Крива походка- ортопед?

  • 2 257
  • 8
Да мина направо на въпроса - детето проходи и досега ходи накриво с пръстчетата навътре или на пръсти.
Ходихме при д-р Драганов- каза, че нищо му нямало и за няколко месеца щяло да се оправи. Но вече минаха тези месеци и нещата не се подобряват, а май се влошават.

Ако има някой с подобен проблем, моля дайте ми съвет и координати на специалист в София-детски ортопед, който би ни обърнал внимание.

Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 1
http://www.einet.bg/~alexiev/
Виж целия пост
# 2
Евентуална консултация  и с невролог?За всеки случай!
Виж целия пост
# 3
Слагала ли си детето в проходилка?
На каква възраст е точно?
Трудно ми е да ти кажа нещо повече, без да виждам детето, но за не знам кой път искам да кажа - махнете го тоя Драганов! Пиар-а му е като на Азис - всеки е чувал за него, но с това се изчерпват нещата. Все едно не си била на ортопед - той си има една рецитация и само нея си пее, на всички майки казва еднакво, а после се оказва, че има много случаи, в които е пропуснал да заележи очевидни неща. Освен това е противник на рехабилитации всякакви, което е непрофесионално, защото понякога се налага. Моят син ходеше на рехабилитация в Красна поляна и там имаше разни случаи, които са закъснели с терапията заради "мъдрите" съвети на Драганов.
Мамите са ти написали, заведи детето на ортопед и невролог. Ходенето на пръсти понякога се дължи на мускулен спазъм, а не на ортопедичен дефект. Ако сте били в проходилка обаче, може да е лош навик, но е важно да се изчисти.
За ортопед препоръчвам Д-р Ефремов, Горна баня, зад института има един мед. център Ортомед. Ходи се с 260.
За невролог - д-р Тодорова, клиника за ДЦП - Красна поляна, бул Възкресение 1
Виж целия пост
# 4
Благодаря ви за отговорите мами!!!
Ще ви държа в течение как се развиват нещата. Стискайте палци да не сме закъснели!!  Sad

Слагала ли си детето в проходилка?
На каква възраст е точно?
В момента е на 1г. и 9м. както се вижда от лентичката. Късно ли е за терапия?  Praynig
Да, слагахме ме го в проходилка, но за по 10-15 мин от дъжд на вятър когато беше на 8-9 месеца. Не е седяло там постоянно.
 
Виж целия пост
# 5
Мисля, че винаги може да се направи нещо.
Не мога нищо да кажа, без да съм видяла детето, а и да го видя, аз не съм лекар и по-скоро само мога да кажа, че прилича на някое детенце, което се е оправило еди-как си, но това не е достъчно. Отидете при свестен лекар, като почнете с ортопеда, и с него обсъдете положението.
Дано да се оправи бързо!
Виж целия пост
# 6
Ние имахме абсолютно същият проблем.Моето дете дълго време е било в проходилка.На 1г.6м.я за ведох на ортопед.Той ми каза,4е при нея ходенето на пръсти не се дължи на вродено плоскостъпие(защото има и такива слу4аи),ами на повишен мускулен тонус на подбедрицата,и ни изписа рехабилитационни упражнение.Съвсем съвестно си ходихме на тях,малката много ги хареса,и ги изпълняваше с удоволствие-особено ска4ането върху топка,но 4естно да ти кажа,забелязвам съвсем малак ефект.Можеби пак трябва да се повторят процедурите.Това мога да ти кажа.Наистина ще бъде добре,ако вземете мерки в скоро време.Успех! Simple Smile
Виж целия пост
# 7
 firebirdА защо и на невролог?
Виж целия пост
# 8
Защото понякога дефектите в походката се дължат на повишен или понижен мускулен тонус, не на костите. А мускулният тонус се определя от нервните импулси, които дразнят мускула.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия