичко това? Прилича ми на "синджир марка"". Значи аз не знаех какво е това, но ми обясниха, че се навързват доктори на "синджир" да вземат повече хора пари от талоните.
  Моля ако някой е минал през това да ми каже правили ли са всичко това. Не ми се дупче бебе във вена и облъчва на рентген заради нечии сметки.
Виж целия пост
# 1
Мога да ти помогна за ПКК.

Знам че по принцип ПКК се прави от вена, за децата обаче от пръсчето, но само някой лаборатории правят ПКК с кръв от пръстче.
Ние си правихме задължителните изследвания във Вита (ПКК от пръстче). Лабораторията им работи със ЗК. Можеш да се обадиш по телефона, да обясниш за какво точно става дума, те ще ти дадат информация.

За ренген на бял дроб, искат го за всяка една операция, независимо дали за бебе или за голям човек. Не знам дали ще се навият да оперират без ренген, но аз преди 3 месеца разбрах от епикризата на Мая, че и е правен ренген на бял дроб веднага след раждането  #Cussing out Никои не ме е питал, никои не ми е казал  #2gunfire Както и да е, ренген се прави и на новородени, за твое успокоение  Hug

Успех и целувки на бебочеството  Heart Eyes
Виж целия пост
# 2
незнам какво имаш впредвид козметична операция?
На моя Николчо миналия месец му правиха операция за отстраняване на хемангиом на челото. Направиха същите изследвания Peace Упойката при нас беше пълна обаче и докторите казаха, че в този случай си е за пълна упойка. Кръв ни взеха от вената в Пирогов
Виж целия пост
# 3
 Ами имаме едно израстъче, което виси на кожичка и буквално може да се отреже. Обикновено ги вързват с конче в родилния дом, но аз исках уж да е цивилизовано и сега се натресох на това. Току що говорих с джи пи и  ми каза, че искат да ме минат по пътека и ако няма всички изследвания не могат да вземат 500 лв. от здр. каса. Според нея на бебе което няма 7 кг. не може да се точи толкова кръв (самите лаборантки ни върнаха) и ми обеща да ме уреди при дтуг хирург.
 Ритка, рентгена на белия дроб е да се докаже, че бебето е здраво, това не е ли ясно ако са добри изследванията и да се чуят на слушалки гърдите. Аз не мисля, че е оправдано в нашия случай, прави се на новородени ако има проблем ...
 Все пак благодаря за отговорите Simple Smile)
Виж целия пост
# 4
Рентгена на бял дроб е заради упойката, по скоро заради интубацията при общата такава. Вероятно в конкретния случай наистина е заради пари цялата галимация.
Успех, миличка!
Виж целия пост
# 5
Израстъкът има ли си наименование? Просто естетично ли те дразни, или е опасен? Къде се намира?

Щом е толкова малък проблема защо не изчакаш да порастне малко, ако не намериш друг хирург?

За пореден път се възмущавам. Аз съм от лекарско семейство и по принцип винаги съм защитавала мед. лица, но напоследък се сблъсквам с такива случаи, че вечеее.... Sick
Виж целия пост
# 6
За операцията на сина ми искаха - ПКК с време на кървене и съсирване, кръвна група, урина... и друго - нямаше.
Пак с пълна упойка - над 2 ч. операция (пластика на небцето)
Рентген на бял дроб му е правен многократно, защото като бебе имаше пневмония. Но за операцията не са му искали. Беше на 1 год.
Виж целия пост
# 7
Израстъкът има ли си наименование? Просто естетично ли те дразни, или е опасен? Къде се намира?

Щом е толкова малък проблема защо не изчакаш да порастне малко, ако не намериш друг хирург?

За пореден път се възмущавам. Аз съм от лекарско семейство и по принцип винаги съм защитавала мед. лица, но напоследък се сблъсквам с такива случаи, че вечеее.... Sick

  Не е опасен, но сме госпожица и не е редно да ходим с такива работи Simple Smile)) А нямам време да чакам, че ще заминаваме за чужбина за дълго и искаме каквото може здравословно да изчистим. А миналото лято оперирахме другото дете и то за по-сериозно нещо -нищо не искаха само ПКК + време на кървене и съсирване и урина. Даже сега отидохме при същия хирург и като му казах "Тогава миналата година защо нищо такова не искахте като оперирахте голямото?" и той "Ми те много неща се промениха ..." На племенничката ми миналата седмица й вадиха сливици с пълна упойка - пак нищо не й искат.
  Сега като сте ми отговорили че рентген на бял дроб се прави заради упойката не знам какво да мисля, да не стане някоя беля затова че съм го отказала... Ще мисля още явно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия