Как се пържи риба?

  • 11 268
  • 19
смешен, но за мен труден въпрос
в какво брашно да я овалям -бяло или царевично, слага ли се сол в него и т.н. чакам вашите съвети, че съм една домакиня, мани мани
рибата е шаран
Виж целия пост
# 1
Рибата предварително се посолява. Оставяш я малко да си поеме солта /колко, обаче , не знам, предполагам към половин час./. Можеш да използваш и обикновено, и царевично брашно.
Виж целия пост
# 2
Точно.
Колко време си е въпрос на избор ... пък може и не само със сол да престоява. bowuu
Виж целия пост
# 3
Обожавам шаранът с панировка от яйце, царевично брашно и бира. Добавям и някоя пикантна подправка. Божествено е.
Виж целия пост
# 4
Аз като го пържа го сервирам със сос от оцет, чесън и лющян (леощян Laughing) ммммммммм
Виж целия пост
# 5
Аз правя каша от брашно и бира.Потапяш парчетата и ги пържиш.Става мммм...Пробвай ако искаш. cook
Виж целия пост
# 6
момичета,благодаря ви
довечера това ще е менюто
Виж целия пост
# 7
Аз като го пържа го сервирам със сос от оцет, чесън и лющян (леощян Laughing) ммммммммм

Извинете ме за тъпия въпрос но какво е лющян?
Виж целия пост
# 8
девисил
Виж целия пост
# 9
А една малка хитринка приемате ли? Когато пържа риба задължително в/у тигана слагам вестник за да не пръска всичко си попива в него.Е не е много по темата но дано ви е от полза Hug
Виж целия пост
# 10
А когато котлона е на газ няма ли опсност да се подпали ?
Виж целия пост
# 11
И моя е на газ ,тигана ми е по голям а и не слагам цялата страница а парче колкото да покрие тигана и все пак го наблюдавам Wink
Виж целия пост
# 12
Благодарско за идеята  bouquet , със сигурност ще я приложа Hug
Виж целия пост
# 13
това с вестника е супер идея,щото вече ми омръзна да чистя около печката
Виж целия пост
# 14
може и от тази по-дебелата хартия,в която увиват покупките в магазините.И още нещо важно-за да се намали до минимум миризмата на риба в помещението,в което пържите рибата,намокрете с оцет хартията, с която ще покривате тигана.Като поизсъхне,пак наръсете с оцет и така докато изпържите .
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия