Материални или духовни сме?!

  • 1 763
  • 46
Определено смятам, че ние сме най-голямото зло, дето можеше да се случи на земята. Материални сме до безобразие. Духовното, колкото и да го има, е в минимални количества в хората. Хищници дотам, че и себе си унищожаваме. Не се съобразяваме с природните закони, налагаме свои измислени правила и норми, а дори и тях не спазваме. След нас - бетон.
Имаме ли шанс?
Виж целия пост
# 1
Някои имат.
Животът ни го налага.
Имам 2 духовни приятелки...  Peace
Виж целия пост
# 2
чашата е пълна до половината ... така мисля
Виж целия пост
# 3
чашата е пълна до половината ... така мисля
Много правилно мислиш.   bouquet
Виж целия пост
# 4
Гледайте по-ведро! Бетон и двуличие навсякъде, така е.

Важното е в нас да не го допуснем Simple Smile А без материалното не можем  Peace Иначе светът щеше да бъде слънчево-дъждовна Индия или спокоен Непал Simple Smile
Виж целия пост
# 5
За съжаление парите и положението, са властелините на нашия живот. И не е от днес. В миналото също е било така. Дори повече. Малко са тези, които виждат духовното. Тъжно ми е, че в борбата си за пари, хората толкова са се самозабравили, че забравят да живеят.#Cussing out Моля ви, ако имате такива хора до вас, събудете ги..
Виж целия пост
# 6
И какво като виждам духовното.....нищо Sad Никой не ми отвръща със същото  Crossing Arms
Незнам дали има такива хора като мен или може би аз съм единствен екземпляр,но за мен материалното не означава нищо ако духовно не съм добре.
Виж целия пост
# 7
И какво като виждам духовното.....нищо Sad Никой не ми отвръща със същото  Crossing Arms
Незнам дали има такива хора като мен или може би аз съм единствен екземпляр,но за мен материалното не означава нищо ако духовно не съм добре.

Взе ми думите от устата/клавиатурата. Абсолютно съгласна съм - без духовното, материалното не струва. И пак си е до човек.
Виж целия пост
# 8
ако търсиш отплата в духовното, значи за теб чашата е празна до половината...
някак е противоречиво и то много
Виж целия пост
# 9
И какво като виждам духовното.....нищо Sad Никой не ми отвръща със същото  Crossing Arms
Незнам дали има такива хора като мен или може би аз съм единствен екземпляр,но за мен материалното не означава нищо ако духовно не съм добре.

Взе ми думите от устата/клавиатурата. Абсолютно съгласна съм - без духовното, материалното не струва. И пак си е до човек.

Аз пък мисля, че без материалното - духовното не би се появило никога като тема за обсъждане......само добре нахранен и напоен човек би могъл да си позволи да се отдаде на философстване и опити да открие красотата в ежедневието и отношенията между хората........гладен ли си, нещата стоят по друг начин...........точно цивилизацията ни е позволила да притежаваме тази духовност
Виж целия пост
# 10
Определено смятам, че ние сме най-голямото зло, дето можеше да се случи на земята. Материални сме до безобразие. Духовното, колкото и да го има, е в минимални количества в хората. Хищници дотам, че и себе си унищожаваме. Не се съобразяваме с природните закони, налагаме свои измислени правила и норми, а дори и тях не спазваме. След нас - бетон.
Имаме ли шанс?

Недвижими имоти, мерцедеси, нокии, дрехи, пичета. Ако ги нямаше какво щеше да има според теб? Джанки и скара.
Виж целия пост
# 11
И какво като виждам духовното.....нищо Sad Никой не ми отвръща със същото  Crossing Arms
Незнам дали има такива хора като мен или може би аз съм единствен екземпляр,но за мен материалното не означава нищо ако духовно не съм добре.

Взе ми думите от устата/клавиатурата. Абсолютно съгласна съм - без духовното, материалното не струва. И пак си е до човек.

Аз пък мисля, че без материалното - духовното не би се появило никога като тема за обсъждане......само добре нахранен и напоен човек би могъл да си позволи да се отдаде на философстване и опити да открие красотата в ежедневието и отношенията между хората........гладен ли си, нещата стоят по друг начин...........точно цивилизацията ни е позволила да притежаваме тази духовност

Великият Алеко го е казал много преди нас "Разни хора - разни идеали"  Wink
Виж целия пост
# 12
Аз съм за "златната среда"  Hug
Виж целия пост
# 13
За да достигна същината на удоволствието от досега с духовното, леееко минавам през материалното: хубавата музика се слуша на хубав плеър, хубавите книги имат хубави цени, хубавите гледки се откриват от терасите на скъпи хотели, хубавият вятър се образува покрай хубава кола по магистралата, а хубавите мисли ми идват след особено хубавото вино от по 25 бутилката. Grinning
ПП Не ми приемай мнението буквално. Само хубавите части Wink
Виж целия пост
# 14

Великият Алеко го е казал много преди нас "Разни хора - разни идеали"  Wink


Не мисля, че в човека, който проси на улицата можеш да откриеш много духовност......парите са символ на времето.........чрез тях ние си купуваме времето на сеяча, копача, берача и използваме това време за да четем, слушаме музика, гледаме звездите........ако ти се налагаше сама да си сееш житото за хляба или да ходиш на лов за вечеря, нямаше да имаш време да бъдеш духовен
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия