Противогрипна ваксина и кърмене

  • 652
  • 11
 Може ли да си сложа противогрипна ваксина след като кърмя? Според мен е противопоказано, но да ви попитам! Благодаря!
Виж целия пост
# 1
Миличка,мисля че това наистина не е желателно да го правиш,тъй като кърмиш.Иначе аз досега да съм си сложила,че съм страшно податлива на тези грипни настинки.Но все пак ще пишат и други мами и ще видим дали наистина е така,защото аз не съм 100%сигурна,но 80%да.
Виж целия пост
# 2
Може,ето тук пише,но все пак се консултилай с джипито   Simple Smile http://www.solvay-pharma.bg/preparaty/influvac.html
Виж целия пост
# 3
Може,ето тук пише,но все пак се консултилай с джипито   Simple Smile http://www.solvay-pharma.bg/preparaty/influvac.html
да, тука пише "Инфлувак може да се използва по време на кърмене!"Да ама не newsm78На мен джи пи-то категорично ми забрани да си правя такива опити  NaughtyА пък един приятел виросолог се  Thinkingопита да ми обясни защо не може,ама аз нали със си глупавичка Mr. Greenнищо не сханах Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Аз ще се ваксинирам тази година. Ще ваксинирам отново и детето си.
Виж целия пост
# 5
Може,ето тук пише,но все пак се консултилай с джипито   Simple Smile http://www.solvay-pharma.bg/preparaty/influvac.html
да, тука пише "Инфлувак може да се използва по време на кърмене!"Да ама не newsm78На мен джи пи-то категорично ми забрани да си правя такива опити  NaughtyА пък един приятел виросолог се  Thinkingопита да ми обясни защо не може,ама аз нали със си глупавичка Mr. Greenнищо не сханах Simple Smile

Да,точно това казвам,че трябва да се консултира с джипито и да прецени  Naughty  ,понеже въпроса е може ли,обяснено е че може пък тя ще си реши.
Виж целия пост
# 6
Ваксината срещу грип е противопоказана предимно за теб. Проучи и другото мнение за нея и изобщо за ваксините преди да вземеш решение. В здравния форум има закована тема за вредата от ваксините.
Виж целия пост
# 7
На мен тук ми казаха, че има ваксина и за мен и за беба. Друг е въпроса дали ще се възползвам. Досега никога не съм си слагала, дори когато бях бременна се отказах. Чудя се дали да слагам на малката. Те не предпазват 100% и се питам дали ще има смисъл?
Виж целия пост
# 8
Аз лично съм против противогрипните ваксини NaughtyНо това си е мое мнение Simple Smile
Виж целия пост
# 9
Грипната ваксина е противопоказна не само за кърмачките...
ПРОТИВОПОКАЗНА е за всички останали, които си сложат такава...

Най-малко поради две причини...
Едната е съвсем прозаична... Грипните щамове в нея са МИНАЛОГОДИШНИ... Няма как предварително да се знае кои грипни щамове ще върлуват през зимния сезон 2006/2007 година... И тогава какво ще ви помогне тя, особено ако няма повтарящи се щамове... Ще ви помогне толкова, колкото супата от кисело зеле против пневмония...
А другата... Според мен, по-важната... Тази противогрипна ваксина ти прави имунна система на дроб-сърма... Изграждайки (съмнително е) имунитет срещу точно три щама... Тя обърква тотално всички собствени имунологични защити на организма срещу всякакви останали бацили, бактерии, микроби, вируси... И е много вероятно, след поставянето й... Да се разболеете от нещо, което при нормални обстоятелства няма да се случи...
По отношение на второто - питайте свой приятел имунолог, който ще излезе извън рамките на комерсиализма в цялата тази кампания...
Ситуацията е същата като птичия грип - имало го е винаги, има го сега и ще го има и за в бъдеще... Кой има печалба от раздухването на случая... Производителите на ваксините и производителите на птиче месо от регионите, в които "съвсем случайно" не се открива птичи грип... Всичко е въпрос на геополитика и ПЕЧАЛБА...
Не препоръчвам никого да си слага противогрипна ваксина...
Виж целия пост
# 10
Не препоръчвам никого да си слага противогрипна ваксина...[/color]

И аз  Grinning
Виж целия пост
# 11
 Naughty При ваксиниране по принцип съответното вещество се вкарва в организма по неестествен начин, т.е. не по пътя, по който евентуално би могъл човек да се зарази, а директно в кръвта или да речем в мускулната тъкан, което пък е още по-нетипично...
"Така тялото няма възможност да реагира и да се защити по нормалния и ефективен за него начин, а вирусите имат пряк достъп до вътрешните органи, клетки и тъкани. Това обърква имунната система. Тя вече не може да разпознава кое е "свое" и кое - "чуждо". Остават 2 възможности:
- Организмът да занижи защитните си сили (да толерира чуждото като свое) и да стане по-податлив на инфекции, или
- Тялото да атакува собствените си клетки и тъкани, което води до автоимунни заболявания."
Цитатът е от "Световната конспирация срещу здравето" - д-р Гълъбов.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия