Болки ниско долу в начална бременност. До кога продължиха вашите?

  • 5 749
  • 39
Скъпи дами, аз като новобранец да попитам, че ме тресат едни притеснения страшни-ужасни... Колко време ви траеха болките ниско долу в корема? При мен почнаха някъде седмица преди очакваната и недошла менструация и продължават още ( т.е. вече около 2 седмици) на няколко по-изявени спазъма на ден. Бях на лекар, имам потвърдена бременност, но не ми казаха нищо конкретно засега освен да си пия "нош па" ( аз гледам да устисвам и без).Имам следващ преглед идната седмица, но ще оценя малко споделен опит и преди това. Благодаря!
Виж целия пост
# 1
Ами и аz съм о6те доста в началото 7г.с. и вече престанаха...само ако ряzко ставам ме преряzва ниско долу...или отляво или отдясно,но мисля че това е нормално....
Виж целия пост
# 2
Доколкото си спомням май до края на третия месец Rolling Eyes И аз не пиех нош па. Търпях. Гинеколога ми беше казал че някои жени имат подобни контракции през цялата бременност.
Виж целия пост
# 3
моите контракции продължиха през цялата бременност.Моят съвет е да си пиеш но-шпа,а ако имаш притеснения,посъветвай се с гинеколог преди датата за преглед.Успех и лека бременност!
Виж целия пост
# 4
И при мен бяха почти през цялата бременност, най-осезаелно през първия триместър.
Виж целия пост
# 5
моите контракции продължиха през цялата бременност.Моят съвет е да си пиеш но-шпа,а ако имаш притеснения,посъветвай се с гинеколог преди датата за преглед.Успех и лека бременност!
Все едно аз съм го писала. Peace
Виж целия пост
# 6
Първите 2-3 месеца.
Виж целия пост
# 7
..... не ми казаха нищо конкретно засега освен да си пия "нош па" ( аз гледам да устисвам и без).

Няма какво да устисваш и без!  Naughty Първите три месеца са най-рискови. Но-шпа е безвредно и има функцията да отпуска гладката мускулатура, т.е. да намалиш риска от спонтанен аборт!
Мен ме заболя единствено веднъж, като обикалях центъра като кон полугола на вече захладняло време, след това се срещнах с мъжа ми, скарахме се за няква глупост и от нерви получих такива болки. Обадих се на гинеколожката и ми каза 3 дни но-шпа и легло. След това се пазех повече. Имала съм единични случаи да ме заболи и процедурата е същата - но-шпа и легло. Но не ми се е налагало да пия повече от 2-3 дни. Болки по 2 седмици не съм имала. Иначе към 4-ти месец изчезнаха. Лека бременност!  bouquet
Виж целия пост
# 8
А и това с "устисването" да добавя:
Това казах и на моята лекарка като й звъннах "Ама мен не ме боли силно, защо да пия" и каза "Това, че не те боли няма значение, матката се опитва да изхвърли плода".
Така чеее... ти ако се правиш на герой, тя си контрахира без да я е еня какво си мислиш ти. Контракцията е свиване на мускула, тя "помпа", за да изтласка плода навън. Но-шпа успокоята мускула /матката/ и той спира да се съкращава и бебето остава на сигурно. Опитах се ясно да го обясня, дано си ме разбрала. Hug
Виж целия пост
# 9
Ами мен ме боля цялата бременост. Ти нали лежиш? Боли ли, незвисимо дали си с нош-па или не само лежиш Crazy Айде успех и по-малко тревоги ти пожелавам Praynig
Виж целия пост
# 10
До края на 3м продължиха при мен тези болки и придърпвания.
Виж целия пост
# 11
Teamea, честита ти бременност!!!   bouquet

Да не те плаша, но моите болки започнаха още преди датат на очакваната менструация и продължиха през цялата бременност Sad....лекарства пиех непрекъснато за задържане и против контракции....спрях ги като влязох в 9- я месец....
Виж целия пост
# 12
До средата на 4-я месец.
После от средата на 8-я до края отново се появиха някакви наподобяващи предменструални болки ниско долу.
Виж целия пост
# 13
Благодаря много на всички за отговорите!Като си почивах тази събота и неделя усърдно (то и какво да правя в това чудно време) болките се уталожиха и вече не са така силни. Естествено, сега пък започнах да се чудя дали е нормално да не ме боли и какво ли значи това... Пълна параноя:)) Ще си разкажа всичко на докторицата вдругиден сутринта и се надявам прегледа да покаже, че всичко е ОК. Стискайте палци!
Виж целия пост
# 14
До края на 3м продължиха при мен тези болки и придърпвания.

  И при мен така.
  Пиех Но - шпа, както и други медикаменти, назначени от гинеколога.
  Успех!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия