За пробиването на ушите

  • 24 193
  • 126
Кажете ми мами, от каква възраст е нормално да се пробиват ушите на детето. И изобщо защо има такъв негативизъм по повод ранното пробиване на уши? Вреди ли с нещо на детето? Аз изобщо не съм наясно и така си се чудя от едно известно време.
Виж целия пост
# 1
Думата НОРМАЛНО - всеки дефинира по различен начин  Wink
За мен е НОРМАЛНО - детето само да си пробие ушите, пъпа, носа, веждите - и там каквото друго реши  Wink т.е. след 18г. Whistling
Виж целия пост
# 2
Когато само реши.Нито ден по-рано.

П.П.:има много изписано по темата.
Виж целия пост
# 3
На мен все пак ми е интересно, освен от психологическа гледна точка, други проблеми с пробиването на уши има ли? Всмисъл, чисто медицински, нормално ли е, или има някакви конкретни причини, поради които не е желателно да се пробиват ушите на малко дете?
Виж целия пост
# 4
Единственото,за което се сещам,е някое дете да и дръпне обецата на площадката,в аслата/ДГ.
Виж целия пост
# 5
Чувала съм, че в ушната мида се намират някакви важни точки, които могат да бъдет засегнати при пробиването на ушите.
Виж целия пост
# 6
Да,и това.Ето ги,макар да не се виждат много добре:
Виж целия пост
# 7
Не, споко не вреди...В смисъл няма да оглушее Wink, както и ако слуша чалга.
Негативизмът в случая се базира на естетически ("не ми харесва малко дете с обици"   или културни ("дивашко е да се накърнява целостта на тялото") или етични ("като натрапвам собстените си представи, лишавам детето си от правото на свободен избор") убеждения. Thinking Друго-друго newsm78... освен за това, което пише reflex не се сещам и аз....Имаше там някакви точки, съответстващи на органи (някой по- светнат в акопунктурата да се изкаже) но точно там където се поставя дупката, май е празно от такива точки...
Виж целия пост
# 8
Хм Thinking Като я гледам тази схема, май не е толкова празно
Виж целия пост
# 9
Дъщеря ми беше на една годинка.Заведох я при специалист за пробиване на уши.Дори не заплака,а разбра че е станала дори красива.Поставих й мънички перлички.А вечерта таткото ахна.На лични мога дакажа къде я водих,защото жената е лекар и продължава да работи.
Виж целия пост
# 10
И аз много се чудих и все отлагах. Чувала съм, че ако детето е под 1 година е по-лесно, защото по-малко разбира и не се дърпа (лелеееее как прозвуча). Аз пропуснах тази възможност и а днес, а утре, още нямаме обици. Няма и да имаме скоро, защото в ДГ казаха, че е много опасно, ако се разкопчае някой да не я глътне. Случило се миналата седмица в групата на Алекс. Жените се притеснили от загубено винтче, търсили сума ти време, дебнали и какво ще излезе в гърнетата, май не го бяха намерили. И така обиците на Алекс се отлагат поне до лятото.

Инача във форума съм чела, че предпочитана дата за поставяне на обици е 25.03 (Благовещение), за съжаление не помня точно защо.

Поздрави на всички!
Виж целия пост
# 11
Преди няколко дни, минавайки покрай един салон за красота, видях как тормозеха едно 4-5 годишно момиченце, милото, едвам го удържаха, стана ми толкова мъчно за него и се зарекох, че няма да причиня такава болка детето си, заради мой каприз, ако тя самата много се затръшка и е готова да изтърпи болката, може, но така или иначе не по-рано от 7-8 години.
Виж целия пост
# 12
Думата НОРМАЛНО - всеки дефинира по различен начин  Wink
За мен е НОРМАЛНО - детето само да си пробие ушите, пъпа, носа, веждите - и там каквото друго реши  Wink т.е. след 18г. Whistling

Е, ти пък- пенсионерка ли  като стане   Mr. Green ?! Аз поисках обеци преди да тръгна в първи клас и ми пробиха ушите. После на 14-18 години започнах сама да си дупча ушите, колко дупки имам... За пъпа и веждите все не намерих смелост в себе си  Tired
Не смятам да пробивам ушите на дъщеря си  Stop Когато поиска тя, тогава. Може пък никога да не поиска да носи обеци.
Виж целия пост
# 13
Аз пък не виждам причина да не се пробият ушичките!И мислим скоро също да го направим! Peace Щом детето е заведено на точното място няма проблем от здравословна гледна точка, а другото е личен избор...на родителите...засега...,а дупките на ушите лесно зарастват, ако евентуално детето не иска да има такива като порастне..., аз лично не познавам много девойки, които да не са с пробити уши...да не говорим за други части на тялото...
Виж целия пост
# 14
...,а дупките на ушите лесно зарастват, ако евентуално детето не иска да има такива като порастне

Това е много относително.Имам дупка на ухото,която докато пробивах,уцелих някаква точка и започна да ми се върти таванът.Извадих веднага иглата и не съм слагала обеца.Понякога пъхам погрешка обеца в нея,а не в съседната дупка,така че изобщо не е зарастнала.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия