попара и кус-кус...

  • 947
  • 13
привет, мами! ние сме на 8 месеца и мисля да въвеждам попара и кус-кус в менюто ни. дайте ми идеи за приготвянето им, вие кака ги правите?  newsm78отказахме да пием ам, затова приготвям зел. пюре и кремчета с него.   bouquet
Виж целия пост
# 1
За попарата-ето скорошна тема с още линкове в нея:http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=130915.0
Кус-кусът-варя го във вода,без да му добавям нищо,прецеждам,натрошавам сирене на око и прибавям малка бучка масло.
Виж целия пост
# 2
Моят син обожава кус-куса.Освен с натрошено сирене можеш да пробваш и с настърган на ситно кашкавал,който добавяш към ощи топлия кус-кус.Ако пък детето ти обича сладко-сваряваш кус-куса  в мляко с малко добавена вода/за да не загори/ и добавяш захар.
Виж целия пост
# 3
Ако пък детето ти обича сладко-сваряваш кус-куса  в мляко с малко добавена вода/за да не загори/ и добавяш захар.

На 8 месеца не е ли рано за прясно мляко?
Виж целия пост
# 4
Ако пък детето ти обича сладко-сваряваш кус-куса  в мляко с малко добавена вода/за да не загори/ и добавяш захар.

На 8 месеца не е ли рано за прясно мляко?
Вместо прясно мляко аз слагам АМ като поизстине сварения кус-кус.После по желание или сиренце или плодово пюре/купено или смачкани плодове/ Peace
Попарата отдавна не правя с чай ,а пак с АМ
Виж целия пост
# 5

[Вместо прясно мляко аз слагам АМ като поизстине сварения кус-кус.После по желание или сиренце

Може ли сиренце към кус-кус с АМ?Аз също наваксвам АМ с ядене,че не го пие,но и АМ,и сирене...
Виж целия пост
# 6

[Вместо прясно мляко аз слагам АМ като поизстине сварения кус-кус.После по желание или сиренце

Може ли сиренце към кус-кус с АМ?Аз също наваксвам АМ с ядене,че не го пие,но и АМ,и сирене...
Защо не- в премерено количество
Аз на 200гр.кус-кус слагам 2мерителни л-чки АМ и половин кибритена кутийка сиренце-досеага не съм имала нито проблеми ,нито отказ да го яде
Виж целия пост
# 7
Аз му правя от бебешкия кус-кус на Плазмон с масло, захар и сирене. Вари се 2 минути и е по - ситничък.
Виж целия пост
# 8
Попара - сухар, бисквита, сирене, чай, може и малко масло - всичко на око
Кус-кус - варисе без сол, после добавям сирене и малко пасиран плод, за да стане по течно, а може също и с плодово пюре
Виж целия пост
# 9
Ако пък детето ти обича сладко-сваряваш кус-куса  в мляко с малко добавена вода/за да не загори/ и добавяш захар.

На 8 месеца не е ли рано за прясно мляко?
ами блонди като му правиш кисела с АМ ли го правиш?На нас педиатъра всеки месец ни казва какви храни да въвеждаме и как да ги приготвяме.
Виж целия пост
# 10
Ако пък детето ти обича сладко-сваряваш кус-куса  в мляко с малко добавена вода/за да не загори/ и добавяш захар.

На 8 месеца не е ли рано за прясно мляко?
ами блонди като му правиш кисела с АМ ли го правиш?На нас педиатъра всеки месец ни казва какви храни да въвеждаме и как да ги приготвяме.

Да. Аз го правя с АМ. И на нас педито ни каза кисела да го правя с прясно мляко, но аз си правя само нишестето и после слагам АМ  Peace
Виж целия пост
# 11
  desislava69, попарата е въведох така: 2-3 сухара, кибритена кутийка сиренце-безсолно и чай/вода на око. Трябва да е гъста(не прекалено) консистенция. Сухарите ги натрошавах. АМ не слагах, защото синчето ми го пие. Може да добавиш и захар. Кус-кус съм давала на Plasmon. Той е ситен и може да не се пасира.
Виж целия пост
# 12
Попара: 3-4 сухара, повечко сирене (обича го), малко захар (след годинкаат 1ч.л. мед), малко масло, чай (билков).
Кус- кус : сварявам, масло, мед или захар, сирене
Виж целия пост
# 13
Аз на кус-куса слагам и малко АМ  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия