Куклен театър - за 2-годишни - препоръчайте ми!

  • 2 761
  • 21
http://www.programata.bg/index.php?page=theatre&ln=1&city=1

тук открих това
За граховото зърно - пише че е над 3г.
за маугли, червената шапчица  -пише само че е за деца
за другите - над 5г.

не съм водила Ели още на куклен театър, само на Нова година гледахме куклена постановка на живо, в едно детско клубче и много й хареса - искам да я заведа на нещо, но искам да улуча да е интересно за възрастта й.

Ако някой е водил малките си деца на тези постановки - моля , препоръчайте ми, коя е добра!

 Hug
Виж целия пост
# 1
Заведи я на "Любопитното слонче". Елора беше по-малка като я водих, но не мръдна през цялото време. Постановката е с хора, облечени като животни - много шарено и ефектно.
2 год. не е подходяща възраст за кукли, не могат да се съсредоточат толкова и им става скучно Peace
Виж целия пост
# 2
мерси! жалко че "Любопитното слонче" са го давали днес, за утре нямат постановка.
Мислех си, че им е по-интересно с кукли? но явно бъркам. хм ... но ако утре се накумим, ще идем и на куклена постановка, пък както стане - тамън ще видя дали й харесва или не
Виж целия пост
# 3
виж програмата на театър Ариел. Имат една постановка за Мечо Пух, казаха че става за 2г.
Виж целия пост
# 4
Иво е любител (2г5м) .Най-подходящи са на АРИЕЛ- Меца се задави и Мечо пух. В София Ленд Трите прасенца, ама нали го закриват Sad
В едно ново клубче Приказка без край бяхме на Красавицата и звяра, а утре сме от 11ч пак там на Приказка със сладоледи. Да не стане като реклама, ама според мен е супер. Координати: http://www.prikazka.net/
Заповядайте с нас Hug
Виж целия пост
# 5
да, на Ариел пише че са подходящи за всички възрасти - има постановка "За слончето Ялмар" утре в 11ч и "Палечка" - за най-малките в Лагера пак в 11ч
Знае ли някой в Лагера къде е театъра - пише бл.19

Не видях постановка "Мечо пух" на Ариел - може би този сезон да нямат
Има "Мечо пух" в младежки театър.

а клубчето изглежда супер!! доколкото виждам е съвсем новооткрито! Може и да се видим утре там  Grinning
Като гледам и цената е само 3лв  - децата без родители ли гледат театъра? Родителите къде седят?
Колко време продължават постановките?
Виж целия пост
# 6
Надявам се , ако дойдете да ме познаеш по аватара Simple Smile
Децата са в една зала със сцена- може и родителите да влязат вътре- ако не -седят отпред в кафето-има камери и ги гледаш на монитора.
В Лагера ще се опитам да ти обясня къде е залата- в един блок е , бивш клуб на СДС, малко е студено там. Намира се- ако се движиш в локалното на Борис от Руски паметник, посока Красно село, след ГУСВ има градинка, след градинката надясно в пряката се завива, мисля се пада третата пряка наляво, блока е перпендикулярен на локалното. Входа е отзад!! пиша го, че ние първият път доста обикаляхме. На АРИЕЛ постановките, които пише, че са за най-малките са по 40 минути, което  е важно. Не съм съгласна, че за малките не са подходящи кукли-напротив- първият път гледахме Мечо Пух и тъй като геройте му бяха познати не се изплаши от доста експресивните актьори (бая викаха Simple Smile). Но синът ми си е наистина запален-един път отидохме на детска постановка, оказа се, че са болни актьорите и гледахме доста модернистичен прочит на Червената шапчица, аз леко се стреснах, но той 1ч и 10мин не мръдна. Така, 4е си е и до дете.
В клубчетата хубавото е, че ако на детето не му хареса, или му омръзне- отива в друагат зала със "замъка с топките" (Ивчо така го нарича) и многото играчки и е лесно...В истински театър е по-неприятно, ако се размрънка.
Виж целия пост
# 7
Ние сме ходили на "Слончето с розови уши" на театър Завеса, тоест в София ленд. Беше страхотно, на Кирчо много му хареса. Куклен театър е и децата участваха много добре с коментари.

Утре и ние се готвим за театър Ариел на Лидице.

Всъщност до сега сме ходили само в София ленд, все така се случва. Имаше една много глупава постановка, но не си спомням как се казва.
Виж целия пост
# 8
Водила съм Калоян на "Трите прасенца" в София ленд, много добра постановка и на Калоянката му хареса много, изгледа си я цялата, а нямаше още 2 години тогава
Виж целия пост
# 9
За граховото зърно беше хубаво; не е съвсем класическата приказка, леееко с чувство за хумор покрай нея върви сюжетът, но имаше много забавни неща - например как от две закачалки направиха крал и кралица.
"Любопитното слонче" също ставаше. Имай предвид, че не са кукли тип петрушки, а маскирани актьори.
Много, много хубава беше постановката на "Бяла приказка" по Валери Петров - изключително красив класически куклен театър. Препоръчвам го с две ръце, става и за съвсем мънички.
Коминкови приказки не са за двегодишни, бързо се сменят приказките и има един рошав актьор, от когото Ането се беше стреснала.
А защо не я пробваш с театъра в Ориндж - миналата година беше в неделя по обед, питай дали още го правят - имаха актриси от театъра на Гурко и правеха мини-спектакли за съвсем малки деца.
Виж целия пост
# 10
В Pizza Hut, на бул. В.Левски, всяка неделя има безплатен куклен театър.
Виж целия пост
# 11
Да ви кажа, днес ходихме да гледаме "Палечка" на Ариел Театър - ужасно съм потресена от бутафорния декор,който изобщо не се разбираше. Куклите бяха невероятно грозни и трябваше въображение, за да схванеш коя какво представлява....честно казано разочарована съм... Sad
Виж целия пост
# 12
тъй като живеем близо до ариел театър(в гео милев),сме посещавали доста постановки там
"мечо пух "и "задави се меца "са най -сполучливи и стават за малки дечица,имаше и за едно слонче с розови уши или нещо подобно,и то става Peace
разочарована съм от"червената шапчица"-една от любимите ни приказки,но я разказаха безобразно,също и новогодишния спектакъл не ми хареса
ходили сме и в кукления театър(централния),но там според мен е за по-големи деца,например "грозното патенце" беше с доста странни декори,крещяха,но пък "маугли"беше много приятно-но сюжета е за доста по-големи дечица
цените в ариел са от 2,50 до 5 лв билета,в зависимост от това колко близо до сцената седиш,и за деца и възрастни
аз винаги влизам с детето,не го пускам само

Виж целия пост
# 13
Днес ходихме на Маугли в Кукления театър. Постановката ми хареса, актьорите бяха чудесни и пресъздадоха джунглата много впечатляващо. На Стела много й хареса, при всяка смяна на действието питаше "нали ще има още картинки", но според мен тази постановка е за малко по-големи дечица, защото имаше доста ръмжене от страна на животните и едни такива призрачни гласове в началото... Даже едно детенце се разплака. Като цяло съм много доволна и смятам за сезона ходенето на театър да се превърне в редовно занимание.
А за театъра в Пица Хът чух много хубави отзиви, така че трябва и това да се изпробва.
Виж целия пост
# 14
Бяхме днес в "Приказка без край", но вместо "Сладоледена приказка" имаше "Червената шапчица" (разболели се актьори). Представяше го "Мариета и Марионета". Ивчо го изгледа, но аз съм меко казано втрещена - ако не знаете-ловецът се казва Евстати, а бабата Параскева, запознали са се на санаториум с Хисаря #Crazy, и ловецът попита бабата "Имаш ли от онези транквиланти?" #Crazy #Crazy #Crazy
Не стоях вътре, та незнам още какви бисери имаше, Margarita и Collibri могат да разкажат целия сюжет Joy
Аааа да, започна с урок по математика #Crazy, където на децата и част от родителите бяха раздадени листове със задачи newsm78, с отговор, А+Б+C=??? отговорът е "една тапа" Rolling Eyes Та така. За деца м/у 2-3години беше леееко странно. Снимка на куклите ще пусна после, ако някой има интерес. Йоан на Марги бабата я кръсти "баба Яга" Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия