кога си изградиха режим бебетата ви

  • 1 270
  • 22
синът ми е на 2 мес.и все още не мога да кажа,че има изграден режим на спане.наобяд заспива,но може да е в 12ч,в 1 или в 2.а пък вечер варира между 22.30ч. и 24ч.а следобед,когато му се доспи,си дремва понякога и за 30 мин.трябва ли да се притеснявам или все още е много мъничък и ще стане лека полека?как беше при вас?
Виж целия пост
# 1
Ами и ние все още нямаме стриктен режим за нищо. Както дойде така караме, и за яденето и за спането. Знам че не е хубаво така, но имам кой да се занимава с нея по цял ден и затова не се тревожа. Замислила съм обаче да предприема нещо по въпроса, крайно време е.
Виж целия пост
# 2
Още нямаме. Confused
Виж целия пост
# 3
петра още няма, а скоро ще направи година. явно си е до дете.
Виж целия пост
# 4
За истински режим май по-късно може да се говори. Но според мен можеш да му "помогнеш" да си ляга по-рано вечер, като начало. Ние правехем като вас с каката- заспиваше късно и после винаги е имала проблеми със съня. Сега със сина ми(на същата възраст като твоя) се опитвам вечер най-късно в девет да е изкъпан, накърмен и в стаята , в леглото да спи. За сега в девет и половина вече е заспал. Дори и да се събуди, може да ида да го приспя, но излизане от стаята до сутринта-няма. През деня и той все още няма режим, но се опитвам да спазвам следната последователност след обяд: ядене, "дейност", която включва смяна на памперс, гукане и тн, спане(съвет от единствената книга, която имам). Гледам будуването да е около час, после около час спи. Предиобяд заспива към 10 до 12. Признавам, че съм по-стриктна с него, но ги гледам и двамата сама, и с тази малка "кака" нямам избор. Та моя съвет е(като на препатила)-започни по-рано да го приспиваш вечер!
Виж целия пост
# 5
Много е мъничък, за да има какъвто и да е режим Grinning. Все още това, което прави бебчо е да спи и да яде (е, и да пълни памп-а, разбира се Wink)...
Чак към годинката започват да си изграждат някакъв режим, който все пак е ориентировъчен... Ето как е при нас - спим три пъти на ден - сутрин около 2часа, след като се наобядва около 2 часа, привечер - около 1 час... (всеки път, обаче, часът на лягане и ставане е различен). Вечер, обаче, се къпем в 19.30, суче и в 20.00 е легнала...
По-нататък спането привечер ще отпадне и ще останат само предиобедното и следобедното... след още време ще отпадне предиобедното и ще остане само едно спане - след обяд - и така поне до първи клас Grinning...
Това е. Успех Grinning
Виж целия пост
# 6
След шестият месец.
Виж целия пост
# 7
И на мене ми се струва, че е рано за режими на тази възраст.Аз за сега удрям дупе в тавана за това че поне вечер не ме буди за ядене. Mr. Green
Виж целия пост
# 8
Вечер, обаче, се къпем в 19.30, суче и в 20.00 е легнала...

И не се ли буди през нощта? Ако моята заспи в осем или девет, след един час е вече будна.
Виж целия пост
# 9
що и моите не се будят нощем. вечер лягат към 21 а кога заспиват е различно и сутрин стават към 9. режим имат 7ми месец някъде
Виж целия пост
# 10
Ние за спането все още нямаме режим но яденето си ни е през  3 часа, просто на такъв интервал огладнява и търси да цоца.Мисля, че сме още малки за да и налагам някакъв режим.
Виж целия пост
# 11
   За нощния сън спазвахме да я слагаме в леглото към 8 и й стана навик. Дотогава си играем с нея или я занимаваме за да се измори. Някъде към  третия месец и без игри започна да й се приспива и да чукна на дърво, засега е като часовник.
   За дневния сън нещата се променят през няколко месеца. Но общо взето през три часа й се приспива. Ако легна с нея - спи, ако не - пропуска. Laughing
Виж целия пост
# 12
И нашия син спи,когато му се спи и засега е без режим.
Виж целия пост
# 13
Пламен още няма режим. Но аз и не настоявам да му го правя. Когато иска яде, когато иска спи. Митко чак след годинката си установи някакъв режим. 
Виж целия пост
# 14
Ние така и не изградихме режим ... може би чак сега в яслата се очертава, ама през почивните дни немога да я накарам нито да яде, нито да спи, когато трябва ...  прави го когато тя пожелае ...  Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия