Слагате ли си маска, когато сте болни?

  • 3 138
  • 24
Пипнала съм някакъв вирус и както всеки път стигнахме до спор с мъжа ми дали трябва да си сложа маска. Детето ни не е малко- на година и 9 месеца е. Педиатърката каза, че няма смисъл от маска, защото 3 дни преди проявата на симптомите и 3 дни след това човек може да зарази другите. Ако детето в момента е с паднал имунитет, то ще се зарази независимо дали нося маска или не. И обратното. Мъжът пък казва , че ще вкарам детето в болница... Започнах да се притеснявам, пък и мир да е - сложих я тази маска. Но има ли смисъл?   newsm12
Виж целия пост
# 1
Не знам дали има смисъл наистина обаче аз съм с маска в момента поради същата причина . Моето дете е на 3г и 6м . Прекара бронхиален спазъм и му остана след това хремата вече 3 седмици. И тъкмо си мислех че са минали вече сополите а то се възобновиха наново . Оказа се че от моята хрема в момента и нейната намалена имунна система я е прехванало от мен . Не мисля че вече има смисъл от маската но съм с нея за всеки случай. А пък и на нея и е интересно сега .
Виж целия пост
# 2
Слагала съм първата зима,когато дъщеря ми беше на месеци.
Виж целия пост
# 3
Слагала съм когато беше бебе - сега не  Peace
Виж целия пост
# 4
И аз съм слагала , когато беше съвсем мъничка.
Виж целия пост
# 5
Не съм слагала, защото обикновено се заразявам от нея. Ако беше по-малка - да, сега, ако се наложи, може би - не.
Виж целия пост
# 6
никога не съм била с маска
Виж целия пост
# 7
Никога.
Виж целия пост
# 8
Ние и до ден днешен си слагаме / и тримата имаме свои маски/. Ако някой се е разболял, не виждам защо зорлем ще разболява и другите /говоря при силн хрема с кихане/.
Виж целия пост
# 9
Аз не съм се разболявала сериозно досега, но щом детенцето  вече не е бебе, не мисля че толкова трябва да се пази!Ако е мъничко и крехко-"Да", но то си е вече детенце...не знам може и да не съм права... Thinking
Виж целия пост
# 10
Не.

Вирусните заболявания имат инкубационен период и преди появата на симптомите няколко дни до седмица предварително човек е зарАзен за другите, без да знае. Така че не виждам смисъл.


П.П. Има смисъл, ако ходите на гости при други хора, при посещение на вече болен човек, но ако живеете заедно - няма основание, както ви е казала педиатърката. 
Виж целия пост
# 11
Аз слагам,защото малката пипва за секунди вирусите ooooh!Особено ако спим заедно дори спя с маската.Гадно е ,ама дечко да е здрав
Виж целия пост
# 12
Слагала съм си еднократно,когато детето ми бе6е на 5-6 месеца.Едвам я изтърпях,имах 4увството,4е ще умра от задушаване,но търпях.
Сега ако съм леко настинала,не си слагам маска,просто ограни4авам по-близките контакти.
Но ако (недай си Боже)ме хване нещо по-сериозно,мисля,4е пак бих си сложила.
Виж целия пост
# 13
Слагах 1 път когато малкия беше на 2 месеца и то само като го хранех, сега не слагам,не виждам смисъл всички в къщи да ходим с маски.Както са ти обяснили по-горе вирусите си имат инкубационни периоди и никога не можеш да знаеш дали си заразна или не.Колкото и да ни се иска не можем да си предпазим децата от всички болести.
Виж целия пост
# 14
Ние и до ден днешен си слагаме / и тримата имаме свои маски/.

До колкото знам маските са за еднократна употреба - смисъл за 1 , 2 дни  newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия